Agnieszka Magdalena Miszczak od ponad 7 lat choruje na polineuropatię. Jest to nieuleczalna choroba, jej następstwem jest kliniczny zespół uszkodzenia nerwów obwodowych, niedowład mięśni z ich zanikiem, upośledzenie wszystkich rodzajów czucia, zaburzenia wzroku oraz silne bóle neuropatyczne.
Rok 2019 był dla Agnieszki bardzo ciężki, pomimo ciągłej pracy z lekarzami i rehabilitantami uszkodzenie nerwów obwodowych postępowało. Życie w permanentnym bólu praktycznie skazało ją na odcięcie się od wszystkiego poza pracą i wydeptanymi ścieżkami szpitalnymi. I jeszcze nordic walking, który Agnieszka kocha, więc stara się chodzić z kijkami, choć dystanse robi minimalne. Jej życie towarzyskie, dzięki nowoczesnym technologiom, przeniosło się do świata wirtualnego. Już w końcówce ubiegłego roku okazało się, że choroba wpływa także na wzrok. W zasadzie cały czas walczy, by go nie stracić. To chyba jej największa walka. Najważniejsza… do października.
W październiku '20 Agnieszkę dopadł wirus. Koronawirus.
Trafiła do jednoimiennego szpitala w Pruszkowie, najpierw wspomagana tlenem, później ratowana respiratorem. Sprawy nie wyglądały dobrze, trzeba było wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Walczyła dzielnie, choć były momenty, kiedy jej stan powodował i u nas wstrzymanie oddechu. Udało się! Choć to wydawało się niemożliwe, Agnieszka przezwyciężyła wirusa! Ten jednak, nim zginął, w niwecz przemienił całą dotychczasową mozolnie prowadzoną rehabilitację, na którą Agnieszka miesięcznie przeznaczała kilka tysięcy złotych.
Wizyty u specjalistów, badania, leki i rehabilitacja, opierającą się na ćwiczeniach z fizjoterapeutą, pochłaniała lwią część zasobów finansowych Agnieszki, która poza sobą, dba także o Aleksandra, swojego dwunastoletniego syna.
W życiu już tak jest, że radość się ze smutkiem plecie. Kiedy już opadła euforia powodowana powrotem Agnieszki do świata żywych, mnożą się pytania i lęki. Skąd wziąć pieniądze, które pomogą Agnieszce dosłownie stanąć na nogi dla siebie i swojego syna?
Fizjoterapeuci mówią, że przede wszystkim Agnieszka musi być rehabilitowana ćwiczeniami ogólnokondycyjnymi, takimi które wzmocnią siły mięśni kończyn dolnych i górnych oraz ustabilizują tułów. Kluczowa jest rehabilitacja pulmonologiczna, gdyż koronawirus spustoszył płuca Agnieszki.
Z powodu polineuropatii cukrzycowej, która wiąże się ze stopą cukrzycową, Agnieszce trudno goją się rany, ma gorsze ukrwienie części dystalnych ‑ dłoni, a zwłaszcza stóp. Choroba COVID-19 doprowadziła do częściowej martwica palców stopy, co najprawdopodobniej skutkować będzie częściową amputacją, a w dalszej kolejności wymagać protetyki kończyny.
Modlimy się, żeby rehabilitacja była wystarczającym działaniem w tej sprawie, ale chcemy też być gotowymi, gdyby okazało się, że wola Boska przewidziała inne rozwiązanie.
Agnieszkę czeka także terapia logopedyczna, gdyż długie podłączenie do respiratora i sondy żywieniowej uszkodziło i podrażniło jej drogi oddechowe, a także wpłynęło na zaburzenia połykania i mowy. Dzięki Bogu, Agnieszka jest już przytomna, ale występują u niej spadki nastroju i zachowania depresyjne, dlatego terapia psychologiczna jest nieodzowna. Wszyscy wiemy, że pozytywne nastawienie jest gwarantem efektywnej fizykoterapii.
Agnieszka już ćwiczy, powoli, z dużym trudem i podobnym uporem. Na razie potrafi samodzielnie usiąść i siedząc, utrzymać się na brzegu łóżka. Teraz pragnie stanąć, potem utrzymać równowagę, aby w efekcie chodzić. Takie marzenia ma czterdziestopięcioletnia mądra kobieta, córka, siostra, ciotka, a przede wszystkim matka wchodzącego w życie dwunastolatka.
Z powodu historii, którą opowiedzieliśmy pozwalamy sobie prosić Ciebie o pomoc dla naszej Agnieszki. Ona ma proste marzenia i Ty możesz pomóc je spełnić. W imieniu Agnieszki i Aleksandra serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną kwotę. Agnieszka nie poddaje się ani na chwilę, my też nie możemy się poddać.
Jeśli możesz pomóc, zrób to, będziemy niezmiernie Ci wdzięczni.
Olek - syn Agnieszki wraz z jej siostrą Martą, całą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: