Zbiórka Diagnozowanie i rehabilitacja - miniaturka zdjęcia

Diagnozowanie i rehabilitacja

Ina Kotinska - awatar

Ina Kotinska

Organizator zbiórki

Witam wszystkich. 

Nie mam pojęcia od czego zacząć ale spróbuję w skrócie przybliżyć cel zbiórki.

Mianowicie chodzi tu o zebranie kwoty 800zł na wstępną pomoc w diagnozowaniu mojego synka. Kiedy skończył 1,5 roku pediatra podpowiedziała nam że Szymuś może mieć autyzm. Taka teoria wynikała z jej obserwacji. Jakoś nie byłam w stanie tego pojąć ale zaczęłam się przyglądać małemu. Już sam fakt że bardzo późno zaczął nam siadać, raczkować a chodzić dopiero jak skończył 16 miesiecy było lekko niepokojące. Miał i ma nadal napięcie mięśniowe obwodowe obniżone. Prawdopodobnie może mieć problem z napięciem centralnym które mamy teraz zdiagnozować. Do czego zamierzam. Kiedy po wielu telefonach udało mi się w końcu wywalczyć w PPP wizytę Szymon miał skończone 2 lata. We wrześniu 2017 roku mieliśmy pierwszą wizytę w PPP na dzień dobry u pani logopedy. Szymon oprócz słów baba, tata, mama nie mówił nic. Nie bardzo reagował na słowa pani logopedy a prośą o sprzątnięcie zabawek reagował nerwami i płaczem. Miesiąc później traiflimsy do pani pedagog która obserwowała, rozmawiała ze mną i próbowała dotrzeć do małego stwierdziła po godzinnej wizycie że musimy odwiedzić psychiatrę aby wstępnie wystawiła nam opinię aby mogli nas w PPP skierować na wczesne wspomaganie rozwoju. Owszem byliśmy u pani doktor na wstępnej opinii trwającej dość krótko. Wystawiła nam na papierku że dziecko ma zaburzenia rozwojowo ruchowe i spectrum autyzmu. W międzyczasie ćwiczyłam z małym w domu,. układanki, kolory, kształty. Dużo bardziej więcej do niego mówiliśmyz pokazywaliśmy żeby mowa chociaż trochę ruszyła. Na kolejnej wizycie w Poradni psychologiczno pedagogicznej usłyszałam że są postępy jest lepiej ale wiadoma rzecz musimy się diagnozować względem spectrum autyzmu. Porada aby iść raz jeszcze do psychiatry prywatnie, pójść na badania względem SI( integracja sensomotoryczna) aby wystawili opinie również niestety  jest to  odpłatne plus  neurolog  na  już do końca  lutego  również  opinia  względem napięcia mięśniowego itd. Na NFZ wizyte do neurologa mamy na maj a na rehabilitację na połowę czerwca. Tu  czas odgrywa  naprawdę dużą  rolę i musimy pochodzić  prywatnie  na wizyty i  na rehabilitację Im szybciej zdiagnozujemy małego tym szybciej dostanie właściwą już pomoc. 

Wszystko jest kosztowne i przy zarobkach partnera i tym że ja siedzę z dzieckiem w domu i biegam z nim do PPP nie mogąc narazie podjąć pracy nie jesteśmy w stanie opłacić wszystkiego co nas czeka nawet biorąc 500+  Dlatego proszę o wsparcie dla synka na pierwszą zbiórkę 800zł abyśmy mogli spokojnie chodzić na wizyty i rehabilitację bez większych stresów i wyrzutów sumienia.

Osobiście zbieram pieniążki sprzedaję ciuszki po małym jakieś ręcznie robione rzeczy ale to jest kropla w morzu potrzeb. Dwie osoby pomogły nam Bardzo aby dwie wizyty opłacić ale niestety jeszcze conajmniej 3 inne wizyty nas czekają. 

Nie jest mi łatwo prosić o takie rzeczy ale jestem zmuszona i wiem że robię to dla mojego dziecka, dla jego dobra i jego zdrowia w przyszłości.


Z góry dziękuję w imieniu Szymunia wszystkim ludziom dobrego serca za każdą wpłaconą złotówkę. 😘 

Aktualności

 • Ina Kotinska - awatar

  Ina Kotinska

  18.07.18
  18.07.18

  Dziś w końcu pierwsza część diagnozowania za nami z panią psycholog. Ogólnie bardzo dobre podejście pani psycholog. Świetnie zorganizowana osoba i naprawdę jak nie lubię dociekania tak w tym wypadku wiadomo jest to potrzebne i może kluczowe w postawieniu diagnozy Szymkowi pani psycholog zrobiła to świetnie w formie testu a później wywiadu. Zostawiłam Szymusia z panią na ćwiczenia i bez problemu bez płaczu chętnie chciał współpracować. 2h trwało spotkanie ale naprawdę warto. Jutro drugi części z pedagogiem i tu też potrwa to około 2h. Stawianie diagnozy odbywa się tzw programem ADOS. Czas oczekiwania na opis i konsultację od tygodnia do dwóch maksymalnie. Zapłaciłam dzisiaj z góry 500zł...Fakt no duży pieniądz jak dla nas ale nie żałuję ani jednej złotówki wydanej w Alter. Jeśli będzie potrzeba jakiś terapii myślę że będziemy chcieli skorzystać również z ich pomocy bo Alter ma naprawdę duży zakres wiedzy, narzędzi i spory wachlarz dobrych specjalistów..

  Zdjęcie aktualności 17 560

Komentarze

 • Hanna Winiecka - awatar

  Hanna Winiecka

  30.01.18
  30.01.18

  Dwójka moich wnuków też choruje przewlekle. Wiem co to oznacza.

Ina Kotinska - awatar

Ina Kotinska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Paulina Skowron - awatar
50
Paulina Skowron
Michał - awatar
10
Michał
Dariusz Pacholczyk - awatar
100
Dariusz Pacholczyk
Hanna Winiecka - awatar
100
Hanna Winiecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Michal - awatar
100
Michal

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.