Mam na imię Natalia, obecnie mam 30 lat.
Od pierwszego roku mojego życia zmagam się z wieloma chorobami m.in. astma oskrzelowa, AZS, wrodzona łamliwość kości, dyskopatia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, niedowidzenie oka prawego, skaza krwotoczna, guz przysadki, a od 2022 roku jestem pacjentem onkologicznym.
Mimo swojej niepełnosprawności zrezygnowałam z pracy na rzecz opieki nad niepełnosprawną mamą w stopniu znacznym (renta inwalidzka) ,z którą mieszkam i na którą pobieram zasiłek dla opiekuna osoby dorosłej.
Od 2020roku szukałam pomocy u wielu specjalistów, którzy pomogą mi rozwiązać zagadkę utrat przytomności, czasowych utrat wzroku, drżenia całego ciała, ciągłej i nawracającej anemii oraz dolegliwości bólowych. Po wielu badaniach diagnostycznych nikt nie pochylił się nad wynikami, ponieważ jak to lekarze określali: "za młoda", "za szczupła", "zbyt wrażliwa więc może leki na uspokojenie" itp - nic złego na pewno się nie dzieję.
Dopiero w 2022roku trafiłam do prywatnego gabinetu neurochirurga w Krakowie, który po obejrzeniu płyty z badania MR jednoznacznie stwierdził, że kręgosłup na ten moment nie jest najważniejszy, w pierwszej kolejności muszę zdiagnozować lewą nerkę ,a dokładniej guza ,który się w niej znajduje.
Batalia się zaczęła...
Wizyta u lekarza rodzinnego, skierowanie do nefrologa, USG jamy brzusznej, tomograf jamy brzusznej - guz kwalifikacja Bośniak III stopnia, kolejna wizyta u nefrologa, przerażenie w oczach lekarza i pilne skierowanie do urologa. Oczywiście terminów brak, więc wizyta prywatna. Urolog po obejrzeniu płyty z badania TK, zdziwienie "takie zmiany nie zdarzają się u osób w pani wieku". Pilne skierowanie na rezonans aby dokładniej zobaczyć i ocenić guza, oraz propozycja wyboru szpitala aby uniknąć cięcia klasycznego- tj Kraków, Bydgoszcz, Szczecin. Opis MR Bośniak III/IV stopień.
Kolejna wizyta prywatna tym razem w Krakowie u prof. Chłosty który ma zdecydować czy jest możliwość operacji metodą laparoskopową lub robotem davinci. Podczas konsultacji profesor zdecydował się podjąć zabiegu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Termin pobytu wyznaczony na 18.08.2022r. Operacja nie odbyła się w wyznaczonym terminie przez konieczność zebrania się konsylium. 22.08.2022r.dzień operacji, na bloku operacyjnym okazało się, że jednak nie ma możliwości operacji wybranymi metodami-cięcie klasyczne pod łukiem żebrowym na długość ok. 30cm.
Miesiąc po operacji wizyta kontrolna i odbiór wyniku histopatologii. Lekarz wręcza mi wydruk i oznajmia, że mam RAKA.
Świat się zawalił!
Mimo upływającego czasu ból nie ustępuję, jestem coraz słabsza, gorączkuję. Jeżdżę od lekarza do lekarza, łącznie z SORem w Krakowie (100km), każdy mówi, że jest dobrze i mam nie panikować. Wracam z wynikami oraz TK do urologa, który jako pierwszy mnie konsultował. On odtwarza płytkę z badaniem po operacji, a tam ewidentny zaciek moczu (po resekcji guza, nerka nieszczelna) mocz wydostaje się do jamy otrzewnowej. Fakt ten pominięty w opisie TK. Lekarz opisujący badanie kompletnie tego nie zauważył... Cud, że żyję! O włos, a doszłoby do sepsy. Niestety wyciek moczu spowodował ogromne stany zapalne w jamie brzusznej.
Od czasu operacji komfort życia zmienił się całkowicie. Zmagam się z ciągłym bólem. Przez cięcie klasyczne mięśnie oraz nerwy zostały uszkodzone. Aby choć trochę zminimalizować cierpienie i powrót do sprawności, lekarz urolog wyraził zgodę na fizjoterapię manualną, która niestety jest odpłatna.
Poza wydatkami związanymi z fizjoterapią, dochodzą wydatki na dojazdy: Kraków, Warszawa, Katowice oraz pobliskie przychodnie.
Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc i z góry DZIĘKUJĘ za wsparcie.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: