Zbiórka Opieka w Dziennym Domu Seniora - miniaturka zdjęcia

Opieka w Dziennym Domu Seniora

Justyna Muszyńska - awatar

Justyna Muszyńska

Organizator zbiórki

Młodzi i zdrowi, czerpiemy z życia pełnymi garściami. Intensywnie pracujemy, podróżujemy, spotykamy się z przyjaciółmi. Żyjąc aktywnie i dynamicznie, często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele starszych osób, spędza samotnie czas w swoich mieszkaniach. A samotność starszych osób ma wiele odcieni. Są samotni, bo stracili bliskich, bo rodzina jest cały dzień w pracy, bo są niepełnosprawni i nie ma kto znieść ich wózka po schodach lub mają problem z pamięcią i boją się sami wychodzić z domu. Trudno jest opisać słowami jak bolesna może być samotność starszych osób. Wykluczeni społecznie przez choroby wieku starczego, niepełnosprawność, czy niskie dochody, nie mają dostępu do wysokiej jakości usług społecznych. Cierpią na depresję z powodu śmierci współmałżonka, przyjaciół, sąsiadów. Ich życie ogranicza się do "czterech pustych ścian", a samotna starość przeraża prawie tak bardzo jak śmierć...

Fundacja Aktywizacji Seniorów LUDWISIA (www.fundacjaludwisia.com) została powołana, aby przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych. Aby integrować i aktywizować Seniorów, będących w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Najważniejszym działaniem Fundacji jest zapewnienie Seniorom dziennej opieki w domach seniora, w tym zapewnienie wyżywienia, opieki pielęgniarskiej, rehabilitacji, terapii zajęciowych i integracji z rówieśnikami.

Zbieramy pieniądze na trzymiesięczny pobyt w Dziennym Domu Seniora LUDWISIA we Wrocławiu (www.ludwisia.pl) dla dwóch niepełnosprawnych Seniorów. Niepełnosprawność osób starszych może być fizyczna (np.: choroba Parkinsona przykuwa do wózka inwalidzkiego) lub psychiczna (np.: choroba Alzheimera niszczy mózg). Dzienny koszt pobytu w Dziennym Domu Seniora dla osób niepełnosprawnych wynosi 110 zł/dzień.

Jak wykorzystana zostanie zebrana kwota?

Opłacimy każdemu z dwóch niepełnosprawnych Seniorów 63 pobyty w Dziennym Domu Seniora LUDWISIA we Wrocławiu, gdzie Seniorzy będą mieli  zapewnioną:

  • opiekę pielęgniarską w godzinach 8.00-16.00, w tym pomoc w spożywaniu posiłków, pomoc w korzystaniu z toalety, podawanie leków;
  • wyżywienie (łącznie 126 śniadań i 126 obiadów);
  • rehabilitację i masaże lecznicze;
  • arteterapię, czyli terapię przez sztukę - malowanie, wyszywanie, klejenie itp.;
  • dogoterapię, czyli zajęcia z wykorzystaniem psów terapeutycznych;
  • opiekę podczas spacerów;
  • transport do Dziennego Domu Seniora LUDWISIA i z powrotem do miejsca zamieszkania.


Z góry dziękujemy za każdą okazaną pomoc naszym Podopiecznym.

Fundacja Aktywizacji Seniorów LUDWISIA
ul. Skrzydlata 11a/1a
54-129 Wrocław
tel.: +48 66 50 50 152
e-mail: fundacja.ludwisia@gmail.com


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Justyna Muszyńska - awatar

Justyna Muszyńska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij