Zbiórka Na pomoc Porostowi - zdjęcie główne

Na pomoc Porostowi

440 zł  z 100 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabrielle Gy - awatar

Gabrielle Gy

Organizator zbiórki

Kochani, Otozowa zbiórka jest na pokrycie faktury w klinice , pokrycie kosztów transportu i magnetoterapii, założyłam więc własną na bieżące wydatki, takie jak pasze, suplementy wspierające stawy ,witaminy, musiałam zakupić mu nową derkę na chłodne dni, pijawki,miał ponownie robione rtg w celu konsultacji w klinice u dr. Przewoźnego, niestety wszystko dużo kosztuje :< 

Dla przypomnienia, Porost to koń odebrany interwencyjnie w czerwcu 2022 roku,  przyjechał do nas wychudzony, z licznymi bliznami po odparzeniach na nogach na skutek nadużywania ochraniaczy, z bliznami na kłębie, z ogromną traumą i stanem depresyjnym. Na widok bata po dziś dzień reaguje ogromnym strachem. Przez pierwsze dni nie szukał jakiegokolwiek kontaktu z końskim stadem...


/Poniżej zdjecie z dnia odbioru /

Poznajcie historię Porosta – końskiego męczennika, który przez lata traktowany był jak żywy konik na biegunach. Szarpany, poganiany, dźgany ostrogami, z  bolącym grzbietem i szeregiem napięć całego ciała, ujeżdżany w okrutny sposób. Zbyt duże wymagania oraz ogromny ból psychiczny i fizyczny sprawiły, że Porost zaczął się buntować, za co obrywało mu się jeszcze bardziej…


Ile katuszy może znieść koń? W jednej ze swoich książek Gerd Heuschmann napisał – „Konie nie wydają żadnego dźwięku, gdy cierpią – proszę sobie wyobrazić, jak głośno byłoby na placach treningowych, gdyby te piękne istoty otworzyły pysk, nie tylko z powodu twardej ręki”. Nie wydają żadnego dźwięku… Cierpienie Porosta odzwierciedlają jedynie jego oczy oraz strach przed ludzką ręką…


Dla ówczesnej właścicielki problemem nie był bolesny uraz stawu skokowego. Zatrzymajmy się w tym miejscu na moment. Wyobraźcie sobie, że jesteście zmuszani do treningu, podczas gdy Wasze kolano jest opuchnięte, a każdy, nawet najmniejszy ból sprawia przeogromny ból. A teraz wyobraźcie sobie, że jesteście zmuszani do tego ruchu mając na plecach kilkudziesięciokilogramowe obciążenie. Obciążenie, które jest Waszym katem. Krzyczy na Was, popędza, bije. Tak właśnie czuł się Porost, zmuszany dźwigać ciężar kata jeźdźca… 

Dmuchanie dymem z e-papierosa we wrażliwe nozdrza konia również było na porządku dziennym. Na domiar złego ciągłe przenoszenie ze stajni do stajni pozbawiły Porosta nadziei na lepsze życie, które obserwował załzawionymi oczami u innych pensjonariuszy.

 Żaden koń, żadna żywa istota nie chciałaby takiego życia. Życie przepełnionego cierpieniem, nie tylko tym fizycznym. Wiele istot poddałoby się. Ale nie Porost. Jego nadzieja i nieustająca wiara w ludzką dobroć pozwoliła mu doczekać najpiękniejszego dnia w jego marnym życiu – odbioru z rąk oprawców. 

Lekarz weterynarii stwierdził u Porosta zaburzenia snu. Dotychczasowi właściciele zbagatelizowali ten poważny problem, wrzucając do sieci nagranie, na którym widać, jak Porost zasypia i bezwładnie upada, opisując je „odklejka Porosta”. Kim trzeba być, żeby…?

 Podczas wizyty stomatologa okazało się, że Porost ma w dziąśle fragment zęba mlecznego, który trzeba jak najszybciej usunąć oraz wilcze kły, które powodowały ból przy zakładaniu wędzidła i podczas treningów. Każdy koniarz wie, że niedopuszczalna jest jazda z wędzidłem w pysku konia, gdy ten ma wilcze kły. To znęcanie się w czystej postaci.

Dzięki ciężkiej pracy naszego zespołu Porost znalazł swojego przyjaciela, uwierzył. Uwierzył, a my za żadne skarby nie dopuścimy, aby wiara z dobrego człowieka kiedykolwiek go opuściła. Jest pod stałą opieką lekarzy weterynarii, fizjoterapeuty, dentysty i kowala – najlepszych z najlepszych. Ponadto zdiagnozowano u niego zapalenie i zwyrodnienie w obrębie stawu skokowego lewego, z obecnością wolnego fragmentu chrzęstno-kostnego oraz entezopatię więzadła pobocznego przyśrodkowego stawu skokowego.

W tym momencie Porost dochodzi do siebie po pobycie w klinice, jest po czterotygodniowych zabiegach z magnetoterapii, robimy mu masaże,stosujemy wcierki i pijawki. 

Bardzo proszę o wsparcie dla Porościa 🙏🐎❤️

440 zł  z 100 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabrielle Gy - awatar

Gabrielle Gy

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij