Witajcie Darczyńcy,
Już 7 września na poznańskiej Malcie odbędzie się niezwykłe wydarzenie Rajd po zdrowie, organizowane przez Fundację Carita im. Wiesławy Adamiec.
Celem specjalnym rajdu jest zebranie środków na organizację rehabilitacji dla Pacjentów Hematoonkologicznych, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyć w tym rowerowym wyzywaniu.
Poprzez organizację Rajdu, chcemy pokazać, że dzięki odpowiednio wcześnie postawionej diagnozie i nowoczesnym standardom leczenia pacjenci mogą wieść aktywne życie.
NIESTETY - choroby hematoonkologiczne są często diagnozowane zbyt późno, co prowadzi do poważnych komplikacji, takich jak złamania kręgosłupa, żeber czy bioder. Pacjenci często poddawani są przeszczepom, co powoduje znaczne osłabienie. Wiele metod leczenia, zwłaszcza tych, które stosowane były w przeszłości, wywołuje skutki uboczne, takie jak np. polineuropatia. Problemy te uniemożliwiają nie tylko jazdę na rowerze i uczestnictwo w rajdzie, ale także prowadzenie aktywnego życia.
Na szczęście mamy wiele przykładów, gdzie systematyczna rehabilitacja pozwoliła pacjentom wrócić do normalnego funkcjonowania. Dzięki profesjonalnie prowadzonym ćwiczeniom, mimo pewnych ograniczeń, pacjenci, którzy dostają tę "drugą szansę", zaczynają funkcjonować jeszcze aktywniej niż przed chorobą.
Jedziemy dla tych, którzy potrzebują naszego wsparcia najbardziej. Wierzymy, że zorganizowana rehabilitacja to szansa, by wesprzeć pacjentów w najtrudniejszych chwilach, bo razem #JEDZIEMYPOZDROWIE.
Każdy krok, przejechany kilometr, udział w wydarzeniu - to wszystko staje się zwycięstwem.
Każda wpłata, niezależnie od jej wielkości, przybliża nas do realizacji tego ważnego celu.
Profesor Dominik Dytfeld przypomina: "Do niedawna rehabilitacja u pacjentów ze szpiczakiem często była przeciwwskazana, ze względu na to, że w trakcie aktywnej choroby mogło dojść do złamania kości. Obecnie jednak, dzięki bardzo efektywnemu leczeniu, życie pacjentów wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Pacjenci mają przed sobą wiele lat życia, rehabilitacja jest dla nich ważnym elementem leczenia. Chcemy, żeby wiedzieli o tym lekarze, fizjoterapeuci, a przede wszystkim sami pacjenci. Rehabilitacja i aktywność fizyczna, oczywiście dostosowana do możliwości, jest konieczna".
Jak śledzić postępy?
O wynikach zbiórki będziemy informować na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.
Razem możemy więcej! Dołącz do nas i pomóż nam zmienić życie pacjentów hematoonkologicznych na lepsze. #JEDZIEMYPOZDROWIE
Kontakt: Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami drogą mailową: [email protected]
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Stowarzyszenie Kierunek Zdrowie - www.kierunekzdrowie.org
Kierunek Zdrowie - www.kierunekzdrowie.org