Pomoc dla Kerry – 10 lat walki.
Nazywam się Sonia Gritskevich, studiuję antropologię, pracuję jako wychowawczyni w żłobku. Pochodzę z Mińska na Białorusi, gdzie przed przeprowadzką do Polski studiowałam medycynę. Obecnie mieszkam we Wrocławiu i wynajmuję pokój razem z kotem i moim ukochanym psem Kerry. Ma już 10 lat, a ja robię wszystko, co w mojej mocy, aby mogła żyć spokojnie, mimo ciężkich chorób.
Kerry od dzieciństwa ma silną alergię, dlatego może jeść tylko jedną, specjalnie dobraną karmę. Dopóki była na tej diecie, czuła się świetnie i mogła cieszyć się życiem młodego psa. Jednak w wieku trzech lat zaczęły się pierwsze ataki padaczki – dwa razy w miesiącu. Na Białorusi nie było leczenia, a jedyną rekomendacją weterynarzy była sterylizacja.
W 2020 roku przeprowadziłam się do Polski. Rok zajęła mi nauka języka, dostanie się na studia i znalezienie mieszkania, w którym mogłabym zamieszkać z moimi zwierzętami. W 2021 roku Kerry mogła do mnie dołączyć.
W Polsce w końcu zaczęliśmy leczenie. Dobór odpowiednich leków trwał prawie rok – początkowo pomagał Phenoleptil, ale po kilku miesiącach ataki powróciły. Weterynarz zalecił wykonanie rezonansu magnetycznego mózgu, ale nie było mnie na to stać. Gdy dawka Phenoleptilu osiągnęła niemal maksimum, lekarz przepisał Levetiracetam – lek dla ludzi, który na szczęście zatrzymał napady. Niestety, ma on poważne skutki uboczne – niszczy wątrobę i tarczycę.
Oprócz padaczki Kerry zmaga się z alergią. Okresowo pojawiają się u niej silne stany zapalne, świąd i zaczerwienienia. W najcięższych przypadkach lekarze zalecali Prednizolonum, ale nie można go stosować długo. Niedawno zdiagnozowano u niej lekką niedoczynność tarczycy, a problemy skórne znacznie się nasiliły – rozdrapała sobie łapy i ogon do krwi. Weterynarz wyjaśnił, że niedoczynność tarczycy razem z lekami przeciwpadaczkowymi mogą pogarszać choroby skóry. Obecnie Kerry przyjmuje Apoquel, który pomaga złagodzić świąd.
Robię wszystko, co w mojej mocy, aby Kerry mogła żyć bez bólu. Miesięczna cena samych leków – Levetiracetam i Phenoleptil na padaczkę, Apoquel na alergię oraz Thyrofocer wspomagający tarczycę – przekracza 700 zł. Do tego dochodzą regularne wizyty u weterynarza, badania krwi na poziom fenoleptylu i funkcjonowanie tarczycy. To ogromna kwota, z którą już nie daję sobie rady sama.
Jeśli możesz pomóc – każda kwota będzie dla Kerry ratunkiem. Nawet udostępnienie tej zbiórki zwiększa szansę, że damy radę. Dziękuję za każde wsparcie!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: