Zbiórka Leczenie rehabilitacyjne Miłosza - miniaturka zdjęcia

Leczenie rehabilitacyjne Miłosza Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Leczenie rehabilitacyjne Miłosza - zdjęcie główne

Leczenie rehabilitacyjne Miłosza

33 435 zł  z 65 700 zł (Cel)
Wpłaciło 329 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Czobkins GraphicDesigner - awatar

Czobkins GraphicDesigner

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Mam na imię Miłosz, mam obecnie 45 lat. Mam żonę i jestem tatą fantastycznego dziecka mojego syna Mikołaja, który jest całym moim światem.

 Jak każdy młody człowiek miałem plany, marzenia, które powoli realizowałem, wierząc, że w końcu uda się spełnić je wszystkie. Niestety w pewnym momencie życie napisało dla mnie swój własny scenariusz, który był daleki od tego co zamierzałem. 

W kwietniu 2022 r. chcąc spełnić swoje marzenie założyłem swoją własną firmę. Długo się nią nie nacieszyłem bo w maju 2022 r. stwierdzono u mnie nowotwór złośliwy kości i chrząstki stawowej o innym i nieokreślonym umiejscowieniu - żuchwa rak tkanek miękkich okolicy kąta żuchwy, okolicy podżuchwowej z naciekiem skóry policzka i kości żuchwy po stronie lewej.

W czerwcu 2022 r. przeszedłem ciężką operację usunięcia guza nowotworu raka płaskonabłonkowego rogowaciejącego w okolicy podżuchwowej lewej dolnej części twarzy. Powstały ubytek został pokryty zrobionym przeszczepem skóry - pobrany płat z uda prawego wszyto w okolicę podżuchwową lewą pokrywając powstały ubytek tkanek z uda od kolana po biodro. Natomiast ubytek tkanek w obrębie uda prawego uzupełniono skórą pobraną z uda lewego tej samej wielkości co z uda prawego. Teraz mam nowe marzenia: powrót do zdrowia, samodzielność, normalne chodzenie i odzyskanie w jak największym stopniu mojego poprzedniego życia.

Jestem po odbytej bardzo mocnej radioterapii oraz chemioterapii, która trwała od 11.07.2022 r. do 29.09.2022 r.

W sierpniu 2022 r. dla mojego dodatkowego zabezpieczenia został u mnie wykonany zabieg założenia PEG - (Percutaneous Endoscopic Gastrostomy), czyli przezskórna endoskopowa gastrostomia, która jest sztuczną drogą dostępu do wnętrza żołądka, tworzoną w celu żywienia enteralnego. Silikonowy lub poliuretanowy dren o dużej średnicy (15-28 Cha/F) wprowadzany jest przez skórę ściany jamy brzusznej do światła przewodu pokarmowego dzięki, któremu mogę dodatkowo się odżywiać.


Chcę przedstawić szczegółowo jakie przeszedłem zabiegi i operacje aby oddać chodź trochę moje cierpienie:

-resekcja guza gardła środkowego z mandibulotomią,
-rekonstrukcja płatem z mikro zespołem z przedramienia udowy strzałka +,
-resekcja guza okolicy podżuchwowej lewej, ślinianki podżuchwowej i podjęzykowej lewej,
-limfadenektomia selektywna region Ii, II, III, IV, V strona lewa, region II, III strona prawa,
-rekonstrukcja płatem wolnym z uda prawego,
-w znieczuleniu ogólnym dotchawicznym stopniowo preparując przy pomocy noża monopolarnego w osłonie argonu z dojścia zewnętrznego, wypreparowano guz okolicy podżuchwowej po stronie lewej, obejmujący mięśnie oraz śluzówkę dna jamy ustnej, śluzówkę przedsionka jamy ustnej po stronie lewej, naciekający kość trzonu żuchwy po stronie lewej,
-usunięto śliniankę podżuchwową oraz podjęzykową po stronie lewej,
-z cięcia wzdłuż mięśnia MOS po str. lewj odpreparowano tkani miękkie,
-wyresekowano węzły chłonne zlokalizowane wzdłuż naczyń szyjnych po stronie lewej w regionach II-V,
-w regionie II po stronie prawej uwidoczniono węzły chłonne podejrzane o przerzuty usunięto,
-pobrano płat skórno-powięziowy z szypułą naczyniową z uda prawego,
-pobrany płat wszyto w okolicę podżuchwową lewą pokrywając powstały ubytek tkanek,
-szypułę naczyniową zespolono z naczyniami szyjnymi: zespolenie tętnicze z tętnicą twarzową i tarczową górną oraz zespolenie żylne (1 naczynie) z gałęziami od pnia po stronie lewej,
-szwy podskórne oraz staplery na okolicę podżuchwową i szyję po str lewej dren Redona,
-ubytek tkanek w obrębie uda prawego uzupełniono skórą pobraną za pomocą dermatoma z uda lewego,
-szwy skórne na udzie prawym.


Przez chorobę moje funkcjonowanie jest utrudnione. Od niedawna korzystam z rehabilitacji szpitalnej i ambulatoryjnej lecz możliwość korzystania z zabiegów w ramach NFZ to kropla w morzu moich potrzeb. Dodatkowo dochodzi także rehabilitacja logopedyczna po odbytej operacji. W miarę możliwości chciałbym korzystać z prywatnych ośrodków, ale jest to dla mnie duże wyzwanie finansowe. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc bym mógł w dalszym ciągu rehabilitować się i wracać do zdrowia.

Utrzymanie się i leczenie w ośrodkach rehabilitacyjnych to ogromny koszt,  na tą chwilę takich środków pieniężnych nie posiadam. Dodatkowo leki, suplementy, dojazdy, wizyty lekarskie i fizjoterapeutyczne to dodatkowe koszty. Bez Was nie dam rady w tej nierównej walce. Dla mnie każda złotówka jest na wagę złota.

Choroba pozbawiła mnie sprawności powodując niedowłady w różnych częściach ciała głównie noga, bark i twarz. Pozbawiła mnie pewnych rzeczy ale inne zyskałem. Przez chorobę poznałem multum wspaniałych ludzi, zauważyłem świat z innej perspektywy i zmieniły się moje priorytety. Jeszcze raz bardzo proszę  o pomoc i z góry dziękuję za każde wsparcie.


Dziękuje mojej Żonie, moim bliskim, moim Sąsiadom, szczególnie Basi, Romkowi, Ani oraz Rafałowi, wspaniałym lekarzom, wszystkim którzy mnie wspierają i pomagają, tacy ludzie to skarb!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.02.2023
  03.02.2023

  Życzę dużo zdrowia

 • Dariusz Kropacz - awatar

  Dariusz Kropacz

  02.02.2023
  02.02.2023

  Chociaż tyle....,to jest straszne jak człowiekowi może się zmienić życie w jednej chwili 😪Dużo zdrowia,optymizmu i wiary życzę 🍀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.02.2023
  02.02.2023

  Dużo zdrowia!

 • Agata Buczek - awatar

  Agata Buczek

  15.01.2023
  15.01.2023

  Trzymamy kciuki z Rafałem. Życzymy dużo siły i wspaniałych terapeutów na sowiej drodze. Powodzenia.

 • Dragon - awatar

  Dragon

  15.01.2023
  15.01.2023

  Brak mi słów jedyne co mogę napisać Dużo Zdrowia Życzę

33 435 zł  z 65 700 zł (Cel)
Wpłaciło 329 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Czobkins GraphicDesigner - awatar

Czobkins GraphicDesigner

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 329

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dariusz Kropacz - awatar
Dariusz Kropacz
100
Magda - awatar
Magda
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Mariusz - awatar
Mariusz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij