Magdalena Latuszek
Michalina
Cześć!
Nazywam się Michalina i opowiem wam moją historię.
Urodziłam się w 29 tygodniu ciąży. Ważyłam 370 gram i mierzyłam 27cm. W pewnym momencie brzuszek mamy przestał być dla mnie przyjazny. Przestałam dostawać wystarczającą ilość tlenu i substancji odżywczych. Coś zakłóciło przepływ w pępowinie między mną a mamą. Przestałam rosnąć i przybierać na wadze... Postanowiłam żyć pomimo tego że lekarze nie dawali szans na to że urodze się żywa.
Dzielnie walczyłam przez 12 tygodni. Jeszcze trudniejsza bitwa do stoczenia czekała mnie po wyciągnięciu z brzucha. Mój stan był krytyczny. Urodziłam się w zamartwicy i nie byłam w stanie sama oddychać więc robił to za mnie respirator. Musiałam mieć przetaczaną krew. (Ogólnie przez 4.5 miesięca 27 razy). Moja skóra była tak cienka że było widać jak bije moje seruszko. Mam powiekszone komory mózgu przez wylew II stopnia. Mój brzuszek był duzy i siny. Martwicze zapalenie jelit. Pani doktor powiedział że to tykająca bomba ,która wybuchła w 14 dobie życia. Musieli mnie przetransportować do innego szpitala na operację, ważyłam wtedy 540 gram.Rodzicom mówili że mój stan jest krytyczny i nie przeżyje operacji. Mama i Tata wiedzieli że jestem silna i sobie poradzę... W krótkim czasie przeszłam kolejną operację. ( 5 dni) Przez pewien czas miałam dwie stomie.Byłam żywiona pozajelitowo przez co mam problemy z wątrobom. 19 marca przeszła bardzo silne zapalenie płuc, zatrzymała się akcja serca reanimacja trwała 3 min. Wróciłam spowrotem.
W szpitalu spędziłam 135 dni w tym 93 na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka.Przez ten czas dzielnie pokonywałam wszystkie przeszkody oczywiście z pomocą lekarzy którzy dzielnie walczyli o moje życie.
Teraz gdy już jestem w domu potrzebuje opieki wielu, specjalistów:kardiologa,neurologa,okulisty, chirurga, pulmonologia, laryngologa i fizjoterapeuty. Moi rodzice są bardzo dzielni. Cały czas we mnie wierzyli i wspierali. Częste wyjazdy na kontrole i rehabilitacja kosztują dużo pieniędzy. Dlatego zbieramy na moją rehabilitację(żebym nie odstawałaław w przyszłości od rówieśników) ,dalsze leczenie i codziennie zycie.Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i wpłaconą złotówkę.
https://www.facebook.com/groups/396169234748892/?ref=share
http://www.szpitalkarowa.pl/aktualnosci/982-w-naszym-szpitalu-ratujemy-coraz-mniejsze-dzieci
Michalina
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: