Gdy życie to głód I ból
MaszKotki tak pieszczotliwie nazywamy koty, którymi się opiekujemy. Jest ich naprawdę całkiem sporo. Prawie 200 wolnobytujących! Plus te w domach tymczasowych
Ale MaszKotki to nie maskotki. To żywe, cudowne stworzenia, które los boleśnie doświadczył.
Bo bezdomność boli, tak jak boli głód, rany, choroby.
A poziom bezdomności kotów jest ogromny. Pomimo naszych starań co roku przybywa niechcianych maluchów. Przybywa także kotów dorosłych, zwykle starych, chorych, kalekich, kotek w ciąży.
Każdy z nich potrzebuje wsparcia. Tylko nieliczne dają sobie radę w niesprzyjających warunkach.
Z przerażeniem patrzymy jak ludzie potrafią z tych nieszczęśników robić zabawki, rozrywkę na kilka letnich dni, może tygodni, by zostawić je potem bez pomocy, opieki.
Z przerażeniem patrzymy na pojawiające się nie wiadomo skąd domowe koty, bezradne wobec świata, do którego wyrzucił je człowiek. Starają się przetrwać pośród zimna, dzikich zwierząt, żrących substancji, samochodów i maszyn. Starają się uciec przed niebezpieczeństwem, któremu na imię człowiek.
A my nie umiemy i nie możemy uciec od nich. Świadomość, że są, że cierpią głód, zimno, chorobę jest męcząca. Jest jak otwarta rana, która ciągle się sączy i otwiera na nowo.
Czasami widzimy te nieme pytania w oczach: za co? dlaczego?
Tak wiemy, niektóre koty wolno żyjące są puchate, dobrze wyglądają. Tak, to te silne, które umieją wywalczyć więcej jedzenia. Zazwyczaj też mają cukrzycę, chore nerki, problemy z sercem.
Większość jest wychudzona, ciągle z kocim katarem, a maluchy z panleukopenią.
To co możemy im dać to schronienie-budki, to leczenie I przede wszystkim karma.
By przeżyły, by miały szansę uciec czy to lisowi czy ludzkiemu oprawcy muszą być najedzone.
Maluszki wymagają innej karmy, te z chorobami nerek czy wątroby trochę lepszej.
Nie przesadzamy. Cieszymy się, że mają cokolwiek. I jesteśmy wdzięczni za każdy dobry gest.
Nasze MaszKotki to nie maskotki, burczą im głodne brzuchy. Czasami w przypływie desperacji, z głodu potrafią jeść słomę, ziemię czy żrące substancje.
Dlatego staramy się codziennie nieść im pomóc, pełną miskę i uwagę, by pomóc im przetrwać.
Potrzebujemy też Twojego wsparcia.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: