Zbiórka Piotr Bicki - Fundacja - zdjęcie główne

Piotr Bicki - Fundacja

2 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Bicki - awatar

Przemysław Bicki

Organizator zbiórki

Piotr Bicki. Jeden z najlepszych dziennikarzy growych w Polsce, jeśli nie najlepszy. Wiedzieli o tym wszyscy, którzy Go zatrudniali, a także czytali Jego teksty. Rodzina o tym nie wiedziała, bo Piotr był bardzo skromną osobą. Już kilka godzin po tragicznej śmierci zaczęły spływać do nas słowa i opinie, które wcześniej byłyby nie do pomyślenia. Już wtedy wiedzieliśmy, że odszedł nie tylko mój brat, syn naszych rodziców, czy wujek dla swoich siostrzeńców. Odszedł ktoś wielki. Piotr. Wiedzieliśmy, że tak tego nie zostawimy i dziedzictwo, które po sobie pozostawił (byłby zły za użycie dwa razy tego samego słowa w zdaniu) będziemy pielęgnować. I właśnie ta zrzutka jest tego początkiem.


Piotrek urodził się w 1990 roku. Od urodzenia cierpiał na genetyczną chorobę, wrodzoną łamliwość kości. Już przy porodzie połamano mu sporo kości, także urodził się, cierpiąc. Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie, jednak jego chęć życia była tak duża, że nie poddał się. Dzieciństwo spędził oglądając, jak jego rówieśnicy grają w piłkę, a rodzeństwo wychodzi z kolegami i koleżankami. On czytał, czytał i czytał. Mając kilka lat zaczął interesować się grami, chociaż na tamte czasy była to co najwyżej konsola Pegasus, kupiona na stadionie X-lecia w Warszawie. Szybko również spodobała mu się japońska manga, a dokładniej Dragon Ball czy też Naruto. Tematyka gier i komiksu wciągnęła go dogłębnie.

Mając 17 lat podjął pierwszą pracę, bez wykształcenia kierunkowego i specjalnej wiedzy w tej dziedzinie. Zaczął pisać dla serwisu Polter. Pamiętam, ile frajdy sprawiało mu, kiedy pierwsze teksty pojawiały się w internecie. Duma rozpierała i mnie, szczególnie, że będąc trzy lata starszy od Piotrka nie mogłem nawet zbliżyć się do podobnych sukcesów, a pozostało mi chwalenie się osiągnięciami brata wśród swoich znajomych. Piotrek od zawsze był skromny i nie doceniał swojej wiedzy i umiejętności. Z tego też powodu sam po cichu zaniosłem jego teksty do jednej z największych na tamte czasy redakcji growej w Polsce. Mowa o słynnym CD Action, które siedzibę ma we Wrocławiu. Jego artykuły szybko przypadły do gustu naczelnym CDA i został tam zatrudniony. Pierwszy wydrukowany tekst Piotrka mam do dzisiaj na swojej półce. Przez kilka lat pracy pozostawił… 17 tysięcy tekstów w redakcji internetowej i drukowanej.

Nigdy nie odpuszczał. Był krytyczny wobec siebie, ale i wobec kolegów, którzy chcieli iść na skróty, na przykład nie weryfikując wszystkich faktów. Sam był rzetelny do bólu, sprawdzał wszystko wielokrotnie i rzadko popełniał błędy (a gdy je popełniał, był wobec siebie surowszy niż wobec innych). Był piekielnie inteligentny i miał ogromną wiedzę o grach, ale przede wszystkim kochał gry. W takiej pracy, jak nasza, wszystko przecież zaczyna się od pasji do gier i nie inaczej było w przypadku Piotrka. 

-Zbigniew Jankowski, Redaktor Naczelny Eurogamer.pl

Dziennikarstwo tak Go pochłonęło, że nie widział innej opcji i poszedł na studia politologiczne o specjalizacji dziennikarstwo na UMCS. Szybko został magistrem i postanowił pójść na doktorat. Zobaczył jednak, że zabiera mu to za dużo czasu, który chciał przeznaczać na pisanie. Ciągła chęć rozwoju doprowadziła Go do następnej redakcji, tym razem był to międzynarodowy serwis growy Eurogamer.pl. Będąc pełnoprawnym dziennikarzem skupiał się w 100% na swojej pracy, co też potwierdzają cytaty, które zamieszczam poniżej.

Piotr zginął 31 lipca 2022 w sposób beznadziejny, a zabił Go wózek, który dawał mu do tej pory drugie nogi. Nogi działające, pozwalające się przemieszczać w przeciwieństwie do kończyć, którymi obdarzyła go natura. Po tak tragicznej śmierci nie można pozostawić tego obojętnie. Dlatego wspólnie z rodziną zdecydowaliśmy o założeniu Fundacji im. Piotrka. Będzie ona pomagać osobom, które na pewno Piotr by wspierał. To właśnie po Jego śmierci dowiedzieliśmy się, że regularnie wspierał najróżniejsze organizacje charytatywne, pomagające osobom z niepełnosprawnościami. Oprócz tego wspierał także bieżące akcje społeczne. To właśnie kilka dni przed śmiercią stwierdził, że szkoda mu pieniędzy na nowe okulary. Jak się później okazało, tego samego dnia przelał pokaźną sumę pieniędzy na zbiórkę na drona dla Ukrainy.

Fundacja pomoże wielu osobom, które z jakichś względów uwięzione są w swoim ciele i nie mogą rozwijać się tak, jak osoby pełnosprawne. Chcemy przyznawać stypendia najbardziej uzdolnionej młodzieży niepełnosprawnej pod kątem artystycznym czy dziennikarskim. Piotr chciał żyć i korzystać z tego, co go otacza. Dlatego też to będzie nasz cel – uczynienie życia lepszym osobom, które tego potrzebują.

Głównym aspektem, który będzie pomagał w pozyskiwaniu funduszy na pomoc będzie jednak coś, o czym Piotrek zawsze marzył. Mowa o Festiwalu Gier i Komiksu, którego pierwszą edycję (ambitnie) chcielibyśmy zorganizować już w 2023 roku. Jednak nie odbędzie się to bez Waszej pomocy. Żeby rozpocząć działalność fundacji musimy zebrać odpowiednie fundusze, które pomogą stworzyć fundusz założycielski i przygotować do działania całą organizację.

Zwracamy się zatem o pomoc, wsparcie chociażby symboliczną złotówką. Każda z takich złotówek przybliży nas przede wszystkim do pomocy osobom potrzebującym, ale także do Festiwalu, który uczci Piotra i jego dziedzictwo. Będzie to festiwal wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Będzie to festiwal dla Was, drodzy miłośnicy gier i komiksów.

2 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Bicki - awatar

Przemysław Bicki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij