Zbiórka Na ratowanie okaleczonych jeży - miniaturka zdjęcia

Na ratowanie okaleczonych jeży Jak założyć taką zbiórkę?

Na ratowanie okaleczonych jeży

27 648 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 667 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

To kolejny cierpiący, okaleczony w wyniku człowieka jeż, który właśnie trafił pod naszą opiekę. Znalazła go i przywiozła Pani Katarzyna z ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Obolałego, cierpiącego, skrajnie okaleczonego, z rozdartym płaszczem skóry. 

Jeż bardzo cierpi, ma na wierzchu mięśnie, a krawędzie porozrywanej skóry zaczynają już być martwe. Jedyna szansa na jego ratowanie to chirurgiczne oczyszczenie tego wszystkiego i zszycie skóry. Inaczej umrze. Zabieg ma duże szanse powodzenia, stąd jeż - jak większość, które do nas trafiają - po wielu tygodniach rekonwalescencji i leczenia ma szansę na powrót na wolność.

 Będzie operowany jutro rano. My robimy wszystko żeby nie cierpiał. Ma założony specjalny opatrunek hydrożelowy, dostaje leki, kroplówki, jest dokarmiany. Walczy o życie. 


Każdego dnia trafia do nas kilka okaleczonych, osłabionych lub rannych jeży. Każdego dnia toczymy walkę o ich życie. Zaczynamy się poddawać, brakuje nam środków na ich leczenie. W tym roku zrezygnowaliśmy praktycznie z przyjmowania ptaków, niedługo to samo czeka jeże. Zostaną bez pomocy, co jest ogromnym ciosem w nasze serca, bo pomagamy im już od 15 lat. Z ogromnymi sukcesami, większość ratujemy, a jest to ok. 300 osobników rocznie.

Jeżowate pojawiły się w paleocenie, ok. 60 milionów lat temu. Patrzcie, ile milionów lat i kataklizmów, i wojen, i zagład ludzkości przetrwały. A teraz giną nieestetycznie, noc w noc, dzień w dzień. Dogorywają w płonących stertach liści, przy drogach i pod kosiarkami do trawy. Śmierć nigdy nie jest piękna, ale stan w jakim do nas trafiają  świadczy o tym, że odchodzą w ogromnym cierpieniu, często dniami zjadane żywcem przez larwy much.

Ma rację nasz przyjaciel, wybitny zoolog, prof. dr hab. Andrzej Elżanowski, gdy twierdzi, że <<jeże są przede wszystkim ambasadorami drobnych ssaków i innych naziemnych dzikich zwierząt, które przenikają do ludzkich osiedli. O ile dorosłe ptaki mogą łatwiej unikać niebezpiecznych miejsc, dla drobnych ssaków ludzkie osiedla są najeżone niezamierzonymi (a czasem zamierzonymi) pułapkami i zagrożeniami jakie stanowią np. drogi czy koszenie i wypalanie roślinności. Szybkość, sezonowa nieprzewidywalność i technologiczna komplikacja ludzkich działań powodują, że zwierzęta często nie mają szans się do nich przystosować. Dotyczy to szczególnie jeży, które polegają na swojej kolczastej osłonie, niestety zupełnie nieskutecznej przed samochodem, kosiarką czy ogniem>>.

To ludzie niosą śmierć jeżom. Autami, kosiarkami, ogniem, celowym okrucieństwem. Ich ofiary można liczyć w tysiącach każdego roku. W wielu krajach zachodniej Europy populacja jeży w ostatnim czasie drastycznie spada do tego stopnia, że przewiduje się, że niedługo wyginą. Teraz. Po 60 milionach lat życia.

Całą dobę przez dały rok pomagamy tak bardzo cierpiącym jeżom, że moglibyśmy wydać katalog zdjęć, który ma kilka tysięcy stron. Były one takie:


 Pomóż ufundować nam diagnostykę i leczenie chorych, rannych i osłabionych jeży. Żeby mogły powrócić na wolność i znowu cieszyć się życiem! Jeże znajdują się pod opieką wrocławskiej EKOSTRAŻ-y, która prowadzi legalny ośrodek rehabilitacji małych ssaków i ptaków. 

 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Gosia - awatar

    Gosia

    12.11.2023
    12.11.2023

    Trzymajcie się kolczatki!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    31.10.2023
    31.10.2023

    Pomagam!

  • Patryk - awatar

    Patryk

    30.10.2023
    30.10.2023

    kocham jeze

  • Bożenka - awatar

    Bożenka

    30.10.2023
    30.10.2023

    Dla Małych Przyjaciół

  • Aleksandra Wojewoda - awatar

    Aleksandra Wojewoda

    30.10.2023
    30.10.2023

    ✊♥️!

27 648 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 667 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 667

Basia j - awatar
Basia j
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Basia - awatar
Basia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia Adamska - awatar
Sylwia Adamska
20
MatPlayGo - awatar
MatPlayGo
50
.... - awatar
....
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olisia - awatar
Olisia
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij