Zbiórka Bieda i ratowanie zwierząt - zdjęcie główne

Bieda i ratowanie zwierząt

5 990 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby
Aleksandra Śniecikowska - awatar

Aleksandra Śniecikowska

Organizator zbiórki

Błagam Was przeczytajcie tę historię bo od tego zależy jak będzie wyglądało życie naszej wolontariuszki i inspektora. Trudno jest  pisać o ludzkiej biedzie, nieszczęściu , szczególnie kiedy dotyczy ono wspaniałych ludzi ,  sami odmawiają sobie wszystkiego, nawet głodują ,żeby tylko starczyło na potrzeby ich podopiecznych-zwierząt , którym ratuje życie i znajdują cudowne domy. 

Długo zastanawiałm się jak opisac historię kobiety , której życie nie oszczędziło, która nie ma na kogo liczyć, która żyje z dnia na dzień. Żyje dla zwierząt.

To kobieta , która jest wolontariuszką w jednym z najgorszych  schronisk dla zwierząt od wielu lat ratuje zwierzęta z tego koszmarnego miejsca , wyrywajac je śmierci, leczy  i znajduje im cudowne domy. Niestety sama takiego domu nigdy nie miała i nie ma. 

Ta drobna kobieta ratuje około 70 zwierząt rocznie tylko ze schroniska , ponadto dziesiątki zwierząt z ulicy , które przewijaja  sie przez jej dom , uratowane przed śmiercią . Dziewczyna pracuje od 20 lat , ale nie nie jest w stanie ze skormnych dochodów odłozyć nawet najmniejszej kwoty . Mieszkanie w którym mieszka od 40 lat jest jedynym co pozostało jej po mamie  zmarłej na nowotwór . Niestety z powodu biedy w której żyły, wyposażenie mieszkania oraz ostatni remont miał miejsce właśnie 40 lat temu . W mieszkaniu nie było żadnej glazury , ani na ścianach , ani na podłodze, ale za to był grzyb i zniszczone linoleum, rozpadające się meble i stare sprzęty , stara aluminiowa instalacja stanowiąca zagrożenie dla życia , słowem ciemna nora .  Mimo tak przytłaczającej sytuacji i braku nadziei nigdy nie odmówiła pomocy zwierzętom. Przez jej mieszkanie przewinęły się setki zwierząt w potrzebie. Leczyła i leczy je za swoje pieniądze, utrzymuje i pielęgnuje , kupuje drogie leki i surowice jesli jest taka potrzeba , płaci za opiekę weterynaryjną i diagnostykę i nigdy nie prosi o pomoc . 

Dlatego właśnie sama niedojada, nie stać ją na żadne remonty ,czy nawet podstawowe zakupy dla siebie czy domu. 

Nigdy nie zapraszała do siebie nikogo tłumacząc to lękowymi psiakami , tymczasem było jej zwyczajnie wstyd. Kiedy zobaczyłam zdjęcia łazienki po długich próbach ich pozyskania  poprostu sie popłakalam. 

Postanowiłam , że nie można jej zostawić i pozwolić żeby jej życie tak wyglądało. Nie można pozwolić żeby żyła obdzierana z godnosci i podstawowych wygód. 

Poprosiłam o pomoc dwoje znajomych , którzy zareagowali w taki sam sposób na widok zdjęć . Kiedy pojechaliśmy do mieszkania naszej koleżanki , rzeczywistość nas przerosła. 

Postanowiliśmy jej pomóc ,ustanowiliśmy wspólny budżet i  podjeliśmy decyzję , że zrobimy dziewczynie remont. Niestety koszty nas przerosły. Nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego. Obecnie kobieta mieszka gościnnie w mieszkalnej piwnicy z 5 psów i jeśli nie stanie sie cud , spędzi w tej piwnicy Święta , Nowy Rok i jeszcze wiele , wiele tygodni. 

Pieniędzy wystarczy nam na dokończenie remontu w pokojach z wymianą instalacji elektrycznej, położeniem podłóg i malowaniem , oraz wymianą instalacji hydraulicznej z wyremontowaniem łazienki.

Niestety jeśli nawet uda się dokończyc remont do Świąt Bożego Narodzenia ,to mieszkanie bedzie całkiem puste. Nie ma mebli, lamp , cała kuchnia wymaga natychmiastowego remontu ( meble i sprzęty rozpadły się kiedy trzeba  było je przenosić podczas prac elektrycznych i hydraulicznych . 

Zwracam się zatem do Was -zwierzoluby. Wiem , że zawsze mozna na was liczyć , proszę pomóżmy zmienić życie tej fantastycznej dziewczynie , pomóżmy jej dalej pomagać , pomóżmy zmienić jej Świat , ponury, smutny i beznadziejny , na piękny .  Pozwólmy jej uwierzyć , że życie może być piękne , że dom to nie tylko słowo , że dom to nie jest ciemna , ponura nora, ale miejsce w którym poczuje sie bezpiecznie i z radością będzie do niego wracać . Kto wie , może jej życie nabierze kolorów . Podarujmy jej niezapomniane Święta, sprawmy ten cud.

Aktualizacje


 • Aleksandra Śniecikowska - awatar

  Aleksandra Śniecikowska

  15.12.2018
  15.12.2018

  tak dzisiaj wygląda łazienka

  Zdjęcie aktualizacji 23 066

Komentarze


 • Marta Kuhl Polnische Hunde und Katze - awatar

  Marta Kuhl Polnische Hunde und Katze

  17.01.2019
  17.01.2019

  Zyczymy wszystkiego najlepszego, Zespol Polnische Hunde und Katze suchen ein Neues Zuhause

  • Aleksandra Śniecikowska - awatar

   Aleksandra Śniecikowska - Organizator zbiórki

   17.01.2019
   17.01.2019

   O matuchno bardzo dziękujemy , teraz mogę kupic dziewczyznie szafę , ale się ucieszy. Cudowni jesteście :))

 • Izabela - awatar

  Izabela

  29.12.2018
  29.12.2018

  Powodzenia i pozdrowienia dla tej Pani i dla Was <3

  • Aleksandra Śniecikowska - awatar

   Aleksandra Śniecikowska - Organizator zbiórki

   29.12.2018
   29.12.2018

   Bardzo dziękujemy, przekaże oczywiście.

 • Aga S. - awatar

  Aga S.

  24.12.2018
  24.12.2018

  Z wyrazami szacunku dla tej Pani, która pomaga, sama mając tak niewiele. My, Zwierzoluby, musimy sobie nawzajem pomagać! :-) Wesołych Swiąt!

  • Aleksandra Śniecikowska - awatar

   Aleksandra Śniecikowska - Organizator zbiórki

   26.12.2018
   26.12.2018

   Bardzo , bardzo dziękuje w jej i swoim imieniu. Bez takich ludzzi jak Pani nie byłoby to pomaganie nie byłoby możliwe . Dziękuję.

 • Weruś Kreczmerkuś - awatar

  Weruś Kreczmerkuś

  24.12.2018
  24.12.2018

  Wesolych Swiat i sil/zdrowka w 2019!

  • Aleksandra Śniecikowska - awatar

   Aleksandra Śniecikowska - Organizator zbiórki

   29.12.2018
   29.12.2018

   Dziękujemy za pomoc i równieżz życzymy Szczęśliwego Nowego Roku:) Zdrówka i miłości.

 • Karina Karina - awatar

  Karina Karina

  21.12.2018
  21.12.2018

  dziś tak skromnie , ale coś jeszcze wyślę. teraz do 24 jestem zablokowana na FB przez komentarz :( a może osobno obliczyć meble i co konkretnie potrzeba . Można zrobić szybką zbiórkę na meble , na FB ludzie często za małe pieniądze sprzedają fajne meble , kuchenki gazowe , -lodówkę mam dużą w piwnicy - była tylko rok używana . Trzeba pomóc tak dobrej osobie , niech mieszka jak człowiek i robi to co robi najlepiej -Pomaga zwierzętom .

  • Aleksandra Śniecikowska - awatar

   Aleksandra Śniecikowska - Organizator zbiórki

   27.12.2018
   27.12.2018

   Bardzo dziękuję za pomoc , każda złotówka się liczy bo wiem że płynie ze szczerego serca Póki co kuchni nie ruszamy . Niestety koszty nas przerosły :(

5 990 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby
Aleksandra Śniecikowska - awatar

Aleksandra Śniecikowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 93

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
750
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Asia - awatar
Asia
9
Beata - awatar
Beata
200
Marta Kuhl Polnische Hunde und Katze - awatar
Marta Kuhl Polnische Hunde und Katze
400
Iwona Makowska - awatar
Iwona Makowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij