/DRASTYCZNE/ RATUJEMY GNIJĄCĄ ŻYWCEM KUNĘ
Wolę zginąć próbując, niż przeżyć resztę życia zastanawiając się, czy mogło mi się udać /Ch. Colfer/
Wiosna jest ładna żywą zielenią i pachnie zakwitającym życiem. Ta sama wiosna potrafi być jednak także bardzo brzydka. Wyrazem tej brzydoty są trafiające do nas cierpiące zwierzęta z gnijącymi ranami o zapachu śmierci, z których wysypują się larwy much.
Takie zwierzę - kuna z rozległą gnijącą raną na grzbiecie - trafiła dziś do nas. Została dostrzeżona i przywieziona do EKOSTRAŻ-y przez nieobojętnego na cierpienie zwierząt prawnika z zaprzyjaźnionej z nami kancelarii Olesiński & Wspólnicy, która non profit walczy o surowe kary dla sprawców krzywdy zwierząt z naszych interwencji. Stąd też całkiem żwawa kuna została zabezpieczona przez nas przez próbami ucieczki ciężkim tomem komentarza do kodeksu karnego.
Cierpiąca kuna jest nad wyraz aktywna, biorąc pod uwagę to, że gnije żywcem. Ma na grzbiecie znacznej wielkości gnijącą ranę, najprawdopodobniej spowodowaną przez pokąsanie przez jakieś zwierzę, prawdopodobnie psa. Stan rany i wijące się w niej larwy świadczą o tym, że cierpiała długo, intensywnie i beznadziejnieNie wiemy, czy uda nam się ją uratować. Ale doświadczenie uczy nas, że prawdą jest, iż czas leczy nawet najgorsze rany. Przynajmniej na ciele, bo z naszymi ludzkimi zranionymi sercami bywa różnie. Dlatego dajemy tej biednej kunie szansę na życie.
Kuna dostaje silne leki p-bólowe, antybiotyki i kroplówki. Rana będzie oczyszczona chirurgicznie. Mimo swojej porażającej skali, że aż boli jak się na nią patrzy, ma charakter powierzchowny.
TRZYMAJ MOCNO KCIUKI ZA KUNĘ I WESPRZYJ, PROSIMY, JEJ LECZENIE NA TEJ ZBIÓRCE. KUNA PRZEBYWA POD OPIEKĄ WROCŁAWSKIEJ EKOSTRAŻ-Y. EKOSTRAŻ RATUJE ZWIERZĘTA TYLKO DZIĘKI OFIARNOŚCI OSÓB TAKICH, JAK TY!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: