Zbiórka Wesprzyj szermierzy - zdjęcie główne

Wesprzyj szermierzy

1 960 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Od 30 października 2018 roku jesteśmy zawodnikami nowo powstałej sekcji szermierki na wózkach Stowarzyszenia Victoria 1918 Jaworzno. Jednak nasza historia z szermierką rozpoczęła się już dużo wcześniej. Zacznijmy od początku.

11 lat temu Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy”
w Jaworznie zaczęła prowadzić zajęcia z szermierki na wózkach i zakupiła cały niezbędny sprzęt do trenowania.  Wówczas była nas tylko garstka osób. Z czasem, gdy zaczęło przybywać zawodników spoza Jaworzna przenieśliśmy się na Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie udostępniono nam salę szermierczą. Pod koniec zeszłego roku postanowiliśmy założyć własną sekcję szermierki na wózkach przy Stowarzyszeniu Victoria 1918 Jaworzno.

Obecnie nasza grupa składa się z 11 zawodników. Troje z nich trenuje od samego początku, reszta od 3-4 lat, jednak już widać w nich naprawdę ogromny potencjał na przyszłość. Niektórzy z nich mają ogromne osiągnięcia.

Wśród naszych zawodników jest Patrycja Haręza - zawodniczka Reprezentacji Polski. Patrycja trenuje szermierkę na wózkach  od 11 lat. W ciągu tego okresu odniosła wiele sukcesów sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz Pucharów Świata. Jej największy dotychczasowy sukces to zdobycie dwóch brązowych medali - indywidualnie i drużynowo w szabli kobiet - na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Rzymie w listopadzie 2017roku.

Każdy medal to duma i radość oraz potwierdzenie jej ciężkiej pracy. Największym marzeniem Patrycji jest pojechać na Paraolimpiadę w Tokio w 2020 roku. Chcąc zakwalifikować się na Paraolimpiadę musi brać udział we wszystkich zawodach organizowanych na całym świecie od listopada 2018 roku, aż do czerwca 2020 roku. Pierwsze tego rodzaju zawody mamy już za sobą (PŚ Tbilisi, listopad 2018; PŚ Kyoto, grudzień 2018; PŚ Sharjah, luty 2019; PŚ Pisa, marzec 2019; PŚ Sao Paolo, maj 2019; PŚ Warszawa, lipiec 2019; MŚ Cheongju, wrzesień 2019; PŚ Amsterdam listopad 2019).

Razem z Patrycją 11 lat temu swoją przygodę z szermierką rozpoczął Mateusz Proksa, mieszkaniec Jaworzna. Mateusz godnie reprezentuje swoje miasto oraz Polskę na zawodach w kraju i zagranicą. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w szpadzie. Jego największe osiągnięcie to zdobycie brązowego medalu w drużynie szpadowej mężczyzn w Pucharze Świata, który odbył się w Eger (Węgry) w 2017 roku.

Od samego początku trenuje z nami również Kazimierz Frąc mieszkaniec Jaworzna, który przez 11 lat brał udział w większości zawodów takich jak Mistrzostwa Polski oraz Puchary Świata w naszym kraju.

Naszym zawodnikiem jest również Szymon Lazar, mieszkaniec Pszczyny, który porusza się na wózku z powodu przebytego nowotworu kręgosłupa. W ciągu 3 lat trenowania Szymon miał już okazję walczyć na zawodach w Polsce oraz za granicą, gdzie osiągał dobre wyniki sportowe.

Z podobnym schorzeniem trafił do nas także rok temu Mateusz Kubas, mieszkaniec Bielska-Białej. Przed nim jest jeszcze sporo miesięcy bardzo ciężkiej pracy na treningach, ale już widzimy w nim ogromny potencjał. Pod koniec zeszłego roku wziął udział w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski, na których stoczył pojedynki z najlepszymi zawodnikami reprezentującymi Polskę i zdobył sporo doświadczenia.

Naszą najmłodszą zawodniczką jest Julia Wida, która również startowała już kilka razy w zawodach krajowych jakimi były Mistrzostwa Polski zdobywając wysokie miejsca w swojej kategorii.

Od 3 lat trenuje z nami również Marta Kopińska, która w grudniu 2019 roku debiutowała na swoich pierwszych zawodach w kraju – Mistrzostwach Polski. Marta bardzo dzielnie walczyła i zdobyła sporo doświadczenia.

Wierzymy, że nasi zawodnicy nadal będą odnosić tak wielkie sukcesy jak do tej pory, a nowi pójdą w ich ślady. Jednak, aby to było możliwe potrzebne jest wsparcie finansowe dla nowej sekcji szermierki na wózkach. Przede wszystkim niezbędny jest dla nas sprzęt treningowy, który szybko się zużywa i jest dosyć kosztowny, a zawodników z roku na rok przybywa. Ponadto w tym roku chcielibyśmy wziąć udział w następujących zawodach:

Luty - Puchar Świata w szermierce na wózkach - Eger (Węgry)

Czerwiec - Integracyjny Turniej Szermierczy „SADYBA CUP” o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów

Lipiec - Puchar Świata w szermierce na wózkach - Warszawa

Listopad - Drużynowe Integracyjne Zawody Szermiercze w Szpadzie

Grudzień - Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach

 

Każdy wyjazd na zawody wiąże się z dużymi kosztami, które na dzień dzisiejszy po prostu nas przerastają. Koszty obejmują zakwaterowanie, dojazd na zawody, opłatę startową oraz niezbędny sprzęt szermierczy. Dlatego zwracamy się do każdego z Was o wsparcie finansowe, aby nasi zawodnicy mogli spełnić swoje marzenie i wziąć udział w tych zawodach. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

            Ze swojej strony możemy zaoferować wyczerpującą fotorelację z zawodów i ogromną wdzięczność za wasze wsparcie.

            Dziękujemy z całego serca :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.01.2020
  09.01.2020

  Trzymam za Was kciuki ! :)

 • Aleksandra Mstowska-Tsiokos - awatar

  Aleksandra Mstowska-Tsiokos

  07.01.2020
  07.01.2020

  Powodzenia!! :)

 • Anna Mstowska - awatar

  Anna Mstowska

  07.01.2020
  07.01.2020

  Powodzenia!

1 960 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grzegorz - awatar
Grzegorz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Witold Prusinkiewicz - awatar
Witold Prusinkiewicz
20
Marek Kosałka - awatar
Marek Kosałka
10
Izia - awatar
Izia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij