Wyobraź sobie że jest środek zimy, za oknem śnieg i minusowa temperatura, Ty wchodzisz do pokoju swojej ukochanej babci żeby powiedzieć jej dobranoc i widzisz że jej nie ma. Szukasz jej z po całym domu i podwórku, ale nic. Jest ciemno. Wieje mocny wiatr i pada śnieg. Bramka jest otwarta, ale na drodze nie widać żadnych śladów gdzie mogła pójść babcia. Przed sobą widzisz tylko pola i z daleka migające światła innych domów we wsi obok. Wiesz że babcia od dawna ma problemy z pamięcią i myli fakty. Czasami nie rozpoznaje Ciebie i mówi że chce iść do swojego domu rodzinnego a przecież cały czas w nim jest! Znika czasem gdzieś na chwilę, ale zawsze do tej pory zdążyłaś to zauważyć i dogonić ją na ulicy, dosłownie kilka metrów od domu. Ciągle jej pilnujesz i sprawdzasz gdzie jest i co robi. Tym razem jednak jest za późno. Zadręczasz się myślami że za długo brałaś prysznic. Że mogłaś sprawdzić czy drzwi wyjściowe na pewno są zamknięte a klucz wziąć ze sobą do łazienki. Tysiąc czarnych scenariuszy przebiega Ci po głowie i zaczynasz panikować. Wiesz że babcia była ubrana tylko w koszulę nocną i pantofle. Wiesz że jest zniedołężniała i sama sobie nie poradzi, bo jest ciemno i bardzo bardzo zimno……..
Każdego roku na terenie całego kraju zgłoszonych zostaje ok. 20 tyś zaginięć ludzi. Przerażający jest fakt, że liczba ta wciąż wzrasta. Aby poszukiwania zaginionych osób były skuteczne i efektywne, tzn. kończyły się odnalezieniem żywej osoby, należy podjąć je jak najszybciej. Dlatego w trakcie poszukiwań często wykorzystywane są specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze, które są szkolone dokładnie do tego typu działań. Myśląc o ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia, stworzyliśmy w 2016 roku Myślenicką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą – w skrócie „GPR Myślenice”. Naszą pasją jest ratownictwo i zawsze bez względu na sytuację i panujące warunki jesteśmy chętni do działania i pomagania ludziom którzy tego pilnie potrzebują. Czy to w dzień czy też w nocy, latem czy zimą, kiedy w naszych telefonach dzwoni numer alarmowy, zostawiamy własnych bliskich i wyjeżdżamy na akcję tak aby jak najszybciej odnaleźć czyjąś babcię z demencją, czyjegoś schorowanego ojca, kogoś zagubione dziecko. Tu płeć i wiek nie mają znaczenia. Każdemu z nas może przydarzyć się sytuacja że znajdzie się w takim kryzysowym położeniu że nie będzie umiał powrócić do domu o własnych siłach. I od tego właśnie jesteśmy My. Na co dzień zwykli ludzie a po godzinach pasjonaci ratownictwa, którzy czują misję charytatywnego pomagania innym. Mamy podpisane porozumienia o współpracy z lokalnymi władzami powiatowymi i gminnymi, Policją, Strażą Pożarną, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej. Przeprowadziliśmy razem już nie jedną akcję i jeszcze więcej ćwiczeń. Stale szkolimy sami siebie, ale też i innych. Kładziemy ogromny nacisk na profilaktykę bezpiecznego zachowania, zwłaszcza dla najmłodszych. Czujemy że mamy wielką siłę i chęci do służby na rzecz społeczeństwa, ale niestety nie mamy ku temu wystarczających środków. Dlatego dziś, to MY - Wolontariusze z Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej prosimy WAS o wsparcie finansowe w zbiórce pieniędzy na doposażenie naszych ratowników w ubrania ochronne 10 sztuk. Na naszej stronie internetowej https://www.facebook.com/GPRMyslenice/ możecie poczytać więcej o prężnie rozwijającej się działalności GPR Myślenice. Dlatego prosimy - jeśli to czytasz i nie jest Ci obojętne ratowanie życia ludzkiego - to wrzuć do naszego koszyka chociaż złotówkę. To nic nie boli, to może komuś uratować życie! Pomóż Nam tak abyśmy My mogli kiedyś pomóc Tobie.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: