Zbiórka Lepsze życie 12-letniego Xawiera - miniaturka zdjęcia

Lepsze życie 12-letniego Xawiera Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Lepsze życie 12-letniego Xawiera - zdjęcie główne

Lepsze życie 12-letniego Xawiera

12 390 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 178 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabela Opałka - awatar

Izabela Opałka

Organizator zbiórki

Mam na imię Iza i jestem mamą trójki dzieci w tym 12-letniego chłopca, dla którego walczę o lepsze jutro. Synek jest pogodnym chłopcem, korzystającym z każdego dnia na tyle na ile pozwala mu jego zdrowie. 

Historia Xawiera sięga pierwszego dnia życia. 

Urodził się jako wcześniak z zamartwicą urodzeniową. Już jako noworodek miał robioną rekonstrukcję przełyku, ponieważ urodził się bez niego. Z biegiem lat zdiagnozowano u syna padaczkę, niedobór odporności i wzmożone napięcie mięśniowe, a diagnoz tylko przybywało. 

Xawierek jest rehabilitowany od 7 miesiąca życia, oraz objęty opieką wielu lekarzy specjalistów takich jak: neurolog, psychiatra, gastrolog, audiolog, reumatolog, endokrynolog, alergolog, por. metaboliczna, genetyczna i rehabilitacyjna.

Otrzymaliśmy diagnozę opóźnienia rozwoju psychicznego i mowy. Wykryta została również wada postawy i niepełnosprawność ruchowa. Niestety to nie koniec, a początek jego historii. 

U synka zdiagnozowano zaburzenia ze spectrum autyzmu, niedoczynność tarczycy, astmę oskrzelową, niedosłuch, astygmatyzm, refluks żołądkowo-przełykowy z nietolerancją laktozy i fruktozy, zapalenie żołądkowo-jelitowe i jelita grubego, stłuszczenie wątroby, skoliozę, płaskostopie i koślawość kolan. 

Xawier wymaga kształcenia specjalnego ze względu na wcześniej wspomniane spectrum autyzmu, jak i niepełnosprawność ruchową, w tym afazję. Aktualnie chodzi do normalnej szkoły, w której niestety ma wiele trudności. Ubiegam się o miejsce w szkole przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Dostanie w niej opiekę, którą powinien być objęty od początku, jednak nadal czekamy na decyzję ze strony władz szkoły. 

Dlaczego postanowiłam założyć zbiórkę? 

Z miłości do własnego dziecka. 

Jak każda mama, zrobiłabym wszystko co w mojej mocy, by zabrać z niego choć część zmartwień, z którymi idzie mu się mierzyć każdego dnia. Ma dopiero 12 lat, a z trudnościami walczymy od pierwszych dni, gdy usłyszałam, że nie może dożyć dwóch lat. Walczyłam, walczę i będę walczyć, bo jest dla mnie całym światem. Niestety koszty tej walki są ogromne. Składają się na to leki, rehabilitacja czy wizyty u lekarzy, jak i badania, których nie obejmuje NFZ.

Jednym z nich jest badanie genetyczne, dotyczące wady wrodzonej wątroby. Ponownie jest to koszt ok. 10 tys. złotych. Dzięki temu badaniu, Xawierek będzie mógł zostać zakwalifikowany do przeszczepu wątroby. 

Zarówno leczenie jak i rehabilitacja, będą długie i kosztowne. Jego stan zdrowia niestety się pogarsza. Przez ograniczone fundusze, będę zmuszona zrezygnować z niektórych badań/lekarzy, co z pewnością przełoży się na jego zdrowie. Z zawodu jestem kucharką, więc o dietę nie muszę się martwić, bo sama pilnuję tego, aby jadł pełnowartościowe posiłki, które nie szkodzą jego zdrowiu. Niestety to jedyny sposób, w który mogę mu pomóc nie mając odpowiednich środków na badania, czy specjalistyczne wizyty u lekarza. 

Proszę państwa o każdą, nawet najmniejszą pomoc dla mojego synka, by każdy kolejny dzień mógł być dla niego łatwiejszy. Zebrane pieniążki pomogą mu w dalszym leczeniu i rehabilitacji, a to przełoży się na lepsze jutro. 

#pomagam #pomocXawierowi


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
12 390 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 178 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabela Opałka - awatar

Izabela Opałka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 178

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz - awatar
Łukasz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł - awatar
Paweł
100
Piotr Mechelewski - awatar
Piotr Mechelewski
50
Sebastian Sz - awatar
Sebastian Sz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Włodzimierz Gidziela - awatar
Włodzimierz Gidziela
50
Grzegorz Zadęcki - awatar
Grzegorz Zadęcki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij