Logo organizacji z niebieską papugą na czarnym tle.

Wsparcie Azylu dla papug

360 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Azyl dla papug - awatar

Azyl dla papug

Organizator zbiórki

Azyl dla papug to wspólna nazwa dla Domów Tymczasowych dla papug, które od wielu lat działają na terenie całej Polski. W jego skład wchodzą:

- Dom Tymczasowy Kokatielka

- Dom Tymczasowy Ptasia Mama

- Dom Tymczasowy Pod Skrzydełkami

oraz wielu wolontariuszy, którym los papug nie jest obojętny.

Przyjęliśmy wiele ptaków znalezionych na dworze, odebranych interwencyjnie czy oddanych przez poprzednich właścicieli. Zajmowaliśmy się leczeniem ich, obdarzaliśmy niezbędną opieką, a następnie szukaliśmy nowego domu w ramach procesu adopcyjnego. 

Pomagamy również w procesie adopcyjnym ptaków, które z różnych powodów szukają nowego domu, a które fizycznie nie znajdują się w naszych domach tymczasowych. 

Dbamy o edukowanie ludzi na temat potrzeb papug trzymanych w domach i wspieramy pod kątem merytorycznym osoby prowadzące działalność związaną z papugami (tj. sklepy zoologiczne, hodowle itp.).

Walczymy o to, by papugom żyło się lepiej!


Aktualizacje


  • Azyl dla papug - awatar

    Azyl dla papug

    27.03.2025
    27.03.2025

    Dziś chcielibyśmy wam opowiedzieć o Lori.

    Lori to ptak, który pod naszą opieką jest już od 4 miesięcy. W styczniu tego roku dostaliśmy wiadomość o 4-letniej lorysie tęczowej, wykarmionej ręcznie, która szukała domu, ponieważ właściciele nie mieli czasu, by się nią opiekować. Zdjęcia pokazywały, że ptak się skubie, ale dopiero wizyta weterynaryjna pokazała, jak źle się dzieje w ciele tej bidulki.

    Jaka jest historia Lori? Po wykluciu hodowca sprzedał pisklaka osobie, która go wychowała, a następnie ptaszyna została sprzedana dalej - jako pupil. Piękny, drogi ptak trafił pod opiekę młodziutkiej dziewczyny. Lori przez 4 lata żyła bez towarzysza. Większość dnia spędzała sama w bardzo małej klatce, do tego ubogo wyposażonej. Nigdy nie była na wizycie weterynaryjnej.

    Z racji, że to gatunek, który żywi się nektarem, a nie ziarnem, miała specjalny pokarm, ale był to jeden z gorszych (i tańszych). Jak u innych gatunków, lorysy potrzebują codziennej porcji warzyw i owoców, ale tego już zabrakło. Możecie domyślać się więc, jaki będzie ciąg dalszy tej historii.

    Od razu po przekazaniu ptaka naszej wolontariuszce, Lori została zabrana na pierwszą w życiu wizytę weterynaryjną. Zostały wykonane wszystkie niezbędne badania - w tym zdjęcia RTG łapy, którą papuga skubie, by wykluczyć chorobę. Do tego oczywiście badania krwi, wymazy, posiewy i wiele innych. Okazało się, że papuga ma zapalenie trzustki, jest zatruta cynkiem, a dodatkowo w badaniu klinicznym lekarz stwierdził, że ma słabo rozwinięte mięśnie piersiowe. Z wizyty
    wróciła z mnóstwem leków i z jeszcze większą ilością zaleceń lekarza.

    Po przyjeździe do domu wolontariuszki papuga dostała nową klatkę, zabawki, odpowiednią dietę, dużo ruchu i wsparcie. A co najważniejsze - towarzysza gatunkowego. Rozpoczęła się też praca nad jej pewnością siebie i lataniem oraz socjalizacją, która nie przebiega łatwo, ale Lori robi drobne postępy. Niestety, mimo długich starań nie udało się jeszcze wyeliminować skubania i ptak wyrywa pióra w dwóch miejscach: szyja oraz noga, na której jest obrączka. Powód wyskubywania? Stereotypia wywołana samotnością, małą klatką i brakiem urozmaicenia środowiskowego. Obrączka to jedyne, czym ptak mógł się 'pobawić' przez wiele lat. Ponadto zapalenie trzustki bardzo boli, a nie wiadomo jak długo Lori już się z nim męczy, co również mogło wpłynąć na jej behawior.

    A wiecie, co jest najsmutniejsze? Nasza wolontariuszka usłyszała od poprzednich właścicieli nie tylko, że nie są zainteresowani uczestniczeniem w leczeniu Lori, choć stan wynika z ich wieloletnich zaniedbań, ale jak już ptaszek jej się znudzi, to ma go uśpić...

    Serce nam pęka gdy patrzymy na kolejne zwierzę, które człowiek skrzywdził, a któremu tak trudno jest pomóc - coś, co latami psuto, potrzebuje czasem i lat, żeby zostać naprawione. Jednak nasza wolontariuszka daje z siebie wszystko.

    Zdjęcie aktualizacji 162 359

360 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Azyl dla papug - awatar

Azyl dla papug

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Katarzyna - awatar
Katarzyna
100
Jakub P - awatar
Jakub P
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Natalia - awatar
Natalia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij