Zbiórka Leczenie rehabilitacyjne Miłosza - miniaturka zdjęcia

Leczenie rehabilitacyjne Miłosza Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Leczenie rehabilitacyjne Miłosza - zdjęcie główne

Leczenie rehabilitacyjne Miłosza

44 775 zł  z 65 700 zł (Cel)
Wpłaciło 427 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Czobkins GraphicDesigner - awatar

Czobkins GraphicDesigner

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Mam na imię Miłosz, mam obecnie 45 lat. Mam żonę i jestem tatą fantastycznego dziecka mojego syna Mikołaja, który jest całym moim światem.

 Jak każdy młody człowiek miałem plany, marzenia, które powoli realizowałem, wierząc, że w końcu uda się spełnić je wszystkie. Niestety w pewnym momencie życie napisało dla mnie swój własny scenariusz, który był daleki od tego co zamierzałem. 

W kwietniu 2022 r. chcąc spełnić swoje marzenie założyłem swoją własną firmę. Długo się nią nie nacieszyłem bo w maju 2022 r. stwierdzono u mnie nowotwór złośliwy kości i chrząstki stawowej o innym i nieokreślonym umiejscowieniu - żuchwa rak tkanek miękkich okolicy kąta żuchwy, okolicy podżuchwowej z naciekiem skóry policzka i kości żuchwy po stronie lewej.

W czerwcu 2022 r. przeszedłem ciężką operację usunięcia guza nowotworu raka płaskonabłonkowego rogowaciejącego w okolicy podżuchwowej lewej dolnej części twarzy. Powstały ubytek został pokryty zrobionym przeszczepem skóry - pobrany płat z uda prawego wszyto w okolicę podżuchwową lewą pokrywając powstały ubytek tkanek z uda od kolana po biodro. Natomiast ubytek tkanek w obrębie uda prawego uzupełniono skórą pobraną z uda lewego tej samej wielkości co z uda prawego. Teraz mam nowe marzenia: powrót do zdrowia, samodzielność, normalne chodzenie i odzyskanie w jak największym stopniu mojego poprzedniego życia.

Jestem po odbytej bardzo mocnej radioterapii oraz chemioterapii, która trwała od 11.07.2022 r. do 29.09.2022 r.

W sierpniu 2022 r. dla mojego dodatkowego zabezpieczenia został u mnie wykonany zabieg założenia PEG - (Percutaneous Endoscopic Gastrostomy), czyli przezskórna endoskopowa gastrostomia, która jest sztuczną drogą dostępu do wnętrza żołądka, tworzoną w celu żywienia enteralnego. Silikonowy lub poliuretanowy dren o dużej średnicy (15-28 Cha/F) wprowadzany jest przez skórę ściany jamy brzusznej do światła przewodu pokarmowego dzięki, któremu mogę dodatkowo się odżywiać.


Chcę przedstawić szczegółowo jakie przeszedłem zabiegi i operacje aby oddać chodź trochę moje cierpienie:

-resekcja guza gardła środkowego z mandibulotomią,
-rekonstrukcja płatem z mikro zespołem z przedramienia udowy strzałka +,
-resekcja guza okolicy podżuchwowej lewej, ślinianki podżuchwowej i podjęzykowej lewej,
-limfadenektomia selektywna region Ii, II, III, IV, V strona lewa, region II, III strona prawa,
-rekonstrukcja płatem wolnym z uda prawego,
-w znieczuleniu ogólnym dotchawicznym stopniowo preparując przy pomocy noża monopolarnego w osłonie argonu z dojścia zewnętrznego, wypreparowano guz okolicy podżuchwowej po stronie lewej, obejmujący mięśnie oraz śluzówkę dna jamy ustnej, śluzówkę przedsionka jamy ustnej po stronie lewej, naciekający kość trzonu żuchwy po stronie lewej,
-usunięto śliniankę podżuchwową oraz podjęzykową po stronie lewej,
-z cięcia wzdłuż mięśnia MOS po str. lewj odpreparowano tkani miękkie,
-wyresekowano węzły chłonne zlokalizowane wzdłuż naczyń szyjnych po stronie lewej w regionach II-V,
-w regionie II po stronie prawej uwidoczniono węzły chłonne podejrzane o przerzuty usunięto,
-pobrano płat skórno-powięziowy z szypułą naczyniową z uda prawego,
-pobrany płat wszyto w okolicę podżuchwową lewą pokrywając powstały ubytek tkanek,
-szypułę naczyniową zespolono z naczyniami szyjnymi: zespolenie tętnicze z tętnicą twarzową i tarczową górną oraz zespolenie żylne (1 naczynie) z gałęziami od pnia po stronie lewej,
-szwy podskórne oraz staplery na okolicę podżuchwową i szyję po str lewej dren Redona,
-ubytek tkanek w obrębie uda prawego uzupełniono skórą pobraną za pomocą dermatoma z uda lewego,
-szwy skórne na udzie prawym.


Przez chorobę moje funkcjonowanie jest utrudnione. Od niedawna korzystam z rehabilitacji szpitalnej i ambulatoryjnej lecz możliwość korzystania z zabiegów w ramach NFZ to kropla w morzu moich potrzeb. Dodatkowo dochodzi także rehabilitacja logopedyczna po odbytej operacji. W miarę możliwości chciałbym korzystać z prywatnych ośrodków, ale jest to dla mnie duże wyzwanie finansowe. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc bym mógł w dalszym ciągu rehabilitować się i wracać do zdrowia.

Utrzymanie się i leczenie w ośrodkach rehabilitacyjnych to ogromny koszt,  na tą chwilę takich środków pieniężnych nie posiadam. Dodatkowo leki, suplementy, dojazdy, wizyty lekarskie i fizjoterapeutyczne to dodatkowe koszty. Bez Was nie dam rady w tej nierównej walce. Dla mnie każda złotówka jest na wagę złota.

Choroba pozbawiła mnie sprawności powodując niedowłady w różnych częściach ciała głównie noga, bark i twarz. Pozbawiła mnie pewnych rzeczy ale inne zyskałem. Przez chorobę poznałem multum wspaniałych ludzi, zauważyłem świat z innej perspektywy i zmieniły się moje priorytety. Jeszcze raz bardzo proszę  o pomoc i z góry dziękuję za każde wsparcie.


Dziękuje mojej Żonie, moim bliskim, moim Sąsiadom, szczególnie Basi, Romkowi, Ani oraz Rafałowi, wspaniałym lekarzom, wszystkim którzy mnie wspierają i pomagają, tacy ludzie to skarb!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.09.2023
  09.09.2023

  Miłosz, modlę się za Ciebie, jak zwykle,🙏❤️

 • Aga i Robert - awatar

  Aga i Robert

  16.06.2023
  16.06.2023

  Miłosz trzymaj się dzielnie! Życzymy dużo zdrowia.

 • Macek i Bodzia - awatar

  Macek i Bodzia

  11.03.2023
  11.03.2023

  Dużo zdrowia Mistrzu!! Trzymamy kciuki!! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.02.2023
  13.02.2023

  Trzymam kciuki!

 • Ania - awatar

  Ania

  13.02.2023
  13.02.2023

  Trzymam kciuki!

44 775 zł  z 65 700 zł (Cel)
Wpłaciło 427 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Czobkins GraphicDesigner - awatar

Czobkins GraphicDesigner

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 427

Leszek Stadler - awatar
Leszek Stadler
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika - awatar
Monika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Gruszczyńska - awatar
Agnieszka Gruszczyńska
500
Mirosław Majewski - awatar
Mirosław Majewski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marzena - awatar
Marzena
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij