Zbiórka Na wyjście na prostą.... - zdjęcie główne

Na wyjście na prostą....

1 683 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Olga Bugowska - awatar

Olga Bugowska

Organizator zbiórki

Witam. Nazywam się Olga, jestem 37 letnią mężatką z trójką wspaniałych dzieci. Nasza historia jest naprawdę długa i nawet nie wiem jak zacząć 😔 Jako świeżo upieczone małżeństwo marzyliśmy o własnym mieszkaniu, o gniazdku dla naszych pociech, nie mieliśmy dobrego startu więc próbowaliśmy z kredytem, udało się dostać kredyt we frankach szwajcarskich, mieszkanie kupiliśmy w 2008 roku, niestety długo się nim nie nacieszyliśmy ponieważ w wyniku kryzysu gospodarczego mąż stracił pracę co było dla nas początkiem wielkich problemów, walczyliśmy o mieszkanie, jednak mąż nie mógł znaleźć pracy, odprawa starczyła tylko na parę miesięcy płacenia rat za mieszkanie. Byliśmy zmuszeni je opuścić i wyprowadzić się na pokój do teściów. Mieszkanie przepadło, kredyt hipoteczny został, suma z wylicytowanego domu poszła za jedną trzecią jego wartości a nam doszła kara umowna razem jakieś 440 tysięcy złotych, są to niewyobrażalnie pieniądze. Ja nie pracowałam bo opiekowałam się córką, u teściów na początku było dobrze ale później już też im nie pasowało że nie jesteśmy w stanie się do niczego dokładać... Zaczęły się kłótnie i awantury, były problemy z teściową ale o tym wolę nie pisać. Teść chory na epilepsję, i schorowana babcia po udarze, leżąca którą mi przyszło się opiekować. Sprawowałam opiekę 2,5roku aż niestety zmarła. Po jej śmierci zadano nam pytanie co dalej z nami i wtedy postanowiliśmy że poszukamy czegoś na wynajem. Znaleźliśmy, fajne mieszkanko i niedrogie,ja poszłam do pracy,dzieci do szkoły, jakoś wszystko funkcjonowało mimo tego że mąż ma zajęcie komornicze przez stracone marzenie. Wynajmujemy już prawie 9lat, no i historia się powtarza... Trzy lata temu zostaliśmy zgłoszeni jako rodzina do szlachetnej paczki, w ten wieczór cudów okazało się że mamy anonimowego darczyńcę który opłaci mojemu mężowi prawnika by mógł stanąć na nogi. Starał się o upadłość konsumencką, wszystko trwało bo nie mogliśmy skompletować wszystkich dokumentów ale w zeszłym roku w październiku się udało! Sąd ogłosił upadłość, rychło w czas bo ja popadłam w depresję, jestem na zwolnieniu od psychiatry i nie wiem kiedy wrócę do pracy, jednak to nie jest największym problemem.. okazuje się że przywykliśmy do swojej biedy a tu nagle mamy zamiast lepiej to gorzej, syndyk zabiera co tylko możliwe, najemca podniósł nam czynsz, wszystko poszło strasznie w górę, nie dajemy rady finansowo na opłaty i życie, najstarsza córka pójdzie do trzeciej klasy szkoły średniej, książki kupuję jej na raty a bardzo lubi się uczyć, zawsze kończy z wyróżnieniem.Od dwóch lat zwlekam aby jej ściągnąć dół aparatu ortodontycznego,koszt 700zl. Nie stać nas na opał, a już niedługo sezon grzewczy. Przed nami ciężka droga rozstrzygnięcia sprawy upadłości, jest nam naprawdę bardzo ciężko,wiele już znieśliśmy, nigdy się nie poddawaliśmy, walczyliśmy. Proszę jedynie o pieniążki na opał aby przetrwać zimę i na zakup żywności. Dziękuję jeśli znajdzie się osoba o wielkim serduszku ❤️

1 683 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Olga Bugowska - awatar

Olga Bugowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Add alt here
Dołącz do listy
Zosia Paweł - awatar
Zosia Paweł
220
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marika - awatar
Marika
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Add alt here
Dołącz do listy
Bączyk - awatar
Bączyk
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

fundraiser thumbnail
Załóż swoją zbiórkę

Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!

fundraiser thumbnail