Zbiórka Pomóż Filipowi wygrać walkę - zdjęcie główne

Pomóż Filipowi wygrać walkę

4 347 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Julita Jaszczak - awatar

Julita Jaszczak

Organizator zbiórki

Filipek urodził się 28.10.2014r Aktualnie ma stwierdzone  : rzadką chorobę snu - jest jedynym dzieckiem chorującym na te  chorobę , autyzm , chory układ immunologiczny , dychawice oskrzelową , blokadę nosa, łuszczyce, zespół hiperkinetyczny ,AZS, parasomnie, wzmożone napięcie oraz brak czucia na ból ,zaniki pamięci krótkotrwałej i długotrwałej , płaskostopie , koślawość kolan , wadę postawy oraz upośledzenie umysłowe. 

Uczęszczam i nadal potrzebuje ; Integracji Sensorycznej , TUS, ABA ,  rehabilitacji ruchowej , terapii logopedycznej , psychologicznej , psychoterapii , alergologa i dermatologa.

Przyjmuję: leki od astmy , leki abym lepiej spał nieprzynoszące efektów , dużo antybiotyków  oraz leki na łuszczycę dużo emolienow i maści.

                                     !! A oto nasza historia . Prosimy o Pomoc !!


Filip urodził się 28.10.2014r z wrodzonym zapaleniem płuc , problemami z serduszkiem i przeszedł żółtaczkę . Leżal w inkubatorze i przyjmował leki . Po dłuższym pobycie wyszliśmy z synem do domu  . Przez parę miesięcy było dobrze w 6 miesiącu przeszedł ciężkie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych , wiązało się to z punkcja lędźwiowa kręgosłupa i z następnymi antybiotykami . Udało się ! Bóg dał następna szansę i go nie odebrał . Wtedy zaczely się schody po paru miesiącach znów szpital i ciągle chorowaliśmy na pluca i oskrzela przy tym duszności kaszel i zapchany nos po wizytach i testach alergologicznych stwierdzono dychawice oskrzelową , blokadę nosa i chory układ immunologiczny gdzie syn będzie chorował do 7 roku życia lub dłużej.  Syn był rehabilitowany z racji asymetrii i ma dziurę w czaszce z powodu torbieli w ciemiaczku .Gdy Filip skończył 2 lata był bardzo autoagresywny nie utrzymywał kontaktu wzrokowego nie mówił płakał po 3 godziny rzucał się na podłogę bił się i krzyczał zaniepokoiło nas to i lekarzy też.  Od 3.09.2018 mamy diagnozę kliniczna z poradni dla osób z autyzmem stwierdzono ciężki autyzm dziecięcy. Z opinii funkcjonowania dziecka  określono poziom rozwoju dziecka i stwierdzono opóźnienie  rozwoju funkcji poznawczych  językowo-komunikacyjnych oraz kształtujących  się na poniżej  przecietnej rozwój społeczny . Filip dostał też kształcenie specjalne i wczesne wspomaganie. Później zrobiliśmy diagnozę Integracji sensorycznej gdzie jednoznacznie wynika że potrzebuję terapii z powodu wysokiego progu bólowego.  Filip nosi też okulary aby wyprostować kontzez i wadę wzroku. Potrzebuje też aparatu stałego na zęby bo ma duży zgryz otwarty niestety ciężko jest pobrać wyciski gdyż nie chce usiedzieć na fotelu.  W 4 r.z Filipkowi stwierdzono rzadka chorobę snu poprzez badanie polisomnograficzne.  Przyjmuję bardzo dużo leków ale żadne nie przynoszą efektów. Od grudnia 2018 zaczęły mu wyskakiwać plamki na łokciach łuszczyć się dermatolog stwierdził łuszczycę  . Pomimo tego wszystkiego Filip jest bardzo pogodny i sympatyczny. 

Bardzo prosimy o pomoc finansową musiałam zrezygnować z pracy i nasz dochód jest bardzo ograniczony do tego leki i terapię wykracza to poza nasze granicę . Chcielibyśmy zrobić Tomatisa gdzie koszt to 3 tysiące . Chcemy wysłać próbki do Stanów gdzie koszt to około 5 tysięcy . Chcemy zrobić terapię krakowska koszt 9 tysięcy i inne terapię o których możemy zapomnieć aby pomóc Filipowi .  Wszystkie pieniążki będą wydane tylko na jego potrzeby . Jeździmy również na bardzo kosztowne turnusy, ktorych Filipek potrzebuje bardzo dużo. Potrzebujemy pieniążków na leczenie za granicą rzadkiej choroby snu. 

Za każdą pomoc jesteśmy wdzięczni wszystkim dobroczyńcom i znajomym . Wierzymy że uda nam się pokonać wszystkie problemy i że wasze dobre serca również przyczynia się do poprawienia samopoczucia naszego syna .Wierzymy natomiast, bo wiara jest naszą siłą. My też pomagaliśmy dopóki nasza sytuacja nie zrobiła się ciężka . 

                                                  Dziękujemy Filip Tomasz Julita Jaszczak.

Mozna przekazywac również 1 % na Filipka poprzez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Autyzmem Odzyskać Więzi KRS 0000 215 754 w tytule Filip Jaszczak. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Julita Jaszczak - awatar

  Julita Jaszczak

  19.08.2019
  19.08.2019

  Po szpitalu neurologicznym w Warszawie stwierdzono parasomnie i zespół hiperkinetyczny - Filipek ma duży problem ze spaniem gdzie żadne leki nie działają a zostały też ściągane zza granicy. Filip śpi tylko od 2 do 4 godzin na całą dobę przy czym rzuca się co 2 minuty i bardzo krzyczy piszczy kopie się uderza głową gdzie popadnie

Komentarze


 • Dagmara - awatar

  Dagmara

  25.11.2021
  25.11.2021

  Życzę zdrowia Filipowi i siły oraz wytrwałości jego mamie :)

 • Jolanta Krajewska - awatar

  Jolanta Krajewska

  20.04.2021
  20.04.2021

  🍀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.2019
  16.02.2019

  Wszystkiego najlepszego dla Filipka, Twoje zdrowie jest najważniejsze.

  • Julita Jaszczak - awatar

   Julita Jaszczak - Organizator zbiórki

   17.02.2019
   17.02.2019

   Dziekujemy i pozdrawiamy;)

4 347 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Julita Jaszczak - awatar

Julita Jaszczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 73

Dagmara - awatar
Dagmara
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
19
Okonomi sushi - awatar
Okonomi sushi
500
Anna Pargólska sesja dowolna - awatar
Anna Pargólska sesja dowolna
120
Ania Pargólska sesja świąteczna - awatar
Ania Pargólska sesja świąteczna
100
Ewa Flak - awatar
Ewa Flak
40
Aneta - awatar
Aneta
140
Fabiszewska Monika - awatar
Fabiszewska Monika
105
Mikpak - awatar
Mikpak
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij