Zbiórka Szansa na rehabilitację Oliwii - miniaturka zdjęcia

Szansa na rehabilitację Oliwii Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Szansa na rehabilitację Oliwii - zdjęcie główne

Szansa na rehabilitację Oliwii

143 016 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 417 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Skibińska - awatar

Magdalena Skibińska

Organizator zbiórki

Aktualizacja:

Kochani!
Żadne z nas nie spodziewało się, że uda nam się w tak szybkim tempie uzyskać zamierzony początkowo cel!
Jesteśmy Wam wszystkim niewyobrażalnie wdzięczni. Od wczorajszego wieczora nie możemy uspokoić swoich emocji i jesteśmy pod wrażeniem tego, jak wiele miłości jest w Was! Spotkaliśmy się z ogromnym odzewem wielu osób o wielkim serduchu oraz wielu wspaniałych organizacji społecznych.
W najbliższym czasie dzięki właśnie nim dla naszej kochanej Oliwii zaplanowano szereg imprez oraz zbiórek. To również te osoby, które na co dzień pomagają takim osobom jak Oliwia, uzmysłowiły nas, że początkowy cel zbiórki może być niewystarczający.
Na prośbę tych wielu osób oraz organizacji postanowiliśmy zwiększyć kwotę zbiórki. W chwili obecnej łzy same cisną nam się do oczu i chcemy Wam wszystkim, którzy włączyli się w tę zbiórkę z całego serca podziękować. Mam nadzieję, że to dzięki Waszej pomocy nasza kochana córka odzyska sprawność, a wtedy z całego serca to Ona podziękuje wam osobiście. Wierzymy i pragniemy tego, aby tak się stało!
Jesteście wspaniali!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14-letnia Oliwia we wrześniu tego roku rozpoczęła naukę w I klasie technikum. Zawsze była niezwykle uśmiechniętą i ciekawą świata młodą dziewczyną. Każdego dnia nie mogła doczekać się spotkań z przyjaciółmi, małych ucieczek z lekcji i podrywania chłopaków. Każdy dzień spędzała radośnie i nic nie zapowiadało nadchodzących przykrych wydarzeń.

W dniu 2.10.2023 roku Oliwia jak co dzień przebywała na zajęciach w swojej nowej szkole. Początkowo zaczęła uskarżać się na bóle głowy, a o godzinie 10:00 nagle w trakcie zajęć utraciła przytomność. W trybie pilnym została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do Szpitala w Gnieźnie, gdzie po wykonanym badaniu przy użyciu rezonansu magnetycznego stwierdzono udar krwotoczny. Oliwia została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej i niezwłocznie przetransportowana na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Stan Oliwii od początku określano jako krytyczny i bezpośrednio zagrażający jej życiu.

We wstępnym rozpoznaniu określono, iż przyczyną udaru jest pęknięcie naczynia krwionośnego, wskutek czego powstał obszerny krwiak, obrzęk mózgu w obszarze pnia mózgu, w centralnym ośrodku układu nerwowego.

W kolejnych tygodniach nasza kochana Oliwia przeszła szereg badań i zabiegów:

- TK głowy, rezonans magnetyczny oraz angiografia.

Właśnie w trakcie zabiegu angiografii u Oliwki wykryto kolejne nieprawidłowości w głowie, które zagrażały wystąpieniem kolejnych udarów krwotocznych do mózgu. Stan ponownie się pogorszył.

Oliwia została wybudzona ze śpiączki dopiero po niespełna 3 tygodniach od wystąpienia udaru.
 W chwili obecnej po 6 tygodniach Oliwia nie wykazuje oznak świadomości, nie reaguje na bodźce, ma problemy z przełykaniem, utrzymuje się wysoka gorączka (gorączka centralna spowodowana uszkodzeniem w mózgu ośrodka termoregulacji), wciąż wspomagana jest oddechowo przez respirator. Doznane uszkodzenia nie pozwalają się jej poruszać.

Obecnie Oliwka przebywa nadal na Oddziale Intensywnej Terapii. Wymagać będzie intensywnej terapii i długotrwałej rehabilitacji.

Zwracamy się do Państwa o pomoc. Prosimy o dokonywanie choćby najdrobniejszych wpłat, które pozwolą na zagwarantowanie Oliwii rehabilitacji oraz możliwie najlepszego leczenia.
Wpłacane przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na jej leczenie i bieżące wydatki związane z pobytem w placówkach medycznych.

Prosimy Państwa o to, aby nasza córka powróciła do rodzinnego domu na zbliżające się święta i mogła otrzymać choćby prezent w postaci odpowiedniego łóżka, materaca oraz rehabilitanta.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Zamiast na sołtysa, GŁOSuje na Oliwie! (Osobowość Roku 2023) - awatar

  Zamiast na sołtysa, GŁOSuje na Oliwie! (Osobowość Roku 2023)

  15.06.2024
  15.06.2024

  Oliwio, tradycyjnie już Głos Wielkopolski organizuje plebiscyt „Osobowość Roku”. W kategorii: Polityka, samorządność i społeczność lokalna zagłosowałbym na mojego brata, wiadomo. Oddałbym na niego nawet 10 głosów!!! Dlaczego? Bo można! Bo każdy SMS to 3,60 zł na konto organizatora. Pieniądze jednak przekazuję Tobie gdyż uważam, że bardziej odmienią Twoje życie niż Krystiana. Powodzenia!

 • Patryk - awatar

  Patryk

  28.12.2023
  28.12.2023

  Mam nadzieje, ze wszystko z czasem będzie dobrze. Przekazuje dosyć symboliczną kwotę bo tylko 5 zł. Mam nadzieje, ze to jakoś pomoze. Zycze duzo zdrowia, będę trzymał kciuki aby wszystko było dobrze :).

 • Piotr Tuszyński - awatar

  Piotr Tuszyński

  04.12.2023
  04.12.2023

  Zdrowia :)

 • Sebastian Dudek - awatar

  Sebastian Dudek

  25.11.2023
  25.11.2023

  Trzymaj się

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.11.2023
  24.11.2023

  Trzymam kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia! ❤️

143 016 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 417 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Skibińska - awatar

Magdalena Skibińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 417

Zamiast na sołtysa, GŁOSuje na Oliwie! (Osobowość Roku 2023) - awatar
Zamiast na sołtysa, GŁOSuje na Oliwie! (Osobowość Roku 2023)
37
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anna Zawiasa - awatar
Anna Zawiasa
50
Sandra - awatar
Sandra
50
:):) - awatar
:):)
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Hanna licytacja voucher makijaż - awatar
Hanna licytacja voucher makijaż
100
Hanna licytacja miód - awatar
Hanna licytacja miód
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Chmielik - awatar
Chmielik
70

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij