To jest Majra. Majra ma rok i cztery miesiące, i w ciągu swego krótkiego życia trochę już przecierpiała.
W wieku sześciu miesięcy konieczne było zoperowanie łapek, gdyż kość ramieniowa blokowała kość promieniową w obu łapkach. Był to ostatni moment na taką operację. Kość ramieniowa lewej łapki zrosła się całkowicie, w lewej jest parę milimetrów tkanki łącznej. Kości promieniowe się nieco wyprostowały, ale obie przednie łapki są krótsze o 2-3 cm niż u jej sióstr.
Po miesiącu następna operacja i wyciąganie blaszek. Razem ponad dwa miesiące w bandażach.
Majra ma poza tym dysplazję stawów łokciowych, jej łapki bez futra wyglądają teraz tak:
Mimo dysplazji i krótszych łapek, Majra biega, pływa, skacze w trawie i bawi się z innymi psami. Męczy się szybciej, ale nadrabia zapałem :)
Jest radosnym i kochanym psem, przyjaznym dla wszystkich.
Dwa tygodnie temu u Majry zaczął się horror z parwowirozą. Kilka dni po szczepieniu przypominającym zaczęły się wymioty, krwiste stolce, później woda z krwią, brak łaknienia. Pies nie jadł i nie pił przez prawie tydzień, jej żołądek i jelita nie pracowały. Karmiliśmy i poiliśmy ją strzykawką, dwa razy dziennie jeździliśmy do lecznicy na kroplówki. Musiała mieć także operację, bo usg pokazało wgłobienie jelit.
Oprócz leczenia w lecznicy, pies dostawał zastrzyki i kroplówki w domu. Jej rozpiska na popołudnie wyglądała jak poniżej. Praktycznie co godzinę od rana dostawała jakieś leki, zastrzyki lub kroplówki.
Wszystko to ją strasznie wymęczyło. Tuliliśmy ją kiedy tylko mogliśmy żeby zdrowiała szybciej.
Wygraliśmy kilka bitew. Udało się rozruszać jej żołądek: je samodzielnie (i z apetytem), pije dużo wody, zaczęła chodzić i wypróżniać się na dworze...
Ale wojna nie jest jeszcze wygrana.
Majra ma nadal zapalenie jelit, trzustki i woreczka żółciowego. Ze względu na leczenie antybiotykami i wynikającą z niego dysbiozę (brak flory bakteryjnej w jelitach), wdało się zakażenie grzybami. W związku z utratą krwi podczas biegunek, u psa rozwinęła się anemia. Majrę czeka jeszcze długie leczenie i rekonwalescencja, unormowanie układu pokarmowego, likwidacja zapaleń i zakażeń, odbudowa flory jelitowej...
Do tej pory na leczenie parwowirozy u Majry wydaliśmy około 4 tys. zł. Potrzebujemy jeszcze około drugie tyle żeby wyprowadzić ją na prostą (wizyty w lecznicy, leki i suplementy, specjalne żywienie, itd.).
Będziemy wdzięczni za każdą kwotę wpłaconą na dalsze leczenie naszego psa.
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: