Zbiórka Pomóż Amelce Wygrać z chorobą - miniaturka zdjęcia

Pomóż Amelce Wygrać z chorobą Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Amelce Wygrać z chorobą - zdjęcie główne

Pomóż Amelce Wygrać z chorobą

20 980 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 214 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kateryna Ivaskova - awatar

Kateryna Ivaskova

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim,

Proszę, przeczytaj i poznaj historie Amelki.

Amelia ma trzy latka. Powinna teraz chodzić do przedszkola i bawić się z rówieśnikami, poznawać świat, ale obecnie życie dziewczynki i jej najbliższych skupia się na walce z niezwykle trudnym przeciwnikiem - autoimmunologicznym zapaleniem mózgu (PANS), które jest poinfekcyjnym skutkiem niedawno przebytego wirusa bostonki. Szokująca diagnoza przyszła po licznych wizytach u specjalistów i serii bolesnych badań. Leczenie tej choroby to długi i kosztowny proces, którego w zdecydowanej większości nie pokrywa ubezpieczenie zdrowotne / publiczna opieka zdrowotna. Chorobę można zatrzymać serią dożylnych wlewów immunoglobulin i leków, a także  konsultacjami u specjalistów oraz rehabilitacją. 

Zaczęło to się jesienią 2022 roku. Rodziców zaniepokoiło gwałtowna zmiana w zachowaniu ich córeczki. Choroba objawia rozległymi zaburzeniami neuropsychiatrycznymi - w przypadku Amelki - omamy, labilność emocji, regres psycho-ruchowy. 

Od tego czasu rodzice (mając w domu jeszcze noworodka, młodszą córeczkę) szukają ratunku dla swojej starszej córeczki. Koszta rosną w astronomicznym tempie.

Niestety autoimmunologiczne zapalenia mózgu przebiega z innymi schorzeniami np. infekcjami, stanami zapalnymi, zaburzeniami mikrobiomu jelitowego. Terapia polega więc na bardzo szerokiej diagnostycze oraz być może wlewach z immunoglobulin. Obok autoimmunologicznego zapalenia mózgu należy również leczyć inne rozpoznane problemy zdrowotne (na tą chwilę stwierdzone bakterie odkleszczowe, pasożyty, grzyb Aspergillus) .

Układ immunologiczny Amelki jest na tyle osłabiony, że najmniejsza infekcja jej a nawet rodziców powoduje, że patogeny atakują układ nerwowy dziewczynki.

Obecnie Amelka ma problemy z jelitami, z napięciem mięśniowym, koordynacją oraz emocjami. 

Na tą chwilę rodzice zbierają środki finansowe na kosztowne badania (m.in. materiał badania wysyłany do USA), konsultacje lekarskie i leki. Rodzice starają sie wyciszyć zapalenie ale być może po pewnym czasie terapia immunoglobulinami okaże się konieczna. Koszt jednego wlewu to około 22-23 tysiące złotych a potrzeba ich 6. Wówczas kwota zbiórki będzie musiała być podniesiona.


Razem z rodzicami Amelki oraz jej młodszą siostrą zwracamy się do was z prośbą o pomoc. Wspólnie jesteśmy w stanie uzbierać potrzebną kwotę na badania!

Przyjaciele rodzinyWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.02.2023
  03.02.2023

  Wszystkiego dobrego, trzymam kciuki

 • Magda - awatar

  Magda

  03.02.2023
  03.02.2023

  Powodzenia! Dużo zdrowia ❤️

 • Sabina - awatar

  Sabina

  30.01.2023
  30.01.2023

  Madzia, uda się !

20 980 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 214 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kateryna Ivaskova - awatar

Kateryna Ivaskova

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 214

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ettelea - awatar
Ettelea
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Ciotka Bo - awatar
Ciotka Bo
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
59
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dawid Dudek - awatar
Dawid Dudek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij