Zbiórka Maksym 25 tc 700 g - zdjęcie główne

Maksym 25 tc 700 g

102 311 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 841 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Palki - awatar

Dominika Palki

Organizator zbiórki

Cześć!


Nazywam się Maksym i opowiem Wam moją historię.


Urodziłem się w 25 tygodniu ciąży. Ważyłem 700 g i mierzyłem 30 cm. Od 16 tygodnia ciąży brzuszek mamy przestał być dla mnie przyjazny. Postanowiłem jednak walczyć pomimo tego, że lekarze nie dawali mi najmniejszej szansy na przeżycie .

 Dzielnie walczyłem przez 9 tygodni. Jednakże jeszcze trudniejsza bitwa do stoczenia czekała mnie po wyciągnięciu z brzucha. Mój stan był krytyczny. Urodziłem się z :

-zespołem zaburzeń oddychania noworodka

-niewydolnością oddechową

-wewnątrzowodniowym zakażeniem płodu

-niedokrwistością wcześniaków

-dysplazją oskrzelowa płucną

Przez złe warunki w brzuszku mamy nie byłem w stanie samodzielnie oddychać i robił to za mnie respirator. Moja skóra była tak cienka, że było widać jak bije moje serduszko. W 29 dobie mojego życia musiałem przejść operacje- drożny przewód tętniczy. Moim rodzicom mówili, że mój stan jest krytyczny. Czułem ich strach i smutek, to bardzo zmotywowało mnie do podjęcia kolejnej walki . Miałem wiele prób przejścia z respiratora na CPAP jednak było mi bardzo ciężko oddychać i próby były nie udane. Po dwóch miesiącach pod respiratorem w końcu się udało! Kolejną operacją jaką przeszedłem była fotokoagulacja laserowa siatkówek obu oczu .W między czasie mama i tato znaleźli dla mnie hospicjum domowe- pod którego opieką jestem do dziś . Po spędzonych pięciu miesiącach na OIOM-ie w końcu mogłem pojechać do domku! Byłem bardzo szczęśliwy poznałem moją rodzine i czułem się bezpiecznie. Do chwili obecnej potrzebuje opieki wielu specjalistów: okulisty , neurologa , kardiologa , audiologa , laryngologa i fizjoterapeuty . Mam częste rehabilitacje które bardzo mi pomagają.

Podczas jednej z kontrolnych wizyt okazało się ,że nie słyszę . Po raz kolejny widziałem strach i łzy moich rodziców. Dzielnie o mnie walczyli. Po rozmowie z lekarzami, rodzice kupili mi aparaty słuchowe. Jednak i w nich nie mogę usłyszeć moich najbliższych . Szansą na to abym słyszał i mógłbym się normalnie rozwijać jest wszczepienie implantów ślimakowych, jednak czas oczekiwania na takie implanty jest bardzo długi i koszty bardzo wysokie . Rodzice zabrali mnie do neurologopedy z którym wspólnie uczymy się języka migowego .

Na domiar złego kilka tygodniu temu przydażył mi się wypadek, wskutek którego mogłem stracić wzrok. Dzięki szybkiej i specjalistyczne pomocy lekarzy z Heidelbergu udało się uratować moje oczko. Koszt operacji jest bardzo wysoki, leczenie trwa nadal , w najbliższym czasie czeka mnie kolejna operacja.

Moi rodzice są bardzo dzielni, cały czas wierzą że wszystko się ułoży i są dla mnie ogromnym wsparciem . Częste wyjazdy na kontrole i rehabilitacje są bardzo wysokie . Dlatego zbieram na moją rehabilitacje, na moje oczko i uszka (abym nie odstawał w przyszłości od moich rówieśników) dalsze leczenie i codzienne życie.

Będziemy bardzo wdzięczni za każda pomoc i wpłacona złotówkę

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.20
  29.12.20

  Powodzenia życzymy Pozdrawiamy

 • Chipson - awatar

  Chipson

  06.12.20
  06.12.20

  Aukcja Sebastian Szujewski

 • Łukasz Maciejewski z Rodziną. - awatar

  Łukasz Maciejewski z Rodziną.

  30.11.20
  30.11.20

  Trzymaj Się Mały Wojowniku😁 Wal Cały Czas Nie Poddawaj Się!

 • Karolina Mizgalska - awatar

  Karolina Mizgalska

  28.11.20
  28.11.20

  Dużo zdrówka!

 • Monika Świątek - awatar

  Monika Świątek

  23.11.20
  23.11.20

  Dużo zdrówka 😚

102 311 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 841 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Palki - awatar

Dominika Palki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 841

Angela Macczak - awatar
Angela Macczak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamila - awatar
Kamila
50
Marek Ciereszko licytacja krzyżyk - awatar
Marek Ciereszko licytacja krzyżyk
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij