Zbiórka Diagnozowanie i rehabilitacja - miniaturka zdjęcia

Diagnozowanie i rehabilitacja

Ina Kotinska - awatar

Ina Kotinska

Organizator zbiórki

Witam wszystkich. 

Nie mam pojęcia od czego zacząć ale spróbuję w skrócie przybliżyć cel zbiórki.

Mianowicie chodzi tu o zebranie kwoty 800zł na wstępną pomoc w diagnozowaniu mojego synka. Kiedy skończył 1,5 roku pediatra podpowiedziała nam że Szymuś może mieć autyzm. Taka teoria wynikała z jej obserwacji. Jakoś nie byłam w stanie tego pojąć ale zaczęłam się przyglądać małemu. Już sam fakt że bardzo późno zaczął nam siadać, raczkować a chodzić dopiero jak skończył 16 miesiecy było lekko niepokojące. Miał i ma nadal napięcie mięśniowe obwodowe obniżone. Prawdopodobnie może mieć problem z napięciem centralnym które mamy teraz zdiagnozować. Do czego zamierzam. Kiedy po wielu telefonach udało mi się w końcu wywalczyć w PPP wizytę Szymon miał skończone 2 lata. We wrześniu 2017 roku mieliśmy pierwszą wizytę w PPP na dzień dobry u pani logopedy. Szymon oprócz słów baba, tata, mama nie mówił nic. Nie bardzo reagował na słowa pani logopedy a prośą o sprzątnięcie zabawek reagował nerwami i płaczem. Miesiąc później traiflimsy do pani pedagog która obserwowała, rozmawiała ze mną i próbowała dotrzeć do małego stwierdziła po godzinnej wizycie że musimy odwiedzić psychiatrę aby wstępnie wystawiła nam opinię aby mogli nas w PPP skierować na wczesne wspomaganie rozwoju. Owszem byliśmy u pani doktor na wstępnej opinii trwającej dość krótko. Wystawiła nam na papierku że dziecko ma zaburzenia rozwojowo ruchowe i spectrum autyzmu. W międzyczasie ćwiczyłam z małym w domu,. układanki, kolory, kształty. Dużo bardziej więcej do niego mówiliśmyz pokazywaliśmy żeby mowa chociaż trochę ruszyła. Na kolejnej wizycie w Poradni psychologiczno pedagogicznej usłyszałam że są postępy jest lepiej ale wiadoma rzecz musimy się diagnozować względem spectrum autyzmu. Porada aby iść raz jeszcze do psychiatry prywatnie, pójść na badania względem SI( integracja sensomotoryczna) aby wystawili opinie również niestety  jest to  odpłatne plus  neurolog  na  już do końca  lutego  również  opinia  względem napięcia mięśniowego itd. Na NFZ wizyte do neurologa mamy na maj a na rehabilitację na połowę czerwca. Tu  czas odgrywa  naprawdę dużą  rolę i musimy pochodzić  prywatnie  na wizyty i  na rehabilitację Im szybciej zdiagnozujemy małego tym szybciej dostanie właściwą już pomoc. 

Wszystko jest kosztowne i przy zarobkach partnera i tym że ja siedzę z dzieckiem w domu i biegam z nim do PPP nie mogąc narazie podjąć pracy nie jesteśmy w stanie opłacić wszystkiego co nas czeka nawet biorąc 500+  Dlatego proszę o wsparcie dla synka na pierwszą zbiórkę 800zł abyśmy mogli spokojnie chodzić na wizyty i rehabilitację bez większych stresów i wyrzutów sumienia.

Osobiście zbieram pieniążki sprzedaję ciuszki po małym jakieś ręcznie robione rzeczy ale to jest kropla w morzu potrzeb. Dwie osoby pomogły nam Bardzo aby dwie wizyty opłacić ale niestety jeszcze conajmniej 3 inne wizyty nas czekają. 

Nie jest mi łatwo prosić o takie rzeczy ale jestem zmuszona i wiem że robię to dla mojego dziecka, dla jego dobra i jego zdrowia w przyszłości.


Z góry dziękuję w imieniu Szymunia wszystkim ludziom dobrego serca za każdą wpłaconą złotówkę. 😘 

Aktualności

 • Ina Kotinska - awatar

  Ina Kotinska

  08.04.18
  08.04.18

  Kolejne dni przeciekają przez palce jak woda a my niemalże zatrzymaliśmy się trochę w miejscu....Z powodu ostatnio przebytych chorób wiele spraw zeszło na boczny tor. Najgorsze jest to że badanie na które się tak długi czekało zostało odwołane z powodu jelitówki którą Szymon przeszedł dość ciężko. Czekamy na nowy termin badania Abr w szpitalu i dopiero po 20tym dowiemy się kiedy mamy się zgłosić. Automatycznie przesunęło się w czasie prywatne badanie EEG, wizyta u neurologa i z automatu gdzieś na maj wizyta u psychiatry. Jestem tym faktem lekko podłamana bo człowiek tak bardzo chcę pomóc swojemu dziecku z całych sił jak najszybciej a tu ciągle coś....Czujemy się tak jakby ktoś specjalnie nam rzucał kłody pod nogi jakby ktoś nas zniechęcić ale nie ma takiej opcji. Jesteśmy twardzi i dla Dziecka przejdziemy przez piekło byle w końcu mieć te 100% pewności!!

Komentarze

 • Hanna Winiecka - awatar

  Hanna Winiecka

  30.01.18
  30.01.18

  Dwójka moich wnuków też choruje przewlekle. Wiem co to oznacza.

Ina Kotinska - awatar

Ina Kotinska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Paulina Skowron - awatar
50
Paulina Skowron
Michał - awatar
10
Michał
Dariusz Pacholczyk - awatar
100
Dariusz Pacholczyk
Hanna Winiecka - awatar
100
Hanna Winiecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Michal - awatar
100
Michal

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij