Zbiórka Ortezy dla Franusia - zdjęcie główne

Ortezy dla Franusia

12 578 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Kluz - awatar

Maciej Kluz

Organizator zbiórki

Franus następnego dnia po urodzeniu dostal ciężkiego wylewu 4 stopnia czego skutkiem jest mózgowe porażenie dziecięce. Franus jest rehabilitowany w Warszawie metoda Vojty  od pierwszego roku życia co pomaga mu w stabilizacji spastyki głównie w kończynach dolnych .Za rekomendacja naszej fizjoterapeutki podjęliśmy także  leczenie botoksem najpierw w Zagorzu a ostatnio w grudniu 2017 w klinice Aschau pod Monachium . Jest to specjalistyczna klinika z zaburzeniami neurologicznymi. Botoks został podany aby usunąć spastyke (napięcie mięśni) z bioder. W klinice polecono Franusiowi oprócz zabiegu używanie ortez, które przedłużają działanie botoksu i ustawiają nogi w odpowiedniej pozycji umożliwiające stanie i chodzenie w przyszłości . Ortezy musza być kontrolowane i wymieniane co roku wraz ze wzrostem. Koszt ortez to 9000€ a jednorazowe podanie  botoksu to 3300€ . Widzimy zdecydowana różnice w efektach podania botoksu ambulatoryjnego a podaniu w narkozie. W przyszłości planujemy kontynuować leczenie w Aschau lecz koszty są bardzo wysokie i nie jesteśmy w stanie uzbierać sami takiej sumy. Prosimy serdecznie o każda nawet najmniejsza pomoc aby umożliwić Franiowi leczenie, które jest mu potrzebne 


Franus got a severe 4th grade stroke  day after he was born, resulting in cerebral palsy.Frank is rehabilitated in Warsaw Vojta method from the first year of his life which helps him stabilize spasticity mainly in the lower limbs. With the recommendation of our physiotherapist we also started botox treatment first in Zagorze and recently in December 2017 in the Aschau clinic near Munich. It is a specialist clinic with neurological disorders. Botox has been given to remove spasticity (muscle tone) from the hips. In the clinic, Frank was instructed, in addition to the procedure, to use orthises that make longer  the effect of Botox and set the legs in the right position for standing and walking in the future. Orthises must be controlled and replaced every year as he grows. The cost of orthesis is 9000 € and the one-time injection of botox is 3300 €. We see significant differences in the effects of giving  botox under narcosis. In the future, we plan to continue treatment in Aschau, but the costs are very high and we are not able to collect such an amount of money ourselves. We kindly ask you for even the smallest help to allow Frank treatments he needs.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  17.01.18
  17.01.18

  Życzę dużo zdrówka i uśmiechu Franusiowi :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.01.18
  02.01.18

  Franusiowi!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.12.17
  31.12.17

  Zdrówka życzę i oby ten Nowy Rok był 1000000 razy lepszy od starego !!!

12 578 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Kluz - awatar

Maciej Kluz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

Walcz! - awatar
Walcz!
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
767
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Helena i Benedykt Bychowscy - awatar
Helena i Benedykt Bychowscy
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Andrzej - awatar
Andrzej
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Kasia - awatar
Kasia
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij