Zbiórka Rehabilitacja rodzeństwa. - zdjęcie główne

Rehabilitacja rodzeństwa.

51 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Edyta Pieczyńska - awatar

Edyta Pieczyńska

Organizator zbiórki

Czasami życie nas doświadcza , jednych mniej innych bardziej nas doświadczyło kilkakrotnie. Rano kiedy wstaję mam nadzieję, że to wszystko mi się śni ,że mam idealny dom dzieci . Niestety Autyzm wkradł się do naszego życia, i został z nami aż do dzisiaj. Kiedy na świecie pojawiła się moja ukochana córeczka była taka idealna. Nigdy w życiu nie przypuszczałam że przyjdzie nam stawić czoła takiemu wyzwaniu . Z biegiem lat zaczynała być inna niż rówieśnicy bardzo lękliwa ,płaczliwa. To co na wydawało się normalne u Zuzi powodowało ataki lęku furii. Dźwięki na ulicy , sygnał karetki , inna droga do domu niż zwykle.  Wszystko to potęgowało zaburzenia . Zuzia godzinami potrafiła zamykać się w swoim świeci  i układać rządki .Całe nasze życie do tej pory jest uporządkowane ,schematyczne. . Zuzia rosła w swoim świecie niestety pewnej nocy jej ciałko zrywały dziwne drgawki okazało się że tym razem przyjdzie nam się zmierzyć z padaczką. Zuzia mimo przeciwieństw losu jest pogodną dziewczynką. Niestety problemy dnia codziennego powodują że nie jest w stanie funkcjonować jak większość rówieśników. Problemy sprawiają pisanie,czesanie, ubieranie. Wiele lat zabrało nam znalezienie przyczyny . W środowisku terapeutycznym zakłada się że dziecko na problemy grafomotoryczne i potrzebna jest terapia ręki .Niestety po wielu latach moja córka nie nauczyła się pisać,a problemem okazała się miastenia. Jednak stara się bardzo każdego dnia.

Kiedy wszystko wracało do normy los doświadczył nas po raz drugi. W 2008 roku jako wcześniak przyszedł na świat Igor . Od samego początku pojawiły się problemy. Przez niedorozwinięte  płuca co chwilę infekcje oskrzelowe ,przechodzące w zapalenia płuc. Igor co 2 tygodnie leżał w szpitalach. 

W 2011 roku ,otrzymaliśmy wiadomość że nasz syn źle się rozwija ma Autyzm w tym samym czasie zaczęła się walka o dzieci. Tym razem znałam już naszego wroga,tym razem dużo wsparcia okazali nam obcy ludzie,terapeuci  pomagali się podnieść z każdej porażki i małymi krokami uczyli nowych rzeczy. Igor został objęty specjalistycznymi usługami opiekuńczymi , terapia odbywała się na terenie przedszkola dla dzieci z autyzmem oraz w domu. Zdiagnozowano dodatkowo upośledzenie umysłowe ,a w 2013 roku po stanie padaczkowym epilepsję. Igor cierpi również na zaburzenia koordynacji ruchowej ma prawie 10 lat bardzo chciałby jeździć na rowerku. Moim marzeniem jest dać mu szansę na normalny rozwój , chciałabym żyć ze świadomością że zrobiłam wszystko żeby mu pomoc.  Nie wiem co to znaczy wychowywać normalne dziecko ale wiem co znaczy kochać najbardziej na świecie te które się ma. Ta nasza historia kończy się na Olivierku . Kolejny wyczekany  ukochany syn. Moja nadzieja na kawałek normalność.  Olivierek urodził się w 2016roku jako wcześniak.

Niestety tym razem nie dane nam było cieszyć się, przytulać synka. U Olivierka doszło do zatrzymania krążenia w 15minucie życia. Przebywał na oddziale intensywnej terapii noworodka.Każdego dnia przekraczając próg oddziału modliłam się żeby mój syn oddychał. Już w szpitalu zdiagnozowano u Olka - zaburzenia oddechowe, niską masę urodzeniową,śródczaszkowy krwotok dokomorowy, wrodzone wady rozwojowe przegród serca,drożny przewód tętniczy. Obniżone napięcie mięśniowe.

Olivier do tej chwili nie potrafi samodzielnie stać, chodzić, nie gaworzy zdiagnozowano padaczkę z napadami tonicznym i atonicznymi . Leczenie rehabilitacja trójki dzieci to duże wyzwanie, cała trójka przyjmuje laki przeciwpadaczkowe . Leczymy się u neurologa,psychiatry, psychologa, kardiologa, logopedy .Robimy wszystko żeby zapewnić dzieciom miłość bezwarunkową , opiekę i normalne życie . Zawsze dawaliśmy sobie rade tym razem potrzebujemy pomocy dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli. Zbieramy pieniążki na turnus rehabilitacyjny dla całej trójki . Nie jesteśmy w stanie samodzielnie sfinansować całej terapii. Dzieci jeszcze nigdy nie były na specjalistycznym wyjeździe przeznaczonym dla dzieci z autyzmem. Chcielibyśmy także spełnić marzenie Igorka i zakupić specjalny rower do jazdy. Wierzę że wszystko ma jakiś cel , jak każda mama chcę zrobić wszystko co w mojej mocy żeby dzieci byłe szczęśliwe i jak najbardziej samodzielne niestety barierą dla nas są finanse.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
51 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Edyta Pieczyńska - awatar

Edyta Pieczyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Martyna Grobelna - awatar
Martyna Grobelna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij