Karina Graczyk
Do planu dnia Miszy powróciły szybkie testy trwałości produktów łazienkowych 😁 Innymi słowy co by tu można szybko zrzucić z wysokości...
Miszka wraz z siostrą trafili pod moją opiekę w zeszłym roku na "tymczasowanie" jako kilku tygodniowe maluchy z kocim katarem. Misza w przeciwieństwie do siostry dość szybko zażegnał problemy z oczkami, choć inne dolegliwości na długo zagościły w jego życiu. Słaba odporność, problemy z wypróżnianiem, niekończący się katar czy stany zapalne dziąseł jeszcze niedawno dawały o sobie mocno znać. Co prawda Misza niewiele sobie z tego robił więc w pełni poświęcał się ulubionym zajęciom czyli łobuzowaniu, pościgom za siostrą i jedzeniu. To zdecydowanie kotek o dwóch "pyszczkach", na którego trudno się gniewać więc gdy mocno nabroi przeradza się w największego przytulasa i miziaka. Jego lekko zezujące oczko poskromi każdy gniew :)
Zachowanie Miszy diametralnie zmieniło się na początku kwietnia, co raczej wiązałam z problemami stomatologicznymi. Natomiast od 15 kwietnia u Miszy utrzymywała się temperatura ponad 40 st. Kotek stał się osowiały, miękkie dotąd futerko zmieniło się w nastroszone, a on sam stracił zainteresowanie czymkolwiek. Otrzymane środki przeciwgorączkowe i przeciwzapalnie nie przyniosły efektu więc rozpoczęliśmy diagnostykę. Morfologia, biochemia, elektroforeza białek, ponowne testy fiv/felv, USG, badanie na pasożyty.
Wyniki były niejednoznaczne lecz wraz z obserwowanymi objawami sugerowały początki choroby - zakaźne zapalenie otrzewnej. Misza w dalszym ciągu nie był sobą, stał się lękliwy, wycofany, całe dnie spał, a gorączka nie opuszczała. Po dwóch tygodniach utrzymującej się gorączki i wielu niewiadomych wprowadziliśmy leczenie. Trzy dawki leku spowodowały, że Misza zaczął się bawić, przejawiać zainteresowanie innymi kotkami, zaś gorączka zniknęła. Ponieważ Miszka zareagował na leczenie konieczna będzie 84-dniowa kuracja, której dzienny koszt przy wadze Miszy (4,3 kg) wynosi 25 zl. Do tego dochodzą koszty suplementacji ok 200 zł oraz badań kontrolnych.
Miszka bardzo chciałby już wrócić do swoich ulubionych zajęć 😊 dlatego bardzo prosimy o najmniejsze nawet wsparcie w walce z tą nieprzewidywalną i kosztowną chorobą.
Poniżej Misza po zaledwie kilku podaniach leku 🙂
Do planu dnia Miszy powróciły szybkie testy trwałości produktów łazienkowych 😁 Innymi słowy co by tu można szybko zrzucić z wysokości...
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Myniu (Lili) i Ilonka (Łokcia) pozdrawiają i życzą zdrówka!
Karina Graczyk - Organizator zbiórki
Dziękujemy! Pozdrawiamy Was serdecznie ❤️