Zbiórka Ortezy dla Franusia - zdjęcie główne

Ortezy dla Franusia

12 598 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Kluz - awatar

Maciej Kluz

Organizator zbiórki

Franus następnego dnia po urodzeniu dostal ciężkiego wylewu 4 stopnia czego skutkiem jest mózgowe porażenie dziecięce. Franus jest rehabilitowany w Warszawie metoda Vojty  od pierwszego roku życia co pomaga mu w stabilizacji spastyki głównie w kończynach dolnych .Za rekomendacja naszej fizjoterapeutki podjęliśmy także  leczenie botoksem najpierw w Zagorzu a ostatnio w grudniu 2017 w klinice Aschau pod Monachium . Jest to specjalistyczna klinika z zaburzeniami neurologicznymi. Botoks został podany aby usunąć spastyke (napięcie mięśni) z bioder. W klinice polecono Franusiowi oprócz zabiegu używanie ortez, które przedłużają działanie botoksu i ustawiają nogi w odpowiedniej pozycji umożliwiające stanie i chodzenie w przyszłości . Ortezy musza być kontrolowane i wymieniane co roku wraz ze wzrostem. Koszt ortez to 9000€ a jednorazowe podanie  botoksu to 3300€ . Widzimy zdecydowana różnice w efektach podania botoksu ambulatoryjnego a podaniu w narkozie. W przyszłości planujemy kontynuować leczenie w Aschau lecz koszty są bardzo wysokie i nie jesteśmy w stanie uzbierać sami takiej sumy. Prosimy serdecznie o każda nawet najmniejsza pomoc aby umożliwić Franiowi leczenie, które jest mu potrzebne 


Franus got a severe 4th grade stroke  day after he was born, resulting in cerebral palsy.Frank is rehabilitated in Warsaw Vojta method from the first year of his life which helps him stabilize spasticity mainly in the lower limbs. With the recommendation of our physiotherapist we also started botox treatment first in Zagorze and recently in December 2017 in the Aschau clinic near Munich. It is a specialist clinic with neurological disorders. Botox has been given to remove spasticity (muscle tone) from the hips. In the clinic, Frank was instructed, in addition to the procedure, to use orthises that make longer  the effect of Botox and set the legs in the right position for standing and walking in the future. Orthises must be controlled and replaced every year as he grows. The cost of orthesis is 9000 € and the one-time injection of botox is 3300 €. We see significant differences in the effects of giving  botox under narcosis. In the future, we plan to continue treatment in Aschau, but the costs are very high and we are not able to collect such an amount of money ourselves. We kindly ask you for even the smallest help to allow Frank treatments he needs.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  17.01.2018
  17.01.2018

  Życzę dużo zdrówka i uśmiechu Franusiowi :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.01.2018
  02.01.2018

  Franusiowi!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.12.2017
  31.12.2017

  Zdrówka życzę i oby ten Nowy Rok był 1000000 razy lepszy od starego !!!

12 598 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Kluz - awatar

Maciej Kluz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

Małgorzata Bała - awatar
Małgorzata Bała
20
Walcz! - awatar
Walcz!
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
767
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Helena i Benedykt Bychowscy - awatar
Helena i Benedykt Bychowscy
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Andrzej - awatar
Andrzej
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij