Zbiórka Siedlisko dla zdrowia - zdjęcie główne

Siedlisko dla zdrowia

901 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tatsu von Cosel - awatar

Tatsu von Cosel

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?
Na zdjęciu to my: Beata i Tomek, choć znajomi wołają na nas Tatsu i Geralt.
Jesteśmy małżeństwem, które nie boi się wyzwań i ciężkiej pracy.

Jesteśmy też zapalonymi rekonstruktorami średniowiecza (co widać na zamieszczonym zdjęciu powyżej) oraz rzemieślnikami: Geralt tworzy piękne strzały do turniejów łucznictwa tradycyjnego oraz skórzaną, wzorowaną na rycinach galanterię skórzaną, używaną w XIV - XV wieku; 

Tatsu natomiast zajmuje się przędzeniem, tkaniem, szyciem. 

Wyniki pracy naszych rąk można obejrzeć na stronie FB: Gildia Cosel.

Jesteśmy też zwierzolubami: w naszym małym mieszkanku żyją z nami dwa duże psy przygarnięte ze schronisk (Hera z miejskiego, lokalnego bidula, a Odyn przyjechał do nas aż z Kielc), 

króliki odratowane w ostatniej chwili (Bastet, czarna króliczyca wykupiona ze sklepu z krwiomoczem i marnymi rokowaniami na przyszłość, Ishtar, biała króliczyca z zapchanym ziarnami żołądkiem przez nieodpowiednie żywienie) i małe stadko papużek, których nikt nie chciał (bo się znudziły, bo alergia, bo wyjazd...).

Dlaczego potrzeba nam tyle pieniędzy?
Już wyjaśniam: otóż miasto okazało się być dla nas nieodpowiednie.
Nie tylko w sensie ilości ludzi wokół (bo to najmniejszy problem), małej powierzchni mieszkania (45m2), ale głównie ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Niestety, w naszym piękniejącym mieście, mieście chemii, chemiczne jest też powietrze, które powoli wykańcza Geralta: astma nie pozwala mu normalnie oddychać, guzy na tarczycy nie dają normalnie funkcjonować, a każdy z lekarzy doradza zmianę środowiska na zdrowsze i czystsze; Tatsu również ma problemy związane z płucami - początki astmy, sarkoidozę.
Dodatkowo chcemy w przyszłości podjąć się opieki nad naszymi starzejącymi się (niestety) ojcami (matki już pochowaliśmy :( ), a parter domu jest przestronny i dostosowany do osób jeżdżących na wózku inwalidzkim (brak progów, dość szerokie drzwi).

I tu dochodzimy do sedna sprawy
Znaleźliśmy piękne siedlisko, które spełnia wszystkie kryteria, jakie wyznaczyliśmy naszemu przyszłemu miejscu zamieszkania. 

Stary, poniemiecki dom na łagodnym zboczu pagórka, w cichej i spokojnej wiosce, w której z rana pieją koguty, a w sezonie furczą traktory, gdy rolnicy jadą na pola by siać, kosić i orać.
Takie małe niebo na ziemi.

W zmianie miejsca też mamy na względzie dobro naszych zwierząt: psów, królików i papużek. Każde z nich miałoby swoje wygodne wybiegi/woliery, by mogły cieszyć się życiem jak najbardziej zbliżonym do naturalnych warunków.

Na ten skrawek ziemi i stary, wymagający remontu dom potrzeba nam właśnie zaledwie 155 tysięcy polskich złotych. Dla niektórych jest to TYLKO, ale dla nas AŻ 155.000 zł.

EDIT
Po rozmowie z właścicielami wiemy, że potrzeba nam tylko części kwoty: co najmniej 52.000 złotych. Resztę zdobędziemy sprzedając mieszkanie.
Wiadomo, że sprzedaż nie dzieje się z dnia na dzień, a siedlisko ma jeszcze kilku chętnych...

EDIT 2
Już wiemy, że brakuje nam tylko 5 tysięcy złotych.
To chyba Wasze dobre myśli sprawiły, że są kupcy na mieszkanie, że bank przychylił się do prośby Geralta i zgodził się pożyczyć nam 50.000 złotych! Co prawda na mało korzystnych warunkach, ale się zgodził! :D
Dziękujemy za takie silne trzymanie za nas kciuków!

A kredyt?
Każdy by się spytał.
No tak, kredyt byłby tu jak najbardziej przydatny, jednakże ze względu na zatrudnienie Tatsu (umowa-zlecenie, małe dochody), banki odmawiają udzielenia kredytu hipotecznego.
Gdyby nie to, już dawno opuścilibyśmy toksyczne miasto, by przenieść się na zdrową, polską wieś.

Co w takim razie z remontem?
Pewnie taka myśl chodzi po głowie?
Wcale się temu nie dziwimy, bo prosimy Was przecież o pieniądze na zakup domu do remontu.
Na szczęście pieniędzy nam teraz nie brakuje, by wykonac własnym sumptem te prace, które są niezbędne, a jest ich niewiele, poniewaz cały parter jest juz zrobiony na błysk. Dodatkowo Geralt ma na tyle duże dochody, że wydatki na taki remont nam nie straszne, a wiele potrafimy zrobić sami, własnymi rękami (np. Geralt jest elektrykiem z wykształcenia, więc położenie nowych kabli, to fraszka-igraszka).
Mamy też ojców, którzy są świetnymi fachowcami: jeden, to "Złota rączka" do wszystkiego, drugi - fachowiec od spawania.
Parter domu jest wyremontowany i wyposażony we wszystko, czego potrzeba do zamieszkania: jest łazienka, kuchnia, dwa pokoje, piec do ogrzewania pomieszczeń. Na piętrze pokoje są odświeżone, wyposażone w piec, więc też można w nich mieszkać bez problemu.

Co w zamian?
Każdego, kto nam dopomoże w zakupie siedliska obdarujemy owocami pracy naszych rąk.
Gotowi jesteśmy również podpisać umowę o pożyczkę z każdym, kto tego zapragnie i zwrócić mu wpłacone pieniądze co do grosza.
I - oczywiście - każdy człowiek dobrego serca będzie miał u nas dozgonną wdzięczność i otwarte drzwi naszego domostwa.

Proszę, pomóżcie nam wyzdrowieć!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Tatsu von Cosel - awatar

  Tatsu von Cosel

  17.09.2019
  17.09.2019

  Kochani!
  Dziękujemy Wam za wszystko, co dla nas zrobiliście!
  Dla tych, którzy nie są na bieżąco z wpisami na stronie Miejsce poza czasem, jest ważna informacja: sprzedaliśmy mieszkania. Oba. Pieniądze ze sprzedaży wystarczą nam na zapłacenie za siedlisko, notariusza, US i zostanie jeszcze na najpotrzebniejsze remonty, czy też sprawunki.
  I teraz rzecz najważniejsza - jako że mamy to, co chcieliśmy zdobyć, pieniądze ze zbiórki możemy spokojnie Wam zwrócić, bowiem wdzięczność naszą macie po wsze czasy :)
  Zatem - chcecie zwrotu?
  Czy może uzbieraną kwotę przeznaczyć na jakiś cel? Jeśli tak, to na jaki?
  Dajcie znać o swojej decyzji.
  Z góry serdecznie dziękujemy :)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.09.2019
  01.09.2019

  Trzymam kciuki!

901 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tatsu von Cosel - awatar

Tatsu von Cosel

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
silent - awatar
silent
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominika - awatar
Dominika
20
Renata :) - awatar
Renata :)
100
Noire - awatar
Noire
50
Dominika - awatar
Dominika
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij