Zbiórka PRZYJACIEL w POTRZEBIE - zdjęcie główne

PRZYJACIEL w POTRZEBIE

20 320 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 191 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jarosław Bator - awatar

Jarosław Bator

Organizator zbiórki

Cześć, 

w ramach bliskiej współpracy z Polakami pomagającymi naszym RODAKOM oraz Przyjaciołom z Ukrainy 🇺🇦 na froncie poprzez zbiórkę funduszy / organizując sprzęt medyczny i inne potrzebne rzeczy, chcemy zebrać pieniądze na operację i niezbędniki dla SYNA naszego 

             BRATA / PRZYJACIELA / RUGBISTY                   

Gennadiy, podczas działań wojennych w ostatnich dniach wszedł na minę, która w wyniku eksplozji urwała mu stopę powyżej stawu skokowego.                                                         

Gennadiy obecnie przebywa w szpitalu we Lwowie, do którego udajemy się w najbliższy piątek.
Wtedy też nakreślimy realny plan działania oparty o diagnozę medyczną i całe otoczenie środowiskowe. Tak, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom.

Gennadiy chciałby jak najszybciej wrócić na front. Nie wyobraża sobie, mimo poważnego uszczerbku na zdrowiu, innego scenariusza.

I tu potrzebne jest nasze wspólne działanie i pomoc

Zbieramy fundusze na operację, która przede wszystkim pozwoli mu normalnie żyć i funkcjonować, a być może zrealizować w szybkim czasie marzenie dalszej obrony swojej Ojczyzny 🇺🇦.      

Tu niezbędna będzie skomplikowana operacja i dobrze dobrana, funkcjonalna proteza stopy.  

*zdjęcie przykładowe za stroną https://ortotyka.pl/stopy-protezowe

W drugiej kolejności myślimy o zakupie podstawowego / używanego samochodu, koniecznie z automatyczną skrzynią biegów, który to pojazd do czasu operacji i już po pomoże G. w kwestiach transportowych / komunikacyjnych. 

Całość akcji ma akceptację najbliższych osób i rodziny Gennadiy’ego. 

W wiadomości lub rozmowie prywatnej dla zainteresowanych Państwa mogę podać więcej szczegółów o czyjego syna walczymy. Jest to dobry, dumny człowiek, kiedyś super waleczny zawodnik Ekstraligi Rugby w jednej z trójmiejskich drużyn.      
Postać bardzo szanowana w swojej ojczyźnie również za długoletnią pracę na rzecz rugby.
Sam bezpośrednio nie ośmieliłby prosić publicznie o pomoc.                                            #tel.501/720/503


Wraz z Ekipą ANIOŁÓW, na co dzień pomagających na wojennym froncie, chcemy zapewnić naszemu Przyjacielowi niezbędną pomoc. 


Każda złotówka i czas mają tu ogromne znaczenie. 

Wierzymy w Waszą empatię i z całego serca dziękujemy, wraz z rodziną Gennadiy’ego, za okazane wsparcie!

🇵🇱 ❤️ 🇺🇦

p.s. zdjęcia nogi Gennadiy’ego nie nadaje się do publikacji na forum.                                   

Aby zobrazować słownie „lewa noga kończy się w połowie podudzia”


Update 28/01    
jesteśmy po wizycie we Lwowie.

Medycznie: trwa obecnie gojenie się kości, aby można było sprecyzować wybór sposobu zaopatrzenia w protezę, jej model i pełną funkcjonalność 

Życiowo:  Gennadiy jest po 9 miesiącach służby na froncie. To już jego 2 uraz - przy wcześniejszym odłamek poharatał mu przedramię.  
Jest w Ośrodku tamtejszego NFZ, chcemy zapewnić mu lepszą jakościowo opiekę medyczną w instytucie SuperHumans we Lwowie, co skróci zdecydowanie czas przygotowania do założenia protezy. 

Gennadiy składa Państwu najserdeczniejsze wyraz podziękowania za okazaną pomoc. 
Za naszym pośrednictwem (od Was) dostał:

#wsparcie finansowe na najpilniejsze wydatki 

#odżywkę kolagenową na stawy (mięśnie przy takim urazie mocno zanikają, a wózek ogranicza zdecydowanie funkcjonalność i pracę stawów)  

#dodatkowe wsparcie w postaci produktów spożywczych / wody celem utrzymania dobrej jakości odżywiania i nawodnienia 


Update 22/03

Gennadiy czeka na powtórną amputację / czyszczenie “kikuta”.  Data to 05 kwietnia.                  
Niestety przy poprzednim zabiegu zostawiono w jego ciele sporo odłamków kości, które uniemożliwiają przysposobienie protezy z uwagi na zagrożenie nie gojenia się ran w dłuższej perspektywie czasu.

Mamy też wstępnie wycenioną protezę, która pozwoli Gennadiy’emu odzyskać większość funkcji życiowych, ze sprawnym, szybkim poruszaniem się włącznie.                           

Szacowany kosz protezy w oparciu o stan “kikuta” to ciut > 55.000 zł 

Jest duże prawdopodobieństwo, że cały zabieg trzeb będzie przenieść do Polski. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Alicja - awatar

  Alicja

  28.03.2024
  28.03.2024

  Zdrowia i wytrwałości.

 • Magda - awatar

  Magda

  04.03.2024
  04.03.2024

  Wracajcie do zdrowia, przyjaciele.

 • hellcat - awatar

  hellcat

  12.02.2024
  12.02.2024

  Wracaj do formy wojowniku!

 • Zbigniew Nowakowski - awatar

  Zbigniew Nowakowski

  12.02.2024
  12.02.2024

  OD oficera emeryta straży granicznej życzenia powrotu do zdrowia.

 • Artur - awatar

  Artur

  12.02.2024
  12.02.2024

  Powodzenia

20 320 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 191 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jarosław Bator - awatar

Jarosław Bator

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 191

Alicja - awatar
Alicja
20
zdrowia! - awatar
zdrowia!
126
Alicja - awatar
Alicja
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Magda - awatar
Magda
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij