Zbiórka antyle blekitne marzenia - zdjęcie główne

antyle blekitne marzenia

0 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
kamil urban - awatar

kamil urban

Organizator zbiórki

Zbieram na wymarzone wakacje swego zycia. Troche grosza mam uzbierane ale to wciaz za malo. Cena last minut na wakacje.pl to koszt ponad 6tys zl. Prosze pomozcie spelnic moje marzenie. Wssystkim darczyncom dziekuje


Karaiby i okolice.


Kiedy słyszymy słowo Karaiby, w uszach natychmiast odzywa nam się dźwięk instrumentu zwanego steel pan (czyli w wolnym tłumaczeniu „stalowa patelnia”), a my ze zdziwieniem zastanawiamy się, dlaczego w naszej dłoni nie wylądował jeszcze kolorowy drink z parasolką. Karaiby to także symbol przygody (ciekawe ilu amerykańskich turystów naprawdę sądzi, że na jednej z wysp spotka Jacka Sparrowa), miejsce, gdzie można spędzić romantyczny miesiąc miodowy i okazja do rejsu luksusowym statkiem oraz do odwiedzenia eleganckiego kasyna. Oczywiście to nie wszystko, poznajmy zatem na początek…

… garść faktów

Karaiby, a właściwie archipelag Wielkich i Małych Antyli, wyspy Bahama i Kajmany, to grupa większych i mniejszych wysp położonych w Ameryce Środkowej, które oddzielają Ocean Atlantycki od Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej. W sumie jest to kilka tysięcy lądów oraz kilkanaście krajów i terytoriów zależnych, o łącznej powierzchni 255 tysięcy km2. To właśnie tutaj w 1492 roku przypłynął Krzysztof Kolumb (a konkretnie na wyspę Guanahani, należącą do wysp Bahama), biorąc Karaiby za wybrzeże Indii, stąd też historyczne miano tego regionu – Indie Zachodnie.

Mimo wspólnej nazwy Karaiby są jednak bardzo zróżnicowane – ze względu na odmienną historię, przynależność państwową i zmieniające się strefy wpływów, kulturę oraz religię, mamy tu do czynienia z pełnym przekrojem ustrojów politycznych, odmiennym stopniem rozwoju infrastruktury turystycznej oraz różną sytuacją gospodarczą. Od krajów zdecydowanie zacofanych, gdzie podawanie za przykład Kuby wydaje się zbyt banalne, po bardzo dobrze rozwinięte, znajdujące się w brytyjskiej strefie wpływów Bahamy, czy Amerykańskie Wyspy Dziewicze, będące terytorium zależnym Stanów Zjednoczonych.

To, co odcisnęło największe piętno na historii, kulturze i sztuce Karaibów to z całą pewnością kolonializm oraz związany z nim imperializm, a także niewolnictwo, którego tradycje na Karaibach były niestety bardzo silne i długoletnie. W konsekwencji oznaczało to liczne wojny, powstania, bitwy morskie i korsarstwo. Jest to ciężki bagaż doświadczeń, a jednak miejscowa ludność nie utraciła ducha i radości życia, co wyraża się na przykład w karaibskiej muzyce i tańcu.
Najpopularniejsze kierunki wycieczek, przynajmniej w Polsce, to oczywiście Dominikana, Barbados, Jamajka i Kuba, ale warto też poznać inne, równie atrakcyjne miejsca jak Antigua i Barbuda, Dominika, Trynidad i Tobago, Grenada, Gwadelupa, Haiti, czy Saint Kitts i Nevis. Na Karaiby najszybciej, chociaż niestety nie najwygodniej, jest się dostać samolotem. Lecąc z naszego kraju musimy liczyć się z koniecznością międzylądowania, nawet w przypadku lotów czarterowych, ponieważ oferowane Polakom wycieczki w te rejony bardzo często organizowane są przez dużych zachodnich operatorów turystycznych (takich jak Tui czy Neckermann), a więc wyloty odbywają się z Frankfurtu, Amsterdamu czy Paryża. Lot w zależności od europejskiego lotniska i miejsca docelowego na Karaibach trwa około 8-12 godzin. Ale na karaibskie wyspy możemy także dostać się drogą morską, wybierając się na przykład w rejs komfortowym statkiem pasażerskim z Miami w Stanach Zjednoczonych. Będzie to na pewno niesamowita przygoda i całkiem nowe, niepowtarzalne doświadczenie. A poza tym w ten sposób nie będziemy się musieli ograniczyć do odwiedzenia tylko jednej wyspy.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
kamil urban - awatar

kamil urban

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij