EDIT: Luczek ma domek!
Jeszcze trochę było zamieszania z rozwolnieniem, kontrolnym USG itp., lecz wszystko jest ok, to najważniejsze! Koszty nawet kontroli są naprawdę spore, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie jeszcze :):):)
EDIT rekonwalescenta!
Luczek ma się dobrze, doleczamy nadal zapalenie pęcherza i czekamy jeszcze na wyniki histopatologii.
Szukamy już też domku stałego dla Luczka!
Dzięki Waszemu wsparciu, to teraz świetnie przebadany piesek :)
EDIT pooperacyjny!
Operacja usunięcia guza na śledzionie przebiegła dobrze, nie widać przerzutów. Wycinek guza zostal wysłany na badania histopatologiczne, żebyśmy wiedzieli co dalej i jakie Luczek ma rokowania.
Mały pacjent szybko dochodzi do siebie, pierwsza kontrola przebiegła pomyślnie, kolejna w środę 🙂 Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i trzymanie kciuków!
EDIT: Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty! Luczek przeszedł serię badań diagnostycznych, niestety okazało się, że ma duży guz na śledzionie, który koniecznie trzeba wyciąć. Całe szczęście serduszko jest ok i możemy podjąć się zabiegu, odbędzie się on w czwartek, 28 sierpnia.
Poniżej aktualizuję informacje na temat już odbytych badań, dam znać też po zabiegu jak się ma nasz mały pacjent. Trzymajcie kciuki za Luczka!
Luczek (pełne imię Luciano Serdeliński herbu Klopsik 😉) to psi seniorek, w typie corgi, który kilka miesięcy temu trafił do schroniska niedaleko Nidzicy. Tam sobie nie radził ze względu na swój wiek i liczne niepełnosprawności: jest starszy (nie wiemy dokładnie ile ma lat), nie widzi za dobrze, trochę kuleje, ma jakiś poważny problem objawiający się stale przekrzywioną główką. Tydzień temu Luczek trafił do mnie, jako domu tymczasowego, wolontariusze obawiali się. że w schronisku nie pożyje za długo w tym stanie. Nie znamy jego historii, najpewniej zmarła jego właścicielka/właściciel i staruszek trafił na ulicę. Na pewno był to piesek domowy, raczej kanapowy, choć na spacerkach radośnie pomyka przed siebie.
Szukamy stałego domku dla Luczka, jednak na razie chcemy zrobić pełną diagnostykę zrobić, żeby sprawdzić co mu dokładnie jest i dlaczego przekrzywia główkę, żeby nowy właściciel/ka wiedział/a czego się spodziewać i jakie są potrzeby psiaka. Konieczny jest m.in. bardzo kosztowny rezonans magnetyczny (ok. 2000 zł razem z narkozą + badania przed, w tym echo serca) oraz pełen zakres podstawowych badań.
Dwa słowa o mnie, organizatorce zbiórki: mam dwa swoje pieski-adopciaki, regularnie też przyjmuję pieski jako dom tymczasowy i ponoszę standardowe koszty weterynaryjne z tym związane. Jednak w przypadku Luczka, koszty mnie przerastają, dlatego proszę o wsparcie finansowe na badania diagnostyczne.
Odbyte badania i poważniejsze zakupy:
- profil seniora z krwi + morfologia: wyszła lekka anemia i podjerzenie zapalenia trzustki (200 zł),
- zakup bravecto przeciw kleszczom na 3 miesiące (180 zł),
- USG jamy brzusznej (120 zł): znaleziono duży (5x5 cm) guz na śledzionie, podejrzenie zapalenia pęcherza i trzustki, zlecone dalsze badania diagnostyczne,
- dodatkowe badanie krwi, lipaza trzustkowa: CPL (200 zł), wyszło zapalenie trzustki,
- echo serca: wyszło bardzo dobrze, bez szmerów i zmian (210 zł)
- badanie moczu z posiewem (170zł), wyszło zapalenie pęchęrza moczowego,
- antybiotyk na zapalenie trzustki i probiotyk (50 zł),
- operacja: splenektomia (1000 zł),
- badanie histopatologiczne (200 zł),
- wizyta kontrolna + zastrzyki antybiotyku i przeciwbólowy + antybiotyki i probiotyki do domu (110 zł),
- wizyta kontrolna + lekarstwa + badanie moczu (138 zł),
- wizyta kontrolna + lekarstwa (64 zł)
- kontrolne USG jamy brzusznej (120 zł)
- poszerzone badania kału (200 zł)
- kontrolny profil seniora z krwi + morfologia (200 zł)
- serie diadog + kolejne antybiotyki i probiotyki na zapalenie jelita (200 zł)
Planowane badania i zabiegi (takie pewne, co dalej, tego nie wiemy):
- dalsze wizyty kontrolne, doleczenie zapalenia pęcherza i trzustki,
- usunięcie co najmniej jednego ząbka.
Dodatkowe, drobniejsze koszty ro odrobaczenie, kolejne wizyty itp.
Zupełnie nie wiemy na razie jak będzie wyglądało leczenie – będę dawać znać w miarę rozwoju sytuacji. Oczywiście ze wszystkich zabiegów w pełni się rozliczę i przedstawię dokumentację. Zbiórkę ustawiłam z pewnym zapasem, nie wiemy dokładnie co nas czeka, jeśli zbierzemy więcej środków, niż wyniosą badania, przekażę je na pomoc kolejnym schroniskowym pieskom.
Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe diagnostyki Luczka oraz pomoc w szukaniu mu domku na stałe.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: