Zbiórka Pomóż Filipkowi opanować Autyzm! - miniaturka zdjęcia

Pomóż Filipkowi opanować Autyzm!

Zbiórka Pomóż Filipkowi opanować Autyzm! - zdjęcie główne

Pomóż Filipkowi opanować Autyzm!

181 zł z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 
Julita Jaszczak - awatar

Julita Jaszczak

Organizator zbiórki

Filipek urodził się 28.10.2014r Aktualnie ma stwierdzony : autyzm , chory układ immunologiczny , dychawice oskrzelową , blokadę nosa, łuszczyce, zespół hiperkinetyczny, parasomnie, wzmożone napięcie oraz brak czucia na ból i obniżone czucie cielesne. 

Uczęszczam i nadal potrzebuje ; Integracji Sensorycznej , rehabilitacji ruchowej , terapii logopedycznej , psychologicznej , psychoterapii , alergologa i dermatologa.

Przyjmuję: leki od astmy , leki abym lepiej spał nieprzynoszące efektów , dużo antybiotyków i innych przez to że choruje dwa razy na miesiąc bo mam obniżona odporność oraz leki na łuszczycę dużo emolienow i maści.

                                     !! A oto nasza historia . Prosimy o Pomoc !!


Filip urodził się 28.10.2014r z wrodzonym zapaleniem płuc , problemami z serduszkiem i przeszedł żółtaczkę . Leżal w inkubatorze i przyjmował leki . Po dłuższym pobycie wyszliśmy z synem do domu  . Przez parę miesięcy było dobrze w 6 miesiącu przeszedł ciężkie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych , wiązało się to z punkcja lędźwiowa kręgosłupa i z następnymi antybiotykami . Udało się ! Bóg dał następna szansę i go nie odebrał . Wtedy zaczely się schody po paru miesiącach znów szpital i ciągle chorowaliśmy na pluca i oskrzela przy tym duszności kaszel i zapchany nos po wizytach i testach alergologicznych stwierdzono dychawice oskrzelową , blokadę nosa i chory układ immunologiczny gdzie syn będzie chorował do 7 roku życia lub dłużej.  Syn był rehabilitowany z racji asymetrii i ma dziurę w czaszce z powodu torbieli w ciemiaczku .Gdy Filip skończył 2 lata był bardzo autoagresywny nie utrzymywał kontaktu wzrokowego nie mówił płakał po 3 godziny rzucał się na podłogę bił się i krzyczał zaniepokoiło nas to i lekarzy też.  Od 3.09.2018 mamy diagnozę kliniczna z poradni dla osób z autyzmem stwierdzono ciężki autyzm dziecięcy. Z opinii funkcjonowania dziecka  określono poziom rozwoju dziecka i stwierdzono opóźnienie  rozwoju funkcji poznawczych  językowo-komunikacyjnych oraz kształtujących  się na poniżej  przecietnej rozwój społeczny . Filip dostał też kształcenie specjalne i wczesne wspomaganie. Później zrobiliśmy diagnozę Integracji sensorycznej gdzie jednoznacznie wynika że potrzebuję terapii z powodu wysokiego progu bólowego.  Filip nosi też okulary aby wyprostować kontzez i wadę wzroku. Potrzebuje też aparatu stałego na zęby bo ma duży zgryz otwarty niestety ciężko jest pobrać wyciski gdyż nie chce usiedzieć na fotelu.  Chodzimy też co 2 tyg do psychiatry gdyż Filipowi nie wytwarza się poziom melatoniny i nie śpi w nocy  jego spanie to około 2 godzin na dobę na siłę , jest to bardzo groźne bo kiedyś może iść po ulicy i zemdleć z niewyspania. Przyjmuję bardzo dużo leków ale żadne nie przynoszą efektów. Od grudnia 2018 zaczęły mu wyskakiwać plamki na łokciach łuszczyć się dermatolog jest w trakcie potwierdzania łuszczycy . Pomimo tego wszystkiego Filip jest bardzo pogodny i sympatyczny. 

Bardzo prosimy o pomoc finansową musiałam zrezygnować z pracy i nasz dochód jest bardzo ograniczony do tego leki i terapię wykracza to poza nasze granicę . Chcielibyśmy zrobić Tomatisa gdzie koszt to 3 tysiące . Chcemy wysłać próbki do Stanów gdzie koszt to około 5 tysięcy . Chcemy zrobić terapię krakowska koszt 9 tysięcy i inne terapię o których możemy zapomnieć aby pomóc Filipowi .  Wszystkie pieniążki będą wydane tylko na niego  . 

Za każdą pomoc jesteśmy wdzięczni wszystkim dobroczyńcom i znajomym . Wierzymy że uda nam się pokonać wszystkie problemy i że wasze dobre serca również przyczynia się do poprawienia samopoczucia naszego syna .Wierzymy natomiast, bo wiara jest naszą siłą. My też pomagaliśmy dopóki nasza sytuacja nie zrobiła się ciężka . 

                                                  Dziękujemy Filip Tomasz Julita Jaszczak.

Mozna przekazywac również 1 % na Filipka z fundacji Jestem : nr KRS 0000 184 746

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Julita Jaszczak - awatar

  Julita Jaszczak

  19.08.19
  19.08.19

  Po szpitalu neurologicznym w Warszawie stwierdzono parasomnie i zespół hiperkinetyczny - Filipek ma duży problem ze spaniem gdzie żadne leki nie działają a zostały też ściągane zza granicy. Filip śpi tylko od 2 do 4 godzin na całą dobę przy czym rzuca się co 2 minuty i bardzo krzyczy piszczy kopie się uderza głową gdzie popadnie

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.19
  16.02.19

  Wszystkiego najlepszego dla Filipka, Twoje zdrowie jest najważniejsze.

  • Julita Jaszczak - awatar

   Julita Jaszczak - Organizator zbiórki

   17.02.19
   17.02.19

   Dziekujemy i pozdrawiamy;)

181 zł z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 
Julita Jaszczak - awatar

Julita Jaszczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Milena - awatar
Milena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magdalena Popiołek - awatar
Magdalena Popiołek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij