Jestem Marta i zakładam zbiórkę w celu pomocy cioci. Treść ,którą udostępniam jest napisana przez nią samą.
Witam wszystkich. Mam na imię Łucja i znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Doznałam udaru mózgu w skutek czego zostałam sparaliżowana i niezdolna do samodzielnej egzystencji. Potrzebuje rehabilitacji, aby móc być chodź trochę samodzielna, na czym bardzo mi zależy.
Kilka słów o mnie
Przez większość życia byłam osobą aktywną zawodowo. Po ukończeniu szkoły krawieckiej Pracowałam jako krawcowa. Po kilku latach podjęłam naukę w technikum ekonomicznym i znalazłam pracę w dziale socjalnym. Organizowałam tam mnóstwo aktywności, takie jak: wycieczki, kolonie , spływy kajakowe, wydarzenia świąteczne i wiele innych. Następnie założyłam własną firmę sprzątającą, w której zatrudniałam pracowników. Zawodowo zajmowałam się również handlem. Po przejściu na emeryturę (która wynosi obecnie 2220 zł) musiałam nadal pracować, aby starczało mi na leki i bieżące opłaty. Dopuki byłam w miarę sprawna i starczało mi sił opiekowałam się starszą osobą i tak było do Marca 2023 roku.
Pewnego dnia wieczorem poczułam bezwład w nogach i silną senność. Pomyślałam, że położę się i następnego dnia będzie lepiej. Niestety tak jednak nie było. Straciłam kontakt z rzeczywistością i spałam przez 5 dni leżąc na podłodze sama w mieszkaniu. Obudziłam się gdy hałasu narobiły dwie drabiny, które były dostawiane przez straż pożarną. Okazało się, że moja znajoma, która nie mogła się ze mną skontaktować przez kilka dni wezwała pomoc. To był początek mojej długotrwałej walki ze zdrowiem, który trwa do dziś.
29 maja 2023 roku trafiłam do szpitala Wojskowego w Bydgoszczy początkowo na oddział ratunkowy , a następnie na oddział udarowy, w którym przebywałam do 28 września 2023 roku. Tego dnia zostałam przeniesiona na oddział rehabilitacyjny, w którym byłam do 16 stycznia 2024 roku.
Obecnie przebywam w prywatnym domu opieki w Tryszynie w województwie kujawsko-pomorskim. Jego koszt to 6300 zł. Poddaję się rehabilitacji każdego dnia, co jest kluczowe bym mogła być chodź trochę samodzielna i niezależna od innych. Nie mam nikogo bliskiego, ani nikogo kto mógłby mi pomóc. Mam jednak w sobie silną determinację, która pozwala mi walczyć. Chce w krótce stanąć na nogi i zamieszkać w swoim mieszkaniu. Niestety by tak mogło się stać potrzebne mi są pieniądze na opłatę ośrodka, w którym aktualnie mieszkam i mam zapewnioną rehabilitację oraz na kapitalny remont mieszkania, aby dostosować go do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Moi drodzy zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie mojej zbiórki. Jest to dla mnie szansa na powrót do samodzielnego życia. Rehabilitacja pomaga mi, ale aby była skuteczna musi być prowadzona w sposób ciągły. Proszę o pomoc. Dziękuję za każdą złotówkę. To dla mnie niezmiernie ważne.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: