Kochani!
Wielu z Was pyta, co dzieje się z Malwiną. Zauważyliście bowiem, że wśród koni z rąbieńskiego stada od jakiegoś czasu brakuje tej jakże wyrazistej końskiej osobowości. Spieszymy zatem z wyjaśnieniami.
Wszystko zaczęło się 20 czerwca, kiedy to około godziny 14.00 Malwina gorzej się poczuła. Zaczęła się pokładać i wszystko wskazywało na objawy lekkiej kolki. Postanowiliśmy zadzwonić do naszego Weterynarza. Okazało się jednak, że jest on bardzo daleko i z Malwiną będzie, mógł zobaczyć się dopiero wieczorem...
Robiliśmy co mogliśmy, jednak złe samopoczucie Malwiny ciągle się utrzymywało a jej tętno było ciągle bardzo wysokie. Sytuacja nie ulegała poprawie.
Po licznych telefonach do innych weterynarzy udało nam się umówić wizytę.
Lekarz przyjechał koło 18.00, zastosował sondę, kroplówki... stwierdził u Malwiny wysokie tętno i brak treści w żołądku. Ku naszej rozpaczy doszedł do wniosku, że nic nie może zrobić...
Sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna, co gorsza nie poprawiła się aż do godziny 22.00, kiedy doczekaliśmy się wizyty naszego Weterynarza. Niestety po przeprowadzeniu badania stwierdził on, że u Malwiny doszło do skrętu jelit i jedynym sposobem na uratowanie jej życia jest operacja w klinice na Służewcu.
Nie było innego wyjścia. W nocy Malwina została zawieziona na Służewiec. Diagnoza w klinice niestety nie brzmiała pozytywnie - skręt jelit. Martwica. Eutanazja...
Nie można było się na to zgodzić. Rąbień nie mógłby istnieć bez Malwiny. Ela podjęła decyzję o jej operacji, która okazała się decyzją najlepszą z możliwych!
Po otwarciu Malwiny okazało się bowiem, że doszło u niej do skrętu jelita cienkiego w jelito ślepe, ale na szczęście nie doszło do martwicy!
Operacja trwała od 3.30 do 8.00. Z niecierpliwością i w napięciu czekaliśmy na telefon od lekarza.
Jaka była nasza radość gdy okazało się, że Malwina wybudziła się z narkozy, możecie sobie tylko wyobrażać! Rokowania pozostawały jednak ostrożne...najgorsze były 2 pierwsze dni.
Teraz na szczęście ten etap już za Nami.
Niestety to nie koniec przykrości, jakie dotknęły Malwinę. Okazało się, że doszło do infekcji i u Malwinki powstała przetoka zębowa. Oznacza to, że Nasza dzielna pacjentka najprawdopodobniej będzie musiała wrócić do kliniki na dalsze leczenie. Na razie jednak jest leczona antybiotykami i mamy nadzieję, że powrót do kliniki, nie będzie konieczny.
Wszyscy dobrze znamy Malwinę - niektórzy ją kochają, dla innych jest ona wyzwaniem, ale każdego z Nas na pewno nauczyła czegoś wartościowego i pozostawiła masę wspomnień - pierwsze kroki galopu, pierwszy teren, pierwsza jada na oklep. Chcielibyśmy, abyście tych wspomnień, szczególnie dobrych, mieli o wiele więcej.
Liczymy na to, że dobro zawsze wraca i to ze zdwojoną siłą!
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: