Zbiórka Na operację Soni - miniaturka zdjęcia

Na operację Soni

Zbiórka Na operację Soni - zdjęcie główne

Na operację Soni

5 601 zł z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać teraz
 
Julita Łambucka-Zychowicz - awatar

Julita Łambucka-Zychowicz

Organizator zbiórki

Sonia ma 8 lat. Urodziła się w 30tyg. ciąży jako bliźniak II. Od urodzenia dzielnie walczy o swoje zdrowie. W szpitalu spędziła prawie pół roku i przeszła cztery poważne operacje ratujące jej życie. Konsekwencją trudnego startu jest jest dzisiejszy stan.

Sonia cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i choroby współistniejące. Nie chodzi sama i nie mówi. 

My jako rodzice robimy wszystko by była szczęśliwa i taka jak inne dzieciaki. Dzielnie  kibicuje jej i pomaga cieszyć się życiem jej siostra bliźniaczka. 

Jeszcze cztery lata temu Sonia nie potrafiła poruszać się o własnych siłach. Po dwóch operacjach w USA w Chlidrens Hospital w St.Louis jej stan bardzo się poprawił. Jest w stanie chodzić się na krótkich dystansach  w chodziku lub trzymana za lewą rękę. Dzięki operacjom osiągnęła bardzo dużo. Z dziecka podłogowego wzniosła się na "wyżyny"

Jej codzienność od 8 lat wypełniają mozolne ćwiczenie niejednokrotnie okupione łzami.

Jej pokój to nie plac  zabaw a pole bitwy, którą nasza córka toczy od urodzenia a my wraz z nią. 

Przy sprzyjającej pogodzie jeździ z pomocą taty na rowerze czy chodzi na bieżni.

Niestety choroba nie daje o sobie zapomnieć.

Po operacji w USA wiedzieliśmy, że jej biodra nie są osadzone w panewkach ale zaleceniem było czekanie ponieważ często po operacji selektywnej rizotomi grzbietowej, którą nasza córka miała, ich stan ulega poprawie. I tak się stało lewe biodro jest zdrowe. Natomiast prawe wymaga jak najszybszej operacji z powodu zwichnięcia stawu biodrowego .W ciągu kilku miesięcy chore biodro poczyniło duże zmiany w jej fizjonomi. Pojawiła się duża dysproporcja w długości nóg, kręgosłup jest w dużej skoliozie, barki i łopatki w dużym pochyleniu do przodu.

Kompleksowego leczenia podjęła się Klinika w Aschau. Klinika, która ma ogromne doświadczenie w leczeniu dzieci m.in takich jak nasza córeczka. Niestety koszty leczenia oraz specjalnego zaopatrzenia ortopedycznego w postaci gorsetu na kręgosłup i ortez na nózki są dla nas nie do przeskoczenia. 

A operacja musi odbyć się jak najszybciej. Mamy czas maksymalnie do maja 2018 r. a termin operacji ustalony na 9 styczeń 2018 r.

Im poźniej ją wykonamy tym gorsze będą rokowania dla Soni. Powiedziano nam wprost że szanse na zachowanie stanu w jakim jest będą nikłe i samodzielne chodzenie naszej córki nigdy nie będzie już możliwe. A brak koniecznych sprzętów to w konsekwencji kolejna operacja kręgosłupa i stóp.

Koszty operacji:15.546,99 Euro

Koszty pobytu w Szpitalu: 2130,33 Euro

Gorset: 3107,37 Euro

Ortezy 6584,30 Euro

Obuwie do ortez 284,91 Euro

Dlatego z całego serca  prosimy o pomoc dla naszej córeczki.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Julita Łambucka-Zychowicz - awatar

  Julita Łambucka-Zychowicz

  04.12.17
  04.12.17

  Dziękujemy z całego serca za kolejne wpłaty. Termin operacji zbliża się wielkimi krokami więc musimy damy radę - my jako rodzice góry przeniesiemy aby się udało . Dziś załatwiamy transport medyczny to koszty o których nie pomyśleliśmy, dobrze że są jeszcze inni cudowni rodzice którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą że takowy transport jest niezbędny by przewieźć dziecko leżące ze szpitala do domu a to bagatela prawie 900 km .

Komentarze


 • Krzysiek, Forum SUBARU - awatar

  Krzysiek, Forum SUBARU

  29.11.17
  29.11.17

  Powodzenia!

  • Julita Łambucka-Zychowicz - awatar

   Julita Łambucka-Zychowicz - Organizator zbiórki

   29.11.17
   29.11.17

   Dziękujemy .Mamy nadzieję że się uda .........

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.17
  29.10.17

  To tylko kropla w morzu potrzeb, ale.... Trzymam kciuki!

  • Julita Łambucka-Zychowicz - awatar

   Julita Łambucka-Zychowicz - Organizator zbiórki

   29.10.17
   29.10.17

   Dziękujemy. Każda kropla jest potrzebna

 • Ewa Skrzekut-Bak - awatar

  Ewa Skrzekut-Bak

  29.10.17
  29.10.17

  Mam nadzieję, że szybko się uda uzbierać potrzebną kwotę i operacja odbędzie się w pierwszym terminie.

  • Julita Łambucka-Zychowicz - awatar

   Julita Łambucka-Zychowicz - Organizator zbiórki

   29.10.17
   29.10.17

   Dziękujemy z całego serca .Zrobimy wszystko aby się udało

5 601 zł z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać teraz
 
Julita Łambucka-Zychowicz - awatar

Julita Łambucka-Zychowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 63

Edyta Kosieniak - awatar
Edyta Kosieniak
50
Maciej Cyran - awatar
Maciej Cyran
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena - awatar
Magdalena
50
Kamil Korzeniowski - awatar
Kamil Korzeniowski
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Forum Subaru - awatar
Forum Subaru
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij