Zbiórka Ważne wszystkie Dni SMA ! - zdjęcie główne

Ważne wszystkie Dni SMA !

9 403 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 147 osób
Paulina Zygmuntowicz - awatar

Paulina Zygmuntowicz

Organizator zbiórki

Witamy . Jesteśmy rodzicami 4 letniego chłopca Dominika, który choruje na SMA.

Rdzeniowy Zanik Mięśni -jest to schorzenie neurologiczne o podłożu genetycznym, w którym obumierają neurony  w rdzeniu kręgowym odpowiedzialne za pracę mięśni , w skutek czego mięśnie ciała słabną ulegając stopniowo zanikowi.

Dominik 5 lipca 2018roku skończył 4 latka. Od urodzenia choruje na SMA . Urodził się zdrowym i silnym chłopcem, lecz potwór ukryty w genach szybko się uaktywnił. Przed 6 miesiącem życia synek stracił możliwość kontroli główki, jego nóżki stawały się co raz bardziej wiotkie. Zaczęły się problemy z odkrztuszaniem, odruch kaszlowy zanikał -stawał się co raz bardziej słaby. Infekcja : zapalenie oskrzeli, przebyta w 7 miesiącu życia bardzo osłabiła mięśnie oddechowe Dominika , przez co zaczęły pojawiać się liczne problemy z  odżywaniem, oddychaniem oraz snem. 

W 2015 roku zakwalifikowano synka do hospicjum domowego , gdzie został objęty wspomaganiem oddechowym nieinwazyjnym tzw. BIPAP. Respiarator pomaga oddychać Dominikowi w nocy, a podczas infekcji jest podłączony 24 godziny na dobę. Dzięki czemu klatka piersiowa odpowiednio rozpręża się . Używamy również koflatora pomgającego w odkrztuszaniu i usuwaniu zalegań jakie gromadzą się w górnych drogach oddechowych . Takie sprzęty jak ssak, pulsoksymetr czy ambu są w SMA niezbęne i używane każdego dnia do codziennej rehabilitacji i higieny . Podczas poważnych infekcji, które w Dominika przypadku są na tyle poważne, że grożą śmiercią , sprzęt połączony z odpowiednim leczeniem ratuje synkowi ŻYCIE.

Dodatkowo Dominik jest dokarmiany sondą, przez któą dostaje specjalne mleko, aby był odpowiednio odżywiany. Spadki masy ciała spowodowane chorobami, bardzo ciężko nadrobić, a w SMA bardzo ważne jest, aby waga była adekwatna do wieku dziecka, ponieważ mięśnie muszą mieć siłę, aby pracować. 

W Rdzeniowym Zaniku Mięśni potrzebna jest wielospecjalistyczna opieka. Do 2016 roku choroba była postępująca i nieuleczalna. Gdy wyszedl pierwszy lek na świecie wydarzył się cud dla wszystkich chorych na SMA. Spinraza (nusinersen) - zatrzymuje postęp rdzeniowego zaniku mięśni, a przy odpowiedniej opiece, rehabilitacji, systematycznośći oraz zaopatrzeniu chorego w niezbęny sprzę medyczny oraz rehabilitacyjno/ ortopedyczny można u chorych obserwować poprawę stanu zdrowia , wzmocnienie. U pacjentów, którym poda się lek przedobjawowo tzn. jest diagnoza SMA nie ma jeszcze jej objawów , postęp choroby nie uaktywni się a dzieci będą się rozwijać prawidłowo jak ich rówieśnicy nie chorujący na SMA. 

Jest to wielki przełom w medycynie i ogromna szansa dla chorych na lepsze życie.

Dominik miał wielkie szczęście i dostał się na leczenie Spinrazą w styczniu 2017 roku w Paryżu , gdzie otrzymał 5 dawek leku w rdzeń kręgowy kręgosłupa. Następnie został przeniesiony do kliniki w Polsce, ponieważ lek dostaje w ramach EAP-u tzw. wczesnego dostępu do leczenia dla osób najbardziej potrzebujących jako lek ratujący życie . Ze względu na to, że we Francji Spinraza została dopuszczona do obrotu mogą ją przyjmować tam tylko osoby ubezpieczone i zameldowane w tym kraju. Zostaliśmy przeniesieni z leczeniem do PL, w której trwa jeszcze procedura refundacyjna . Obecnie jesteśmy po 8 dawkach nusinersenu i efekty terapii są widoczne "gołym okiem". ( lek musi być przyjmowany  co 4 miesiące, do końca życia inaczej choroba będzie postępować dalej). 

Dominik dzięki możliwości leczenia potrafi :

-samodzielnie siedzieć

-kontrolować głowę

-wykonać obrót z pleców na brzuch

Jego ciało wzmocniło się, synek jeździ samodzielnie na wózku aktywnym,może malować kredkami, zaczął ruszać nóżkami, a po ostatniej dawce leku przyjętej w lipcu 2018r. został zauważony u Dominika odruch głęboki , które już zanikły poprzez postęp choroby .

Więc lek działa a Dominik jest tego namacalnym dowodem !


Synek dzielnie walczy z chorobą , a my staramy się z całych sił, aby wyprzedzić SMA chociaż o krok. Niestety Dominik rośnie a wraz z nim jego potrzeby . Po zaopatrzeniu w niezbędny sprzęt medyczny musimy skupić się na rehabilitacyjnym z którego synek wyrasta. Potrzebny jest nam nowy gorset oraz Hkafo- urządzenie umożliwiające Dominikowi pionizację .

Z powodu zwichniętych obu bioder,synek nie może być pionizowany w sprzęćie, który posiadamy, ponieważ może mu to jeszcze bardziej zaszkodzić . Potrzebny jest specjalny pionizator w którym Dominik będzie mogł stać w tzw. "odwiedzeniu" bądź specjalne ortezy połączone wraz z gorsetem, wykonane z odcisków jego nożek. Rzeczy te zostały wycenione na ponad 4 tys. euro , ponieważ sprzęt wykonywany byłby we Włoszech przez specjalistów, którzy na co dzień pracują z osoboami chorymi na SMA. 

Z powodów przykurczy jakie Dominik posiada w nóżkach bardzo ważne jest to aby go pionizować, odpowiednio rozciągać. Potrzebne jest to dla jego mięśni jak i kości. Chcemy poprostu, aby nasz synek mógł stać . Dla wielu z nas to takie łatwe i nie przywiązujemy do tego uwagi. Dominik musi wkładać wiele pracy i wysiłku w to, aby stawać się co raz silniejszym chłopcem . Marzymy aby mogł biegać i chodzić jak inne dzieci lecz te marzenia są jeszcze gdzieś bardzo bardzo daleko . Teraz najważniejsze jest, aby zadbać o jego odpowiednią postawę. Zapobiegać skoliozie kręgosłupa oraz pogłębiającej się lordozie . Ponad to Dominik wyrasta już z obecnego wózka aktywnego, który służy jako jego nogi. Wszystkie sprzęty są bardzo kosztowne i przekraczają nasze możliwości finansowe . Jeżli otrzymujemy dofinansowanie z NFZ to ono tylko w części pokrywa koszty sprzętów , przeważnie nawet nie 30%. 

Póki Dominik jest mały możemy jeszcze wiele dla Niego zrobić i sprawić, aby się nie poddawał i zawsze był dzielnym bohaterem.

Niebawem umieścimy wszystkie faktury pro formy , które będą zawierały cały kosztorys sprzętu, na który zbieramy środki . 

Prosimy z całego serca o wsparcie naszego małego wojownika w zakupie niezbędnego wyposażenia , abyśmy mogli postawić Go na NOGI .

Zapraszamy na stronę na portalu społecznościowym Facebook : SMAtoPrzeciwnikDominika, gdzie na bieżąco uzupełniamy informacje o Dominiku i jego walce z chorobą .


Z wyrazami szacunku rodzice Dominika .


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Paulina Zygmuntowicz - awatar

  Paulina Zygmuntowicz

  26.07.2021
  26.07.2021

  Bohater skończył już 7lat ❤
  Dalej walczy ❤
  Bitwy wygrywa 🏆💪, ale wojna cały czas się toczy, bo SMA cały czas jest w ciele małego wojownika 💔

  Zdjęcie aktualizacji 71 940

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Magda - awatar

  Magda

  25.07.2021
  25.07.2021

  Śliczny dzielny Dominik, aż miło patrzy się na tą uśmiechnięta buźkę. Powodzenia w dalszym leczeniu

  • Paulina Zygmuntowicz - awatar

   Paulina Zygmuntowicz - Organizator zbiórki

   26.07.2021
   26.07.2021

   ❤❤❤❤bardzo dziękujemy 💞💞💞

 • Magda - awatar

  Magda

  03.01.2020
  03.01.2020

  Śliczny chłopiec, powodzenia dla całej rodziny

 • Agnieszka Blaszkiewicz - awatar

  Agnieszka Blaszkiewicz

  14.01.2019
  14.01.2019

  zdrowia :)!

  • Paulina Zygmuntowicz - awatar

   Paulina Zygmuntowicz - Organizator zbiórki

   14.01.2019
   14.01.2019

   Dziekujemy !!! <3

 • Kamińska licytacja 35 - awatar

  Kamińska licytacja 35

  14.01.2019
  14.01.2019

  Powodzenia i zdrówka!

  • Paulina Zygmuntowicz - awatar

   Paulina Zygmuntowicz - Organizator zbiórki

   14.01.2019
   14.01.2019

   Dziekujemy bardzo :-)

 • Małgorzata Zygmunt licytacja 61 - awatar

  Małgorzata Zygmunt licytacja 61

  13.01.2019
  13.01.2019

  Dużo zdrówka!!

  • Paulina Zygmuntowicz - awatar

   Paulina Zygmuntowicz - Organizator zbiórki

   14.01.2019
   14.01.2019

   Dziekujemy ! :-)

9 403 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 147 osób
Paulina Zygmuntowicz - awatar

Paulina Zygmuntowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 147

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonim - awatar
Anonim
20
Magda - awatar
Magda
50
Aneta Auguścik - awatar
Aneta Auguścik
100
Marzena Dolinska - awatar
Marzena Dolinska
100
Dominika - awatar
Dominika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Olga Kobylska - awatar
Olga Kobylska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij