Zbiórka 44KotyPodOpiekąLeczenieKarmaŻwir - miniaturka zdjęcia

44KotyPodOpiekąLeczenieKarmaŻwir Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka 44KotyPodOpiekąLeczenieKarmaŻwir - zdjęcie główne

44KotyPodOpiekąLeczenieKarmaŻwir

21 660 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 266 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Maddalena Karp - awatar

Maddalena Karp

Organizator zbiórki

Ariel 

https://www.facebook.com/860358007696085/posts/1467916653606881/?d=n


https://www.facebook.com/860358007696085/posts/1468023336929546/?d=n

Stan ciężki ...

To nierówna walka niestety 😞 Ostatnie dwa tygodnie bardzo mocno mi uświadomiły , ze nie jest możliwe pomagać na te skale skutecznie . Niestety ale ciężkie przypadki wymagają codziennych wyjazdów do lecznic i spędzenia tam kilka godzin a może nawet cały dzien 🥺
Ciężko zatem ratować kiedy wychodzi się do pracy na 9 h a dnia kolejnego nie mamy znowu sensownego lekarza , który pomoże .
Pomaganie to w sytuacjach takich jak ta u mnie to dwa etaty w pracy a jak je zrobić będąc po za domem właśnie - w pracy 😢

Sytuacja jest bardzo ciężka . Siedzę i myśle jak to wreszcie zmienić . Na dłuższa metę i tak nie pociągnę tej formy pomocy . Po prostu fizycznie sama nie dam rady . Z jednej strony zakończyć te pomoc z drugiej jak zakończyć ?? Przecież te wszystkie koty , te setki Kotow po prostu by straciły życie . Bo lokalnie nie ma nikogo kto pomoże kotom , kto rzuci wszystko , wskoczy w buty i wyjedzie na ratunek . Nie - tu nie chodzi o chwalenie się , nie autoreklama . Po prostu żale się trochę opisując jak to fatalnie wyglada .

Ostatnio często mi się zdarza wylewać tutaj wszystkie kocie troski ale to jest właśnie miejsce gdzie odbywa się cześć mojej pomocy .

Jakims wyjściem z sytuacji jest stworzenie fundacji , która dałaby znacznie większe możliwości a przede wszystkim dotarcie do większej liczby ludzi jako podmiot . Nie każdy chce pomagać osobom prywatnym a firmy nie mogą bo nie wrzuca w koszta ...
Jednak stworzenie fundacji to czas i finanse a mi brakuje i jednych i drugich .
Jednak wiem , ze muszę coś wreszcie zmienić bo nie da się nie wyjeżdżać na urlop do końca życia , nie da się do końca świata ciagle zmieniać planów i wyskakiwać z domu w stresie . Pomoc po prostu jest potrzebna i tu powinno być miejsce na etacie bo nikt nie rzuci pracy by przyjść za darmo pomagać mi .  

Czy da się pomagać po godzinach pracy ?
Odpowiedz brzmi NIE . Po godzinach pracy można sobie mieć jednego czy dwa kotki na DT i nie zajmować się koordynowaniem całej lokalnej pomocy . To się po prostu nie może udać na dłuższa metę .

Reasumując jestem dobita , załamana , wyczerpana i psychicznie i fizycznie . Życie w permanentnym stresie , wracanie do domu z pracy o 22 i sprawdzanie czy żyją koty .... 🥺

Wiele osób na wielu grupach ciagle wylewa jad na organizacje , które żyją z pomagania ... a jak maja żyć pomaganiem i pracować ? Nie da się . Trzeba posmakować tego chleba by w ogóle podejmować dyskusje na tak trudny temat . Nie da się żyć siła rozpędu i z przyzwyczajenia . Każdy musi jakoś pracować tylko w tym kraju tak się przyjęło , ze pomaganie musi być pro bono ... takie pomaganie pro bono jest na krótka metę i bez spektakularnych efektów . Wiem coś o tym bo jestem właśnie na granicy pomagać ? Czy to wszystko rzucić ?

Jest 19:27 co robicie aktualnie ?
Ja pisze sobie ten post , mając umierającego kota na kolanach . Moja herbata już ostygła dawno bo nie zdążyłam jej wypić przed wyjściem z domu . Kanapkę jadłam w drodze a raczej złapałam bułkę i jakaś zawartość do niej .
Prosta sprawa niby herbata i kanapka ...

Nie nie marze wcale o żadnej Fuercie czy Zanzibar marzę o spokoju , bezpieczeństwie .  O spokoju pomagania .

Dodam tez bardzo ważne kwestie po za tym , ze pomagam kociakom jestem tez mama i moja ukochana córcia uczestniczy również w tym wszystkim . Ludzi odstrasza widok kota po wypadku , fb blokuje takie zdjęcia jako drastyczne a u nas takie widoki są chlebem powszednim . Dziś to moja corka krzyczała na cały dom „mamooo on umiera !!!” Wiecie , który to już raz ? Nie pierwszy . Trzeci ... kroplówki wiszą na haczykach obok kluczy a igły i strzykawki to stałe wątpliwe „ozdoby” w naszym domu . Koty poturbowane przez los , konające , z ranami otwartymi i zapachem gnijącego ciała one są w naszym domu od ponad trzech lat . Moja 13 latka dzielnie pomaga przy opiece nad nimi . Potrafi zauważyć kiedy kociak nagle poczuł się źle . Tak rośnie mi cudowny dzieciak i dużej empatii a te działania nas zbliżają ale nadal nie zmienia to faktu , ze to nie relaksująca zabawa klockami lego tylko ciężka walka w ogromnym nie rzadko stresie ....

Magda i Ariel 🖤

P.S.

https://pomagam.pl/7natkm

Niestety ale ta forma ratunku kosztuje dużo 🥺


16/09 

Ariel znowu miał pogorszenie i to duże . Włączyły się objawy neurologiczne . Anemia .
Trzecia transfuzja krwi w lecznicy Jatagan a stad prosto do lecznicy całodobowej Multiwet w Warszawie .


Zaplacona zaliczka 400 zł .

5/09 Sytuacja jest dramatyczna . Kociaki , które  zabrałam z ulicy tydzień temu zaczęły chorować . PP ujemne . Cały czas diagnozujemy . Codzienne wizyty w lecznicach . Dotychczas na samo jedzenie , żwir i chemię wydane 1500 zł . Nie licząc kosztów leczenia . 

Na już potrzebujemy leków 

Gamavit

Fosprenil

Complivit

Forti Flora 

Błagam o pomoc 💔🥺

https://www.facebook.com/Tymczasy-u-Magdy-Szare-Bure-NiePonure-860358007696085/


Tymczasy u Magdy „Szare Bure Nieponure” proszą o pomoc 🥺❤️

Tak źle to jeszcze nie było . Ponad 40 Kotow pod opieka to tony karmy , żwiru i mnóstwo wyjazdów z kotami i w kocich sprawach . Kolejne prośby spływają a ja właściwie nie wiem co dalej ??? Pomoc odbywa się prywatnie , nie mam żadnej fundacji wiec o środki na utrzymanie znacznie trudniej .

Ratujemy koty z Wołomina i okolic ale mamy tez maluchy z Jadowa , Wyszkowa , Kobylki , Poświętnego , jak jest konieczność jadę daleko po kota w potrzebie . Miałam tez koty aż spod rosyjskiej granicy . Jeżeli mogę to nie odmawiam nikomu .

Co robisz, kiedy widzisz kociaka wychylającego się do biegu przez ruchliwą ulicę? Jedziesz dalej? Dodajesz na facebook post z informacja i zdjeciem? Czy zawracasz obmyślając jak małego nie spłoszyć i bezpiecznie zgarnać z drogi?


Ja jestem w trzeciej grupie. Od dawna zatrzymuję się gdy widzę takiego kociaka (i nie tylko). Można powiedzieć, że zatrzymałam się już około 200 razy. Oczywiście nie każdy kot stał na skraju drogi, ale każdy z nich zatrzymał na chwilę moje życie. Wypadki, złamania, porzucenia, koty w worku, w pudełku na klatce schodowej, w śmietniku. Pomoc dzieciom, które mają serce większe niż ich rodzice, pomoc starszym ludziom, którzy nie podołali opiece i finansom, pomoc osobom, którym ktoś podrzucił koty. Koty, które wg jednych nie należą do nikogo, a wg mnie należą do nas wszystkich.


Chciałabym działać dalej, intensywnie, nie skupiać się tylko na tym, że nowy kot to kolejne obciążenie dla portfela. Proszę więc Was o wsparcie. Na karmę, leczenie, żwir, podreperowanie budżetu na paliwo, bo koty trzeba odwieźć do domów i nie raz osobiscie pędzić po odbiór z adopcji, kiedy ludzie niestety zawodzą ja zawsze jestem na posterunku. Pomóżcie mi z niego nie schodzić.

Mam pod opieką ponad 40 kotów i niekończącą się listę próśb o pomoc kolejnym 😞


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Emilia - awatar

  Emilia

  17.11.2021
  17.11.2021

  💚

 • Karolina Siemińska - awatar

  Karolina Siemińska

  15.10.2021
  15.10.2021

  Trzymam kciuki za kociaki, dziękuję za opiekę nad nimi! ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.09.2021
  30.09.2021

  uda sie!

 • Martyna - awatar

  Martyna

  14.09.2021
  14.09.2021

  Ciocia dokłada swoją cegiełkę

 • Jola Mik - awatar

  Jola Mik

  31.07.2021
  31.07.2021

  Dziękuję za dobro, za serce, za prace :)

21 660 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 266 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Maddalena Karp - awatar

Maddalena Karp

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 266

Marzena - awatar
Marzena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agat - awatar
Agat
50
Andrzej Kajkowski - awatar
Andrzej Kajkowski
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
JacKo - awatar
JacKo
11
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika - awatar
Monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Andrzej Babiarz - awatar
Andrzej Babiarz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij