O mnie.....
Na początku były koty. Zabierałam do siebie chore, leczyłam, robiłam zabiegi i szukałam domów. Później odkryłam Dogomanię i zaczęło się ratowanie z całej Polski psów w typie TTB i bordosiów.
W latach 2001 - 2004 współorganizowałam i prowadziłam pierwsze, miejskie przytulisko. Miasto dawało wtedy miesięcznie na psy 300zł. My pracowaliśmy wszyscy w ramach wolontariatu. Drugie przytulisko to Buczek, lata 2006 - 2009. Tu już było lepiej. Miasto opłacało dwóch pracowników i opiekę wet.
To do Buczka przyjechało 10 psów z likwidowanego schroniska w Krzyczkach. Przyjechały te najbardziej skrzywdzone, dzikie, wykopywane z nor pod budami. U nas znalazły dom. Moja praca, to nadal wolontariat i zaopatrzenie.
To też lata powstania pierwszej Koalicji dla Zwierząt. Pracowałam tam nad obywatelską nowelizacją UoZ.
Później zostałam radną RM Szczecinek i jako radna napisałam pierwszy, miejski program zapobiegania bezdomności zwierząt domowych.
Zgodnie z tym programem od 2006 roku miasto refunduje kastrację zwierząt właścicielskich, opiekę wet, kotów wolno żyjący, szczególnie kastrację i wydawana jest karma społecznym opiekunom kotów.
Budowę schroniska "wychodziłam", a jak już była zgoda, to pracowałam nad jego projektem. Dzisiaj takie rozwiązania stają się powoli normą, wtedy w latch 2007 -2009 to była rewolucja. To dlatego w 2013 roku Główny Lekarz Weterynarii uznał schronisko w Szczecinku za najlepsze w Polsce pod względem dobrostanu zwierząt, zarządzania i właśnie infrastruktury. Byłam jego kierowniczką przez 10 lat.
Przez paręnaście lat do dzisiaj trwa moja walka o ucywilizowanie, a może w końcu zamknięcie schroniska w Białogardzie. Hycel sonie nie zdaje sprawy, ile psów z jego klatowiska przeszło przez moje ręce, nawet dzisiaj.
Od dwóch lat na emeryturze, pod patronatem Fundacji Dobrych Zwierząt usiłuję zrealizować projekt PSILĄDEK NADZIEI, z kanapy na kanapę. Dom spokojnej i godnej starości dla psów.
Na stałe mieszka tutaj u mnie osiemnastoletnia amstafka Lala, Tosia po zabiegu usunięcia śledziony, stary Szkot, Flora, odebrana z nieudanej, schroniskowej adopcji, już po moim odejściu, Leony odebrane z pseudo i kaleki, mały Leon. Przejściowo psy po zabiegach i do socjalizacji. Zajmuję się też pomocą dla wioskowych kundlasi. Zdejmuję z łańcucha, kastruję i szukam im nowych domów. dokarmiam wioskowe koty i pomagam w dokarmianiu psów właścicielskich.
Samochód to moje narzędzie pracy. Służy mi do przewozu psów na zabiegi, leczenie, diagnostykę do Lecznicy w Szczecinku, do rozwożenia karmy, do wożenia na rehabilitację Leona.
Jednak nadszedł dzień, którego się już obawiałam. Mój ukochany, pełnoletni Kangur odmówił posłuszeństwa i nie opłaca się go reperować. A bez samochodu nic już tutaj nie zdziałam.
Nie potrzebuję żadnej "wypasionej fury". Wystarczy mi samochód w granicach 6 -7 tysięcy.
Tylko czy uda mi się tyle uzbierać?
Maria Danuta Kadela
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!