Zbiórka Króliki z koszmarnych warunków - miniaturka zdjęcia

Króliki z koszmarnych warunków Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Króliki z koszmarnych warunków - zdjęcie główne

Króliki z koszmarnych warunków

20 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

‼️ JAK WROCŁAWSKIE DZIECI URATOWAŁY 2 DOMOWE KRÓLIKI ŻYJĄCE W ZDEZELOWANEJ I ZASYFIONEJ KLATCE. OD NICH EMPATII POWINNI UCZYĆ SIĘ SADYŚCI KATUJĄCY PSA ZE SZCZODEGO, CZY KOZĘ ZE SULISTROWICZEK 😞😞😞

📖 Człowieka, który patrzy w oczy dziecka, uderza przede wszystkim ich niewinność: owa przejmująca niezdolność do kłamstwa, do zakładania maski, czy chęci bycia kimś innym, niż jest. (Anthony de Mello)

To bardzo młode dzieci zaalarmowały dorosłych, a także nas, że w pobliżu ich zamieszkania są "biedne" domowe króliki, które marzną i przebywają w okropnych warunkach, w brudzie i syfie. I że powinny mieszkać w domach i i być przytulane, a nie koncentrować się, żeby nie stać w niesprzątanych odchodach i przemokniętej pleśniejącej ściółce ❤️❤️❤️

Warunki, jakie zastaliśmy nas zszokowały. Zdezelowana, podziurawiona, zardzewiała klatka, stojąca w kałuży wody, a w niej 2 domowe króliki, które przy tak niskich temperaturach otoczenia powinny być otoczone domowym ciepłem 😡😡😡

Klatka wyglądała jakby nigdy nie była sprzątana - pełno w niej było odchodów i zbutwiałej ściółki. Króliki to "czyste zwierzęta", więc obserwowaliśmy, jak wykształciły w sobie umiejętność przebywania w najmniej brudnych miejscach, a w klatce praktycznie ich nie było. Króliki nie miały także dostępu do wody oraz jedzenia 😡😡😡

W tej sprawie zetknęły się 2 pokolenia: starszy pan, który uważał, że tak można i empatyczne dzieci, czułe na krzywdę zwierząt i traktujące je jako odczuwające świat - nie miej niż one same - istoty. Jak napisał Jerzy Korczak, „dziecko nie może myśleć «jak dorosły», ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych; brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało.”

Dzieci wygrały bezapelacyjnie. Pan zrozumiał ich argumenty, ich wrażliwość i oddał nam króliki. Przebywają teraz w EKOSTRAŻ-y i są gruntownie badane. Bo tak skandaliczne warunki, niestety nie wróżą dobrego stanu ich zdrowia. Te dzieci są naszmi bohaterami i dają nam nadzieję, że edukacja humanitarna ma sens! ❤️❤️❤️


☢️ Wesprzyj, prosimy króliki zabrane przez nas z tych koszmarnych warunków na tej zbiórce. Przebywają pod opieką wrocławskiej EKOSTRAŻ-y,  Musimy je dokładnie zdiagnozować, a nie należy to do tanich. Podobnie jak specjalistyczne jedzenie dla nich.

20 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij