Mam na imię Karina i jestem właścicielką niespełna 3 letniej buldożki Cziki.
16 listopada Czikunia zaczęła się źle czuć, od razu udałam się do weterynarza, Pani weterynarz stwierdziła że boli ją brzuszek, dostała zastrzyk, leki, jednak coś nie dawało mi spokoju, udałam się do weterynarza w większym mieście - tam czekając na swoją kolej w poczekalni Czikunia straciła czucie w łapkach 💔 Już wtedy domyślałam się co nas czeka...ale nie spodziewałam się, że nasza historia będzie aż będzie taka trudna 🥲
Lekarz sprawdził czucie głębokie w łapkach Cziki i było już znikome...
Stwierdził, że poda Czice kroplówkę że sterydem i zobaczymy co się wydarzy. Czika jest mocno stresującym się pieskiem u weterynarza...do tego ból, który towarzyszył przy dyskopatii... To wszystko doprowadziło do gorączki - 43,3 stopnia. Weterynarze wyprosili mnie, Czika musiała zostać zaintrygowana... Przeżyłam prawdziwe piekło, bałam się, że Czikunia odejdzie...
Przyjechał lekarz który miał Czice zrobić rezonans, widząc stan Cziki powiedział, że operacji i tak się nie podejmie, ale może wykorzystać śpiączkę, w którą lekarze musieli wprowadzić Czikę do wykonania rezonansu... Diagnoza -dyskopatia kręgosłupa.
Konieczna operacja, jednakże stan Cziki nie pozwalał na to...
Na drugi dzień kiedy sytuacja się ustabilizowała Czika została operowana.
Weterynarze informowali mnie, że może być tak, że zacznie chodzic od razu po operacji bądź maksymalnie po 3msc... Oczywiście jak po każdej operacji, może też pójść coś nie tak, może okazać się że nie będzie chodzić.
Od razu na drugi dzień po operacji zaczęliśmy rehabilitację, jeździmy tak często jak tylko pozwala nam czas wolny oraz finanse...
Za 3dni miną dokładnie 3msc po operacji. Czucie głębokie nie wróciło, co za tym idzie... Czikunia wziąć potrzebuje specjalnej potrzeby pielęgnacji - nosi pampersy, nie kontroluje potrzeb i tak już raczej zostanie na zawsze- chyba że zjawi się cud- w który wierzę :-) rehabilitujemy się w domu, w klinice ... Jednak pochłonęło to całe oszczędności. Brałam pod uwagę 3 msc rehabilitacji, jednak teraz kiedy już nie wchodzi w grę powrót do sprawności - uczymy Czike chodu rdzeniowego - co wymaga ogromu czasu u pracy - są pierwsze efekty ! Czikunia zdarzy się że sama wstanie, zaczęła przebierać w bieżni wodnej łapkami ... Wylałam już tony łez smutku oraz wzruszeń... Zrobię wszystko aby Czika chodziła, ale potrzebuje wsparcia, gdyż może to potrwać jeszcze naprawdę dużo czasu.
Na ten moment wydałam około 15 000 zł. Każda rehabilitacja to koszt od 120 do 200 zł... Dochodzą do tego leki, pampersy oraz wizyty u weterynarza.
Dziękuję za Wasze wsparcie 💗 jak tylko Czika będzie biegać będę się chwalić całemu światu !
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: