Zbiórka Idiopatyczny zespół nerczycowy - miniaturka zdjęcia

Idiopatyczny zespół nerczycowy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Idiopatyczny zespół nerczycowy - zdjęcie główne

Idiopatyczny zespół nerczycowy

1 661 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Brzozok - awatar

Monika Brzozok

Organizator zbiórki


Zespół nerczycowy, zespół nefrotyczny (łac. syndroma nephroticum) – zespół objawów chorobowych wywołany nadmierną nieskompensowaną utratą białka z moczem. Stan ten nazywa się białkomoczem, a w przypadku zespołu nerczycowego przekracza on 3,5 g/dobę lub 50 mg/kg masy ciała/dobę. Do objawów choroby należą obok białkomoczu hipoalbuminemia, lipiduria, hiperlipidemia, obrzęki i przesięki do jam ciała. Do zespołu nerczycowego może doprowadzić każdy stan chorobowy przebiegający z białkomoczem.Rok 2015 poranek jak codzień.. A jednak nie jak codzień.. To był inny zupełnie inny początek dnia. Mój syn wtedy 4 latek wydawal się być normalnym zdrowym dzieckiem bez jakichkolwiek oznak chorobowych. Jeden dzień i jedna diagnoza obrucily mój  świat do góry nogami.. Zaczęło się od opuchniętych powiek poprzez całkowicie wycienczony organizm ( Dominik nie chciał pić ty bardziej żeby coś zjadl graniczyło z cudem). Szybka akcja jedziemy na Ligote.. Na SORZE dużo ludzi kilka godzin w kolejce.. Dominik zaczął nie kontaktować położył się na kozetce gdzieś na korytarzu w poczekalni i nie dawał oznak życia (nie miał sił). Po kilkugodzinnych wyczekiwaniach wkoncu dostaliśmy się do lekarza. Wyniki były źle. Nawet bardzo źle. Okazało się że jest bardzo ale to bardzo wysokie stężenie białka w moczu.. Natychmiast zostaliśmy przyjęci na oddział nefrologiczny. Dominik trafił pod kroplówki.. Wszystkie badania zostały odrazu pobrane.. Nazajutrz Pani doktor oznajmiła nas że Dominik choruje na zespół nerczycowy.. Statystyki były źle.. Odrazu podłączyli go pod pompy.. Ja załamana trzymałam go za rękę i w każdej mojej sekundzie prosiłam wręcz krzyczałam w niebiosa o pomoc o to żeby wyzdrowiał.. Wyniki się poprawiły ale ta okrutna choroba jest cwana.. W każdej chwili gdy jest przeziębiony ma bardzo dużą prawdopodobnosc że choroba wróci że pokaże się to białko .. :(  Jest aktualnie po odstawieniu sterydów które przyjmował prawie 6lat a na stałych lekach zwanych lekiem ostatniej szansy.. Wyniki się poprawiły Dominika organizm bardzo dobrze je toleruje jednakże musi je przyjmować codziennie jak i trzymać dietę. Aktualnie jestesmy przed operacja wstawienia implanta w stopę ponieważ biorąc sterydy Dominik za szybko rósł i jedna kość została uszkodzona. Za każde wsparcie nawet najmniejsze dziękujemy. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 661 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Brzozok - awatar

Monika Brzozok

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

BLASZKOWSKI Dariusz - awatar
BLASZKOWSKI Dariusz
200
SP48 Katowice - awatar
SP48 Katowice
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
M..M - awatar
M..M
40
Jurak Kazimiera - awatar
Jurak Kazimiera
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dorota Julia Wolska - awatar
Dorota Julia Wolska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij