Zbiórka Pomóżmy zatrzymanym w Krośnie - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy zatrzymanym w Krośnie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy zatrzymanym w Krośnie - zdjęcie główne

Pomóżmy zatrzymanym w Krośnie

15 031 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 145 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Małkiewicz - awatar

Ewa Małkiewicz

Organizator zbiórki

ENG. BELOW

12 lutego 2022 podczas demonstracji solidarnościowej z przetrzymywanymi w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim zbrojne ramię państwa odpowiedziało na protest agresją. Jedna osoba trafiła do szpitala, wiele innych zostało potraktowanych gazem i pobitych. 11 osób zostało zatrzymanych. Postawiono im zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, w związku z czym uczestnikom i uczestniczkom demonstracji grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wiele osób zostało też spisanych. Zbieramy pieniądze na pomoc prawną, a także medyczną, by nikt nie został ze swym problemem sam. Oni mieli i miały odwagę, by sprzeciwić się karaniu ludzi za ich pochodzenie, teraz czas, byśmy my zadbali o nich. Solidarność naszą bronią!

///

Ośrodki dla cudzoziemców są specyficzną instytucją, która ma za zadanie karać ludzi za ich pochodzenie. Osoby pozbawione wolności, za sprawą swojego paszportu, nie posiadają w zasadzie żadnych praw. Nie wiedzą jak długo będą zamknięte, pozbawione są kontaktu z rodziną i bliskimi, pozbawione są należytej opieki lekarskiej i psychologicznej. Doświadczają przemocy i pogardy ze strony służb. Nie mają dostępu do prawników. Nie wiedzą na jakim etapie procesu azylowego się znajdują. Każdego dnia mogą zostać deportowane. Zmuszone są do przebywania w przeludnionych celach, pozbawione jakichkolwiek aktywności. Takie traktowanie ludzi to tortury. Na to nigdy nie będzie naszej zgody!

[Fot. Radosław Sto]

ENGLISH VERSION
On 12 February 2022, during a demonstration in solidarity with detainees at the Guarded Detention Center for Foreigners in Krosno Odrzańskie, an armed arm of the state responded to the protest with force. One person was hospitalized and many others were subjected togas and beaten. 11 people were detained. They have been charged with an active attack on an officer, and therefore the participants of the demonstrations may be imprisoned for one to 10 years. Many people were also written down. Today, demonstrators face legal consequences. We raise money for legal and medical assistance, so that no one is left with their problem alone. They had the courage to oppose punishing people for their descent, now it is time for us to take care of them. Solidarity is our strength.

///

Detention centers for foreigners are a specific institution designed to punish people for their descent. People deprived of their freedom, by virtue of their passport, have essentially no rights. They do not know how long they will be confined, they are deprived of contact with family and loved ones, and they are deprived of proper medical and psychological care. They experience violence and contempt from service members. They don’t have access to lawyers. They don’t know what stage of the asylum process they are at. They can be deported any day. They are forced to stay in overcrowded cells, lacking any activities. Treating people this way is torture. We will never consent to this! 

[Pic. Radosław Sto]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Ewa Małkiewicz - awatar

    Ewa Małkiewicz

    25.01.2024
    25.01.2024

    Wspierajmy oskarżonych i apelujemy o ogólnopolską i międzynarodową solidarność !


    12 lutego 2022 roku odbyła się demonstracja solidarnościowa z przetrzymywanymi w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.


    W odpowiedzi służby użyły wobec protestujących siły w postaci pałek i gazu. Kilka osób zostało dotkliwie pobitych przez policję, jedna trafiła do szpitala.


    Zamiast pociągnięcia do odpowiedzialności policjantów, którzy byli tego dnia prawdziwym agresorem, do sądów w charakterze oskarżonych trafili protestujący.


    10 osobom zostały postawione zarzuty. Wśród zarzucanych im czynów znajdziemy art. 222 i 223, mówiące o naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariusza i czynnej napaści na funkcjonariusza, czy art. 254, czyli udział w zbiegowisku. Czyny te zostały określone jako występek o charakterze chuligańskim, co podnosi wymiar potencjalnej kary - części z oskarżonych grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


    Dlaczego osoby protestowowały?


    Przeciwstawiali się oni nielegalnym działaniom państwa polegającym na nieludzkim traktowaniu migrantów i migrantek przymusowo zamkniętych w strzeżonych ośrodkach i łamaniu podstawowych praw człowieka na granicy polsko-białoruskiej oraz nielegalnym pushbackom.


    Demonstracja była również bezpośrednią , solidarną odpowiedzią na strajk głodowy podjęty w ośrodku w Wędrzynie, do którego doprowadziła dramatyczna sytuacja osadzonych.



    W rzeczywistości, w której państwo i służby takie jak Straż Graniczna łamią prawa człowieka, jedynym gwarantem jego respektowania jest społeczny opór.


    Nie pierwszy raz osoby protestujące przeciw nadużyciom władzy dostają takie zarzuty. Powszechnie wiadomo, że to najpopularniejsza metoda uciszania aktywistów.



    Żadne represje nie powstrzymają naszej walki o wolność i sprawiedliwość dla wszystkich ludzi, bez względu na ich pochodzenie!!!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • JP100% - awatar

    JP100%

    19.02.2022
    19.02.2022

    trzymajcie sie mocniutko

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    16.02.2022
    16.02.2022

    jako człowieka wychowanego w tym pięknym mieście w chuj mnie boli, że kojarzone jest teraz głównie z ludzką krzywdą...

15 031 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 145 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Małkiewicz - awatar

Ewa Małkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 145

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Henio z rôžañca - awatar
Henio z rôžañca
20
Solidarność Naszą Bronią - awatar
Solidarność Naszą Bronią
161
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Piotr Puchalski - awatar
Piotr Puchalski
50
ACK GALICJA - awatar
ACK GALICJA
350
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij