Zbiórka Opieka w Dziennym Domu Seniora - miniaturka zdjęcia

Opieka w Dziennym Domu Seniora Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Opieka w Dziennym Domu Seniora - zdjęcie główne

Opieka w Dziennym Domu Seniora

0 zł  z 13 860 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Muszyńska - awatar

Justyna Muszyńska

Organizator zbiórki

Młodzi i zdrowi, czerpiemy z życia pełnymi garściami. Intensywnie pracujemy, podróżujemy, spotykamy się z przyjaciółmi. Żyjąc aktywnie i dynamicznie, często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele starszych osób, spędza samotnie czas w swoich mieszkaniach. A samotność starszych osób ma wiele odcieni. Są samotni, bo stracili bliskich, bo rodzina jest cały dzień w pracy, bo są niepełnosprawni i nie ma kto znieść ich wózka po schodach lub mają problem z pamięcią i boją się sami wychodzić z domu. Trudno jest opisać słowami jak bolesna może być samotność starszych osób. Wykluczeni społecznie przez choroby wieku starczego, niepełnosprawność, czy niskie dochody, nie mają dostępu do wysokiej jakości usług społecznych. Cierpią na depresję z powodu śmierci współmałżonka, przyjaciół, sąsiadów. Ich życie ogranicza się do "czterech pustych ścian", a samotna starość przeraża prawie tak bardzo jak śmierć...

Fundacja Aktywizacji Seniorów LUDWISIA (www.fundacjaludwisia.com) została powołana, aby przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych. Aby integrować i aktywizować Seniorów, będących w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Najważniejszym działaniem Fundacji jest zapewnienie Seniorom dziennej opieki w domach seniora, w tym zapewnienie wyżywienia, opieki pielęgniarskiej, rehabilitacji, terapii zajęciowych i integracji z rówieśnikami.

Zbieramy pieniądze na trzymiesięczny pobyt w Dziennym Domu Seniora LUDWISIA we Wrocławiu (www.ludwisia.pl) dla dwóch niepełnosprawnych Seniorów. Niepełnosprawność osób starszych może być fizyczna (np.: choroba Parkinsona przykuwa do wózka inwalidzkiego) lub psychiczna (np.: choroba Alzheimera niszczy mózg). Dzienny koszt pobytu w Dziennym Domu Seniora dla osób niepełnosprawnych wynosi 110 zł/dzień.

Jak wykorzystana zostanie zebrana kwota?

Opłacimy każdemu z dwóch niepełnosprawnych Seniorów 63 pobyty w Dziennym Domu Seniora LUDWISIA we Wrocławiu, gdzie Seniorzy będą mieli  zapewnioną:

  • opiekę pielęgniarską w godzinach 8.00-16.00, w tym pomoc w spożywaniu posiłków, pomoc w korzystaniu z toalety, podawanie leków;
  • wyżywienie (łącznie 126 śniadań i 126 obiadów);
  • rehabilitację i masaże lecznicze;
  • arteterapię, czyli terapię przez sztukę - malowanie, wyszywanie, klejenie itp.;
  • dogoterapię, czyli zajęcia z wykorzystaniem psów terapeutycznych;
  • opiekę podczas spacerów;
  • transport do Dziennego Domu Seniora LUDWISIA i z powrotem do miejsca zamieszkania.


Z góry dziękujemy za każdą okazaną pomoc naszym Podopiecznym.

Fundacja Aktywizacji Seniorów LUDWISIA
ul. Skrzydlata 11a/1a
54-129 Wrocław
tel.: +48 66 50 50 152
e-mail: [email protected]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 13 860 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Muszyńska - awatar

Justyna Muszyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij