Zbiórka Diagnostyka i leczenie Kundzi - miniaturka zdjęcia

Diagnostyka i leczenie Kundzi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Diagnostyka i leczenie Kundzi - zdjęcie główne

Diagnostyka i leczenie Kundzi

2 566 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamila Dawidowicz - awatar

Kamila Dawidowicz

Organizator zbiórki

Kundzia ma 14 lat. Zamieszkała ze mną 6 kwietnia 2021 roku, w dniu moich urodzin. Jest zwykłym dachowcem burasem. Takich bezdomnych kotów jest mnóstwo na każdym kroku, a starsze mają niewielkie szanse na adopcję. Kundzia nigdy wcześniej nie mieszkała w domu, oprócz kastracji nigdy też nie była u weterynarza. Ale od 2021 roku gabinety weterynaryjne stały się elementem jej codzienności — w segregatorze mam ponad 180 stron wypisów i wyników badań Kundzi.

Kundzia choruje przewlekle na nadczynność tarczycy i IBD, potwierdzone biopsją. 21 grudnia 2021 roku przeszła pierwszy atak hipoglikemii — to stan, w którym następuje znaczne obniżenie poziomu glukozy we krwi. W przypadku Kundzi objawia się ona ślinotokiem, dusznościami, oczopląsem, utratą równowagi i świadomości, a także paraliżem kończyn dolnych, niedotlenieniem oraz ryzykiem śpiączki i śmierci.

20-minutowa podróż do kliniki z nieprzytomnym kotem na kolanach była najdłuższą podróżą w moim życiu. Od dwóch lat, mimo licznych badań, nie możemy znaleźć przyczyny hipoglikemii ani przewidzieć, kiedy takie ataki będą miały miejsce. Czasem zdarzają się co kilka miesięcy, ale były okresy, że pojawiały się co 2-3 dni.

2 października 2022 roku Kundzia przeszła kolejny bardzo ciężki atak hipoglikemii, po którym została hospitalizowana. Do kliniki dotarła wówczas z temperaturą ciała 33,7°C. W wyniku niedotlenienia pojawiły się u niej objawy neurologiczne. W momencie przyjęcia miała zapadnięte gałki oczne, nie była w stanie utrzymać równowagi, nie stawiała żadnego oporu podczas badań i zabiegów, praktycznie straciła świadomość.

Po ustabilizowaniu glukozy po raz pierwszy nie wróciła do pełni sił. Lewa strona jej ciała była bardzo osłabiona, miała niedowład. Nie mogła chodzić, ciężko było jej jeść. Przez pierwsze dni karmiłam ją z ręki, pomagałam w korzystaniu z kuwety, starałam się ją stymulować i zachęcać do korzystania z zabawek logicznych, wdrożyliśmy dodatkowe leki. Pomogło. Jesteśmy prawie rok po tamtym ataku, a po niedowładzie została jedynie wolno reagująca lewa powieka.

Kundzia jest dzielna i ma dużą wolę życia. Przez cały czas szukamy diagnozy, ale ani wyniki krwi, ani USG, ani tomografia nie pozwoliły jednoznacznie stwierdzić, skąd biorą się tak nagłe spadki glukozy. Ostatnio jednak Kundzia czuła się dużo lepiej — miała apetyt, chętnie się bawiła, przez kilka miesięcy nic złego się z nią nie działo.


Kilka dni temu 2 września Kundzia przeszła napad neurologiczny. Przez 5 minut siedziałam przy niej i patrzyłam, jak w niekontrolowany sposób wygina się jej całe ciało i jak traci świadomość tego, co się z nią dzieje. Nigdy wcześniej nie widziałam tak dużego przerażenia w jej oczach i nigdy wcześniej nie czułam się aż tak bardzo bezradna.

Przy problemach neurologicznych ważny jest czas. Dwa lata badań, pobytów w szpitalu, leków, suplementów i diet monobiałkowych mocno nadwyrężyły moje oszczędności, a nie chcę i nie mogę zwlekać z kolejnymi badaniami. Do tej pory leczenie i utrzymanie Kundzi od 2021 roku pochłonęło kilkanaście tysięcy, jeśli nie jeszcze więcej. Na ostatnich badaniach kontrolnych wyszły nam nieładne parametry nerek i morfologii. Dlatego na ten moment najważniejsze wydatki to przede wszystkim:

- poszerzenie diagnostyki nerek,

- wizyta kontrolna u gastrologa w związku z IBD i hipoglikemią,

- pierwsza wizyta u neurologa w związku z napadami neurologicznymi,

- zakup leków i suplementów,

- konsultacja dietetyczna,

- ustabilizowanie wyników krwi i rozważenie rezonansu.

Kundzia mimo swoich objawów jest bardzo radosnym i rozmruczanym kotem. Wszystko dzielnie znosi i wybacza mi codzienne wpychanie tabletek do pyszczka. Z każdym miesiącem coraz bardziej otwiera się na ludzi i na życie w mieszkaniu. Dwa lata temu nie lubiła kontaktu fizycznego, nie przepadała za długim mizianiem. Dzisiaj towarzyszy mi na każdym kroku, nie ma dla niej czegoś takiego jak za dużo całusów czy drapania za uchem. Chcę, żeby Kundzia cieszyła się tym wszystkim jak najdłużej. Po 12 latach życia jako bezdomny kot zasługuje na dużo więcej niż zaledwie 2 lata życia w mieszkaniu.


Z góry dziękuję za wsparcie dla Kundzi — nawet mała kwota to ogromna pomoc w opłaceniu dalszych wizyt i leków.

Niżej w załącznikach najważniejsze badania: biopsja, tomografia i aktualne wyniki krwi z 7 września.

Wyniki biopsji

Tomografia Kundzi

Badania z 7 września — zalecenie dalszej diagnostyki nerek i skontrolowanie morfologii

Wypis z wizyty u neurologa z 15 września

Opis USG z wizyty u gastrologa z 18 września

Rachunki od neurologa i gastrologa

Koszty leków i regularnych badań kontrolnych

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Kamila Dawidowicz - awatar

    Kamila Dawidowicz

    19.09.2023
    19.09.2023

    Jesteśmy po wizytach u neurologa i gastrologa. Kundzia miała rozszerzane badania krwi ze względu na podejrzenie padaczki, dodatkowo zrobiłyśmy USG i czekamy na echo serca i pomiar ciśnienia. Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, to Kundzię czeka rezonans. Dodatkowo musimy skontrolować mocz i za 2 miesiące powtórzyć badania krwi ze względu na rosnącą kreatyninę

    Zdjęcie aktualizacji 128 803

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Joanna Cieslak - awatar

    Joanna Cieslak

    06.11.2023
    06.11.2023

    Dużo zdrówka dla kici ❤️

  • Agaz - awatar

    Agaz

    26.10.2023
    26.10.2023

    Wszystkiego dobrego dla koteczki!

  • Marta - awatar

    Marta

    13.09.2023
    13.09.2023

    Trzymam kciuki za Kundzię❤️

2 566 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamila Dawidowicz - awatar

Kamila Dawidowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 58

Justyna - awatar
Justyna
10
Antek - awatar
Antek
10
Izabela - awatar
Izabela
20
Ewaa - awatar
Ewaa
50
bookwormsandwanderlust - awatar
bookwormsandwanderlust
50
Joanna Cieslak - awatar
Joanna Cieslak
50
Rambutan the Cat - awatar
Rambutan the Cat
15
Agaz - awatar
Agaz
50
Kussi - awatar
Kussi
20
Karmelove - awatar
Karmelove
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij