Młody kotek z wyrazistymi oczami, stojący w pomieszczeniu.

Zoya kontra FIP

3 050 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Baranowska - awatar

Aleksandra Baranowska

Organizator zbiórki

Cześć, jestem Zoya!
Mam 6 miesięcy i zachorowałam na FIP. Jeszcze kilka lat temu byłby to wyrok śmierci, ale teraz jest dla mnie szansa na wyleczenie. Proszę Cię o pomoc w powrocie do zdrowia.


FIP to zakaźne zapalenie otrzewnej wywołane mutacją koronawirusa FCoV. Do niedawna leczenie FIP było niemożliwe, a kilka lat temu, kiedy opracowano lek, był on tak drogi, że w większości przypadków nieosiągalny dla właścicieli zwierzaków. Nadal niestety jedyny lek, który pomaga w takich przypadkach to GS441524 i jest on niezarejestrowany w większości krajów europejskich przez co leczenie w klinice weterynaryjnej, u nas w Polsce, jest nim ściśle zabronione. Istnieją na szczęście grupy wsparcia, które pomagają lek sprowadzać - jednak to nie zmienia faktu, że proces leczenia jest bardzo kosztowny. Mnie i moich rodziców czeka przeprawa przez minimum 84 dniowe leczenie przy użyciu iniekcji i kapsułek zawierających lek. Koszt jednej fiolki, która wystarczy nam przy obecnej masie ciała na 10-12 dni to 350zł. Będziemy potrzebować jeszcze minimum jednej fiolki, a najlepiej dwóch, żeby proces leczenia przebiegał jak najbardziej efektywnie, a to nie jedyny wydatek, który nas czeka.
Stale musimy kontrolować ogólny stan zdrowia, aby móc szybko reagować, bo w przypadku FIP, czas jest na wagę złota. Po 30, 60 i zaraz przed 80 dniem leczenia zalecane jest wykonanie kompleksowego zestawu badań, który dodatkowo kosztować nas będzie koło 400zł za wizytę.
Cały proces leczenia może wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliży mnie do powrotu do zdrowia. Czeka na mnie moja siostra Magma, która już niecierpliwi się do zabawy.
Jeśli możesz, wpłać chociaż złotówkę i podaj link do zbiórki dalej.
Będę Ci za to wdzięczna do końca swojego życia

Aktualizacje


  • Aleksandra Baranowska - awatar

    Aleksandra Baranowska

    07.03.2025
    07.03.2025

    Dzisiaj mija drugi tydzień leczenia, a przed nami jeszcze 70 dni.
    Według zaleceń lekarzy musimy wykonać łącznie 30 zastrzyków, więc zakupiliśmy leki, które wystarczą na wszystkie iniekcje za łącznie 1050zł.

    Po zastrzykach będziemy musieli kontynuować leczenie podając kapsułki, których koszt 1kapsułki/dzień wynosi 40-50zł, co w przeliczeniu na 54dni terapii wyniesie nas 2140-2700zł.

    Zoyka czuje się już o wiele lepiej, wróciła jej energia i apetyt, a wodobrzusze niemalże zniknęło. Jest jednak pod naszą stałą obserwacją i pamiętamy o tym, że czekają nas jeszcze wizyty kontrolne z kompleksowymi badaniami, o których już wspominaliśmy.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    22.02.2025
    22.02.2025

    Trzymam kciuki!🤞

  • Joanna Witek - awatar

    Joanna Witek

    22.02.2025
    22.02.2025

    Dużo zdrówka dla małej!

3 050 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Baranowska - awatar

Aleksandra Baranowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kacper Kowalczyk - awatar
Kacper Kowalczyk
87
Add alt here
Dołącz do listy
Kinia - awatar
Kinia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Marta Ledzion - awatar
Marta Ledzion
100
Add alt here
Dołącz do listy
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

fundraiser thumbnail
Załóż swoją zbiórkę

Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!

fundraiser thumbnail