Zbiórka Walka o zdrowie i życie - zdjęcie główne

Walka o zdrowie i życie

70 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Nina Fredyk - awatar

Nina Fredyk

Organizator zbiórki

Dominik urodził się 30.08.2015 roku. Choruje na niezwykle rzadką chorobę Zespół Wiskotta-Aldricha, która została zdiagnozowana w czwartym miesiącu życia.Osoby dotknięte tą choroba wykazują zwiększoną skłonność do zachorowań na choroby nowotworowe (białaczka , chłonniak) , autoimmunologiczne (zapalenia naczyń,anemia hemolityczna) , zaburzenia układu odpornościowego. Przez znacznie obniżoną liczbę płytek dochodzi do częstych krwawień i wylewów , które zagrażają życiu.

Przed postawieniem diagnozy Dominik w drugiej dobie życia został zakażony posocznicą gronkowcową (sepsa) oraz wystąpiła niewydolność oddechowa.Walka o jego życie była bardzo trudna , wyniki raz były lepsze raz gorsze , co wskazywało że jednak dalej coś się dzieje w tym małym człowieczku. Badania wskazywały na zapalenie opon mózgowych.W szesnastej dobie życia lekarze wykryli ropniaka podtwardówkowego znad lewej półkuli mózgu , który musiał byc natychmiast ewakuowany z główki naszego synka. To była kolejna walka o życie , kolejne pytania pozostawione bez odpowiedzi...która zakończyła się szczęśliwie. Niestety wyniki cały czas nie były takie , jakich oczekiwali lekarze. Płytki krwi były małe , nie wzrastały do norm, jakie zakładali lekarze.Norma to 150 - 450 tysięcy , Dominik miał 15-38 tysięcy. Specjalistyczne badania , coraz to inne leki , szukanie co jest powodem spadku płytek.Niestety wszystko było nieokreślone.Kolejne pytania co dalej , kolejne nieprzespane noce , przepłakane dni. Decyzją lekarzy idziemy do domu. Euforia , szczęście lecz gdzieś w głębi duszy niepewność.

Niestety Dominik przed samym wyjściem ze szpitala , z wypisem w ręce postanowił  załatwić swoją potrzebę fizjologiczną , lecz zamiast tego czego się spodziewaliśmy w pampersie ukazała się krew , niestety dalszy pobyt w szpitalu był konieczny.Zostaliśmy natychmiast przewiezieni do innego szpitala, na oddział onkohematologi dzieci młodszych.Lekarze natychmiast pobrali szpik kostny, diagnoza...szpik czysty, nie ma białaczki.Kamień spadł nam z serca , lecz niestety dalsze poszukiwania przyczyny krwotoków musiały być wyjaśnione.Postawiono na badania genetyczne...wynik...Zespół Wiskotta-Aldricha. Od tej chwili toczenia płytek i pobyty w szpitalu były nasza codziennością. W domu została siostra Dominika Ola ( 5 lat) , która ciężko znosiła rozstania , tym bardziej z bratem , którego już widziała, dotykała , który był jej wyczekiwanym bratem , a którego mogła stracić w jednej chwili.Tłumaczenia nic nie pomagały.Z wielkim bólem w sercu zostawialiśmy ją z dziadkami , żeby móc walczyć o życie Dominika.

Aby móc żyć i cieszyć się dzieciństwem niezbędny był przeszczep szpiku. Zaczęły się wszystkie procedury i poszukiwania dawcy , o którego wiemy bardzo trudno.Lecz na Nasze czyli Rodziców i Dominika szczęście odpowiedni DAWCA pod względem HLA znalazł się w ciągu trzech tygodni.Niezbędne było założenie drogi centralnej typu Broviac i czekanie na termin w Klinice Przylądek Nadziei a czas gonił , płytki potrafiły spaść do 7 tysięcy.


Dostaliśmy informację o terminie przeszczepu wyznaczonego na 23 marca 2016 roku, stawiliśmy się 11 marca aby przygotować Dominika do otrzymania DRUGIEGO ŻYCIA. 

Hipermega chemia, wypadanie włosków ,mnóstwo dużych strzykawek z lekami 24 godziny na dobę,płacz i łzy ale to wszystko po to aby ŻYĆ.I mamy NOWE ŻYCIE , o które cały czas walczymy. Walczymy z infekcjami , wirusami , nawracającymi się powikłaniami po przeszczepowymi , ale wiemy że warto, dla Dominika. W ostatnim czasie ( wrzesień 2016 roku) wystąpiło u Dominika powtórne zapalenie opon mózgowych. W styczniu 2017 roku trafilismy ponownie do Kliniki Przylądek Nadziei , ale lekarze szybko zdiagnozowali wirusa , podali odpowiednie leki i wróciliśmy do domu. Nasz mały wojownik codziennie przyjmuje odpowiednie leki , musi być pod stałą kontrolą przeszczepowców , hematologów, neurologa , neurochirurga , endokrynologa , laryngologa, jak również rehabilitantów.Niestety jego ciągłe leżenie , ciągłe powikłania , operacje i bardzo długie pobyty w szpitalu sprawiły że Dominik wymaga i długo będzie wymagał rehabilitacji.Niestety tak małe dzieci mają bardzo ograniczone możliwości korzystania z ośrodków rehabilitacyjnych , ośrodki przyjmują dzieci od 3 roku życia, musimy szukać ośrodka, który nas przyjmie na turnus rehabilitacyjny.Niestety ciężko o refundacje turnusów(z NFZ raz w roku bądź rzadziej)  , więc musimy sami pokrywać koszty , które na chwilę obecną są dla nas wielką barierą do pokonania.Wszystkie wydatki związane z powrotem Dominika do godnego życia i zdrowia wymaga wielu poświęceń , nakładów finansowych oraz wyrzeczeń. Nasze fundusze nie pozwalają na zapewnienie Dominikowi wszystkiego czego potrzebuje , na pokonanie każdej przeszkody , która staje na drodze .

Ale nie poddajemy się i wierzymy , że z pomocą dobrych ludzi o wielkich sercach damy radę.Dlatego prosimy o pomoc i wsparcie.

Dominik z Rodzicami


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anita - awatar

    Anita

    19.01.2017
    19.01.2017

    Moze to niewiele ale zawsze cos :) pozdrawiam i zdrowka życzę 😉

70 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Nina Fredyk - awatar

Nina Fredyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anita - awatar
Anita
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij