Zbiórka Kaucja. - zdjęcie główne

Kaucja.

0 zł  z 300 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Alex Oczeretko - awatar

Alex Oczeretko

Organizator zbiórki

A pomyślałem, napiszę, może kogoś to ostrzeże, pomoże nie popełnić tego błędu. Może od początku: nazywam się Damian, a przynajmniej tak się przedstawię, profil nie jest prawdziwy, bo po prostu chciałbym zachować anonimowość. Otóż przegrałem – zapytajcie co? Przegrałem życie, a przynajmniej tak w obecnej chwili myślę. Wiem, że życie jest zmienne, ale obecnie jestem wrakiem człowieka.


W wieku 18 lat musiałem opuścić dom rodzinny ze względu na mojego ojczyma. Byłem problematycznym dzieckiem, jednak problemy te objawiały się ewentualnym buntem przed posprzątaniem pokoju. Głupie, wiem, ale było. Niemniej faworyzacja jego własnych dzieci brała górę. Moja mama wybrała ojczyma. Kiedyś miałem o to żal, jednak z czasem zrozumiałem, że nie mogę jej oceniać. Też jest człowiekiem i miała prawo żyć. Po tym, co mój biologiczny ojciec zgotował matce, nawet jej się nie dziwię.


Tak więc od 18 roku życia zostałem rzucony w wir dorosłego życia. Na początku jakoś szło, ale dzienna szkoła średnia połączona z pracą w Macu była po prostu niewykonalna. Ostatecznie, próbując zachować oba, straciłem oba. Wylądowałem w noclegowni dla bezdomnych. Wtedy nie piłem, więc nie było problemu. Czas mijał, a ja coraz bardziej się nad sobą użalałem. W końcu, jak to na ulicy, w otoczeniu innych bezdomnych, pojawił się alkohol. Wtedy dni na ulicy stawały się znośne.


Spieprzyłem początkowy moment, gdy miałem okazję się podnieść na samym początku, bo wydawało mi się, że już nic mnie nie czeka. No i rozpiłem się. Żyłem z tego, co wyżebram lub dostanę. Zimy były najgorsze, ale dobroduszna kobieta użyczała mi na czas zimy swojej altany na działce.


Z czasem coraz bardziej ujawniała się natura mojej matki – przynajmniej tak to sobie tłumaczę – i alkohol zaczął mnie odrzucać. A raczej mój organizm zaczął. Po nagłym odstawieniu dostałem lekkiego zespołu abstynencyjnego, co spowodowało, że trafiłem na detoks. Od tego momentu jestem czysty. Znów wróciłem do noclegowni. Staram się zacząć od nowa.


Mam 20 lat, a ostatnie lata były koszmarem – najgorszym, co przeszedłem. Najgorsze jest to, że to wszystko na własne życzenie. Teraz próbuję odłożyć na prywatny pokój, bo warunki w noclegowni są, powiedzmy, dalekie od komfortu – pluskwy itd. Jeszcze trochę i może się uda.


Dlaczego to piszę? Ku przestrodze dla każdego młodego człowieka. I może z faktu że nie mam się do kogo odezwać. Choć sam mam jeszcze mleko pod nosem, wiem jedno: jeśli życie wam się sypie, a za zakrętem wydaje się, że już nie ma drogi, musicie walczyć i nie poddawać się. A już na pewno nie szukać chwilowego ukojenia w używkach, bo to zabierze wam nie tylko czas, ale i cenniejsze wartości. Może was to dosłownie odczłowieczyć. Człowiek staje się samolubny, myśli tylko o sobie i o tym, jak zagłuszyć troski. Na dłuższą metę się nie da. 

Udostępnianiem swoją historię na grupie na Facebooku, gdzie odbiła się dość szerokim odbiorem, po rozmowę z wieloma osobami i dość sporych namowach, zdecydowałem się na otwarcie zrzutki, na kwotę potrzebną mi być wyjść z noclegowni i zacząć żyć normalniej. Nie spodziewam się jakiegoś sukcesu w dobie internetu. Nie mniej, uspokoi to kilka Sumień.

0 zł  z 300 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Alex Oczeretko - awatar

Alex Oczeretko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij