Zbiórka Pomagamy Adrianowi - zdjęcie główne

Pomagamy Adrianowi

45 426 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 584 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Emilia Buganik - awatar

Emilia Buganik

Organizator zbiórki

Ważne aktualizacje dotyczące stanu Adriana❗❗❗

Halo, halo drużyno Adriana!! ❤️💪 Dawno nic nie pisaliśmy, ale wracamy po długiej przerwie z nowymi wieściami! 🥳🥳 Nasz bohater od 2 tygodni oddycha bez pomocy respiratora ❗❗ Wszystkich nas rozpiera duma i chcemy jeszcze więcej! 💪💪 Adrian dzięki temu, że oddycha samodzielnie ma możliwość na udział w TURNUSIE REHABILITACYJNYM w Klinice Neurorehabilitacji we Wrocławiu ❗🥳 Żeby wziąć w nim udział i móc walczyć o powrót do zdrowia potrzebna jest spora sumka 🤯.

Nigdy nas nie zawiedliście więc wierzymy, że i tym razem się uda... Prosimy ludzi dobrej woli o wparcie dla Adriana, za co z góry z całego ❤️❤️ DZIĘKUJEMY!!

Mam na imię Emilia, jestem starszą siostrą Adriana. Na co dzień pracuję, ale staram się pogodzić swoje zajęcia, żeby móc każdego dnia walczyć o lepszy byt dla mojego brata...

Stąd też moja prośba o pomoc... Niestety czasy pandemii stały się okrutne i ciężkie dla większości chorych, potrzebujących. Nie ma możliwości organizowania imprez charytatywnych, kiermaszy i innych form, które umożliwiły by zgromadzenie środków finansowych, tak bardzo potrzebnych w leczeniu i rehabilitacji. W dzisiejszych czasach ceny niektórych środków medycznych do codziennej pielęgnacji wzrosły o nawet 300%...

Dlatego zwracam się do Państwa o pomoc i wpłatę nawet najdrobniejszej kwoty na konto zbiórki mojego brata. 

❤ DOBRO POWRÓCI DO KAŻDEGO❤

Chciałabym przypomnieć historię Adriana... jak to wszystko się zaczęło, jakie zrobił postępy w ostatnim czasie i jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy...

A to wszystko też dzięki Wam i zebranym pieniążkom z poprzedniej zbiórki 😊

DZIĘKUJEMY ❤❤❤ 

Adrian Buganik jest byłym żołnierzem zawodowym jednostki w Świętoszowie. Podczas służby brał udział w dwóch misjach w Afganistanie. Po powrocie z misji zachorował na nadciśnienie, czego skutkiem była niewydolność nerek. Przez cztery lata dializował się otrzewnowo, w styczniu 2019 roku przeszedł operację przeszczepu nerki. Po upływie trzech miesięcy pojawiły się problemy w koordynacji ruchowej, następnie doszło do niewydolności oddechowej, że został zaintubowany i podłączony do respiratora. W maju 2019 roku utracił kontakt z otoczeniem, nastąpił czterokonczynowy niedowład. Od września 2019 roku Adrian przebywa w domu pod opieką rodziny o Ośrodka Terapii Oddechowej. Co tydzień odwiedza go lekarz anestezjolog, 2 razy w tygodniu pielęgniarka, 4 razy w tygodniu rehabilitantka i 2 razy w tygodniu masażystka. Ponadto pomocą służą lekarze rodzinni i pielęgniarki środowiskowe. Dzięki rehabilitacji i masażom Adrian w ciągu ostatniego roku zrobił bardzo duże postępy. Dzięki wcześniej zebranym środkom mogliśmy zakupić łóżko rehabilitacyjne z funkcją pionizacji, wózek rehabilitacyjny ze stabilizatorem, co zdecydowanie usprawnia i wspomaga proces rehabilitacji. Adrian nadal oddycha z pomocą respiratora, jednak intensywne ćwiczenia oddechowe i próby czasowego wyłączania respiratora spowodowały ok. 60 minutowy samodzielny oddech. Dzięki podnośnikowi mamy możliwość usiąść na wózek i przy sprzyjających warunkach pogodowych wychodzimy na spacery. Ponadto oprócz żywienia dojelitowego Adrian spożywa zmiksowane potrawy doustnie i pije przez słomkę. Na razie nadal wymaga całodobowej opieki. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną znacznie wzrosły ceny środków medycznych, pielęgnacyjnych i medycznych. Zebrane środki zostaną wykorzystane na rehabilitację, sprzęt  rehabilitacyjny, środki medyczne i pielęgnacyjne.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Ania K. - awatar

  Ania K.

  14.05.2023
  14.05.2023

  Adrian jesteśmy z Tobą ☺️Trzymaj się, dużo zdrówka

 • Karolina Chabiniak-Gąsecka - awatar

  Karolina Chabiniak-Gąsecka

  19.04.2023
  19.04.2023

  Myszkowa rodzina 😀

 • Mateusz WNUK - awatar

  Mateusz WNUK

  04.02.2021
  04.02.2021

  Powodzenia w walce z chorobą. CSMW

 • Łukasz Zuber Zubrzycki - awatar

  Łukasz Zuber Zubrzycki

  03.01.2021
  03.01.2021

  Fit jogurtowiec z chia 😉

 • Magda i Waldek - awatar

  Magda i Waldek

  01.01.2021
  01.01.2021

  Szybkiego powrotu do zdrowia i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku

45 426 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 584 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Emilia Buganik - awatar

Emilia Buganik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 584

Patrycja Chabiniak - awatar
Patrycja Chabiniak
50
Katarzyna Szymańska krem - awatar
Katarzyna Szymańska krem
20
Bartek - awatar
Bartek
50
Karolina Chabiniak-Gąsecka - awatar
Karolina Chabiniak-Gąsecka
20
Katarzyna Blachowska - awatar
Katarzyna Blachowska
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ania K. - awatar
Ania K.
20
Dorota Domaszewicz - awatar
Dorota Domaszewicz
30
Barbara Podkowa - awatar
Barbara Podkowa
45
Kamila L-Ś - awatar
Kamila L-Ś
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij