Dioniza to 14 letnia klacz, która skradła moje serce jednym zdjęciem w ogłoszeniu na FB. Od razu wiedziałam, że ta eteryczna piękność ma w sobie ogrom ciepła i miłości. Jadąc oglądać ją i tak wiedziałam, że cokolwiek zastanę to już jesteśmy ze sobą połączone. Była moim prezentem bożonarodzeniowym, cudownym jednorożcem pod choinkę. Początki nie były łatwe bo Dioniza stała przez kilka lat sama w gospodarstwie i behawioralnie była rozregulowana całkowicie, kopyta do natychmiastowej korekcji i cała reszta podstawowych zabiegów i badań: krew, zęby itp. Jak już nastał ten dzień kiedy przywiozłam ją do stajni gdzie stoją moje pozostałe dwa konie Karyna i Majka byłam najszczęśliwsza na świecie. Trochę czasu zajęło nam połączenie koni i wyciszenie Dionizy kiedy to zrozumiała, że nie jest już sama, że ma już swój dom i przyjaciół.
Niestety okazało się, że jak to 80% siwków Dioniza ma czerniaka i to z przerzutem na węzeł chłonny. Ta informacja mnie załamała w pierwszej chwili, ale postanowiłam walczyć o tego konia i w głowie zaczęłam planować sposoby leczenia nowotworów. Jak już się wydawało, że plan jest ułożony a Dioniza zaczęła super funkcjonować w stadzie dostałyśmy obie kolejny strzał w kolano - DIAGNOZA: NOWOTWÓR JAJNIKA.
Niestety kiedy nastała wiosna i u klaczy rozpoczęły się ruje zachowanie Dionizy wobec innych klaczy zaczęło być podejrzane - zaczęła zachowywać się jak ogier skacząc na klacz Indi z próbą kopulowania. Niestety nie jest to normalne zachowanie dla klaczy, więc zrobiliśmy Doni usg jajników i moja intuicja mnie nie zawiodła (niestety) - jeden jajnik jest chory.
Jest to nowotwór niezłośliwy - guz z komórek ziarnistych (GCT) najczęstszy rodzaj nowotworu atakującego układ rozrodczy koni, w szczególności jajniki. Guzy te są często łagodne (nie rozprzestrzeniają się), jednak mogą ograniczać wydajność ze względu na powiązane problemy behawioralne i potencjalnie ból, w zależności od ich wielkości. Guzy te mogą również wpływać na zdolność rozrodczą klaczy ze względu na podwyższony poziom hormonów rozrodczych. Zazwyczaj nowotwór z komórek ziarnistych dotyczy tylko jednego jajnika, a drugi jajnik jest mniejszy i nieaktywny ze względu na hormony wytwarzane przez zajęty jajnik. Leczenie chirurgiczne polega na wycięciu w klinice.
Niestety koszty zabiegu chirurgicznego, leczenie pooperacyjne, transport i pobyt konia w klinice, a także diagnostyka obecnych czerniaków i możliwe, że także ich operowanie przekracza moje możliwości finansowe.
Nigdy nie prosiłam nikogo o pieniądze, a kto ma konie ten wie, że ich utrzymanie nie jest tanie - do tej pory wszelkie problemy zdrowotne, badania dla całej trójki moich klaczy opłacałam z własnych środków. Niestety ta operacja Doni i związane z nią koszty kompletnie mnie przerosły.
Założyłam tą zbiórkę z myślą o tym, że ile uda mi się zebrać tyle w całości poświęcę na leczenie tego konia bo ona na to zasługuje, jest warta każdego poświęcenia z mojej strony bo konia o tak wielkim i dobrym sercu nie spotkałam nigdy.
Kochani załączam Wam zdjęcia z usg chorego jajnika wykonane przez dr Arkadiusza Nowickiego oraz kilka zdjęć Doni żebyście mogli sami poczuć moc miłości płynącą od tego konia.
Będę wdzięczna za każdą wpłatę, ale także za każdą pozytywną myśl dla nas i intencję powrotu do zdrowia Dionizy.
Poniżej wstawiam scan wypełnionych dokumentów do kliniki - operacja zaplanowana na 9 lub 10 lipca w Centrum Zdrowia Konia.
Dioniza już po operacji. Poniżej faktura z kliniki za pobyt i operację konia. Łączna kwota to 5695zł.
Dodatkowo koszty transportu to 3000zł
Z podziękowaniem dla Was Emilia
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!