Zbiórka By godnie umrzeć - zdjęcie główne

By godnie umrzeć

0 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Ola Jankowska - awatar

Ola Jankowska

Organizator zbiórki

Tereska ma 84 lata i od kilku lat cierpi na postępującą demencję starczą oraz depresję. Aktualnie choroba sprawiła, że Tereska zamknęła się w sobie i nikomu nie pozwoliła sobie pomóc doprowadzając się do stanu skrajnego wyczerpania i zaniedbania. Sny splątane z rzeczywistością spowodowały, że Tereska boi się wszystkiego, każdej zmiany, wyjście z domu jest dla niej problemem nie do pokonania. Poza tym od wielu lat Tereska choruje na jaskrę, codziennie musi zakraplać do oczu krople zmniejszające ciśnienie, miała operowaną zaćmę w obu oczach (w jednym oku ma wszczepioną soczewkę o mocy 23 dioptrii), choruje na skokowe nadciśnienie tętnicze oraz kilka lat temu przeszła zawał serca, musi przyjmować leki na serce tzw. betablokery.

Przez wiele lat aktywnie działała w Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, gdzie aktywnie pomagała swoim starszym kolegom. Jako 9 letnie dziecko trafiła do obozu koncentracyjnego (1943-1945) gdzie dokonywano na niej eksperymentów medycznych, a trauma związana z tym wydarzeniem powoduje problemy z przyjmowaniem leków. Trzeba jej leki podawać na siłę.

Z osoby radosnej, energicznej i niosącej pomoc innym stała się osobą, która sama potrzebuje fachowej pomocy i wymaga całodobowej profesjonalnej opieki. Intensywna rehabilitacja oraz profesjonalna opieka psychologiczna w Domu Opieki Leśna Góra sprawiły, że Tereska znowu zaczęła jeść, spać, normalnie funkcjonować, uśmiechać się. 

Środków finansowych starczy Teresce jeszcze na ok 5 miesięcy terapii więc aby kontynuować dalsze leczenie i rehabilitację Tereski przez co najmniej rok potrzebna jest państwa pomoc, bardzo proszę zatem o nawet najmniejsze wsparcie, za które będziemy niezwykle wdzięczni. Chciałabym również zadeklarować, że środki, które nie zostaną wykorzystane na rehabilitację Tereski zostaną przekazane innemu potrzebującemu pensjonariuszowi.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Ola Jankowska - awatar

Ola Jankowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij