Zbiórka Na długą walkę z chorą trzustką - miniaturka zdjęcia

Na długą walkę z chorą trzustką Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na długą walkę z chorą trzustką - zdjęcie główne

Na długą walkę z chorą trzustką

121 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Iwanczewski - awatar

Maciej Iwanczewski

Organizator zbiórki

Witam!

Mam na imię Maciek, mam 30 lat i niestety choruję już 1/3 swojego życia. Całe te 10 lat myślałem, że dam sobie radę sam, jednak przyszedł czas kiedy już nie daję rady.

Ale po kolei: Kiedy miałem 20 lat pierwszy raz wylądowałem w szpitalu z diagnozą Ostre Zapalenie Trzustki (dalej OZT). Zaczęły się wszelkie możliwe badania (TK, MR, EUS, Panendoskopia) z których niestety nie wyniknęło nic i przyczyna OZT pozostała niejasna. Od pierwszego ataku do teraz w szpitalu bywałem 2-3 razy do roku leżąc tam po 2-3 tygodnie z OZT. Mimo diety, suplementacji i prób leczenia ataki zdarzały się dość cyklicznie a przyczyna pozostawała nieznana.

Kolejnym postępem w chorobie okazało się przejście OZT w PZT (przewlekłe zapalenie trzustki) czyli postępujące zwapnienie trzustki, które jak się okazało jest nieuleczalne na tą chwilę (chociaż są operacje mogące znacznie poprawić komfort życia). O samej chorobie nie ma się co rozwodzić ponieważ opisów w internecie jest multum, wspomnieć natomiast należy, że PZT jest idiopatyczne (do teraz nie odkryto przyczyny, w żadnym wypadku nie wynika z używek gdyż ich nie używałem i nie używam). W trakcie diagnostyki wyszło po drodze kilka innych wad m.in. tętniak wątroby, choroba refluksowa z zapaleniem przełyku w stopniu A, dodatkowa śledziona.

W kwietniu tego roku dostałem do tego cukrzycy typu 3, co znów wiązało się z hospitalizacją i zwiększeniem wydatków na leczenie :(

ZUS i MOPS odmówiły pomocy, w tej chwili jestem w trakcie odwołań ale niestety wszystko trwa.

Leczenie jest oględnie mówiąc objawowe i polega głównie na łagodzeniu bólu, wymiotów i innych objawów, suplementacji, diecie, regularnych badaniach i ocenie postępu choroby. Leczenie przeciwbólowe oparte jest o leki opioidowe co praktycznie uniemożliwia kontynuowanie pracy zaś suplementacja, leki, dieta i niektóre badania kosztują. Postanowiłem podjąć próbę zebrania funduszy na co się da: leki, suplementy, badania a może nawet operację. Pod linkiem kilka informacji o chorobie https://www.akademiadietetyki.pl/dietetyka/przewlekle-zapalenie-trzustki/

Każdy grosz będzie na wagę złota :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Maciek

Aktualizacje


  • Maciej Iwanczewski - awatar

    Maciej Iwanczewski

    13.10.2021
    13.10.2021

    Hejo!
    Dłuższy czas mnie nie było ale sporo się działo, dostałem cukrzycy typu 3, orzeczenie o niepełnosprawności z ZUS ale niestety odmówili wypłaty renty, MOPS także odmówił pomocy a koszta leczenia i utrzymania niestety ciągle rosną :( Wrzucam nowy opis z kwietniowego pobytu na diabetologii.
    Pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo!

    Zdjęcie aktualizacji 76 045

121 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Iwanczewski - awatar

Maciej Iwanczewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij