Zbiórka Na obiadki i leczenie Jeżyny - miniaturka zdjęcia

Na obiadki i leczenie Jeżyny Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na obiadki i leczenie Jeżyny - zdjęcie główne

Na obiadki i leczenie Jeżyny

351 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Barbara Grsk - awatar

Barbara Grsk

Organizator zbiórki

Tzw Jeżyna, kolejny zwierzak w potrzebie znaleziony przez moje psy.Natrafiłam na niego w dzień na drodze, wybudzonego z zimowego snu, chudego i apatycznego..

Jak niektorzy wiedzą pod moją co kilka tygodni są jakies zwierzaki więc pomyślałam, że jeśli macie ochotę jakoś partycypować w tej teraz znowu,jakby nie było, spontanicznej pomocy a mnie nieco odciążyć z kosztów zywienia drewnojadami i kosztow weterynaryjnych to zapraszam do wsparcia przyjacielskiego, mozecie zaprosic Jeżynę na obiad i ..tak to marca/kwietnia az bez ryzyka bedzie sam na siebie pracowal wolny w terenie😆🤗🦔 

Narazie pierwsza wizyta 94 zl, przed nami kolejne dwie wizyty i jeszcze badanie na pasożyty celem weryfikacji efektow. Male opakowanie drewnojadow 12 zl, zapraszajcie go na obiad on bedzie tył i wcale sie tym nie krępował:)

Tu troche dalszej historii Jeżyny... : 

6.01.23 został zabezpieczony wygrzany napojony i nakarmiony tym co było w sklepie w swięto, czyli kocią karmą.

Okazało się jednak,że potrzebna jest dalsza pomoc weterynaryjna. Wybudzony zimą jeż najczęściej jest atakowany przez nicienie płucne które wykańczają osłabiony organizm potrzebne jest kilku etapowe odrobaczanie. 

Bylam u weterynarza w Salamandrze. Jeż dostał antybiotyk,lek osłonowy, kroplówkę z witaminami i przede wszystkim środek na wykryty rodzaj nicieni.

Podanie leku powtórzymy w sobotę a potem w poniedziałek. 

Jesli będzie żwawy tzn ze radzi sobie z odrobaczaniem (tj z toksynami z martwych pasozytow),kolejna dawka znów jest ryzykowna ale potrzebna..bez leczenia byloby po nim. Wierze ze obudzi sie w dobrej formie, wtedy bede wiedziała ze pomoc przyszla na czas!

Po powrocie z lecznicy po kilku godzinach apetyt wreszcie mu wrócił, ma też siłę w łapkach bo wytrącił mi robale z pudełka. Pobiegał upolował samodzielnie te pyszne drewnojady🙈🙊 napił sie, ..wybrał sobie miejsce na wc ..i  poszedł kimać.

Trzymajcie kciuki!!

Jeżyna ro-c-kuje 🤟🥰


19.01 

Po 3ciej dawce leczenia.

Jeżyna zyskuje na wadze i sile i ..temperamencie:) 

Rozrabia nocą, i buntuje sie jak daje jej cokolwiek do jedzenia co nie ejst drewnojadami.. 

Za 2 tygodnie kolejna seria.

Ale patrzcie na jej wage!

.............

A teraz kącik edukacyjny😆:

 chciałabym zachęcić i dodać wiary w konieczność pomagania im w pilnej potrzebie,teraz KAŻDY WYBUDZONY Z ZIMOWEGO SNU JEŻ ❄️🦔❗️🚑POTRZEBUJE POMOCY.

Co robic? Nie karmcie odrazu, lepiej lekko ogrzac pozostawiajac w pudelku z miseczka z wodą-napoic a jak bedzie cieply POWOLI nakarmic (najlepsze robaczki z Gady-gady-sklepu na komandosow:))

Powoli-czemu? Bo nie obudzone,zimne jelitka nie pracują jeszcze dobrze. Muszą sie tez rozbudzić a to trwa.

NAJCZĘŚCIEJ  jeż po wstępnej regeneracji okazuje się być osłabiany przez rozpoczynające w nim żer wybudzone wraz z nim 🤕pasożyty (dla nas i zwierzaków domowych nieeee są niebezpieczne⚠️) Potrzebna mu szybka diagnostyka by wiedzieć KTÓRE nicienie płucne (najniebezpieczniejsze) przeważają, trzeba je będzie fachowo wytłuc celowaną terapią (NIE WSZYSTKO NA RAZ bo martwe pasożyty powodują zatrucie organizmu które jest również dla jeżyka grozne)

Także polecam jednak dzwonić na tym etapie do straży miejskiej,która zawiadomi prawdopodobnie Tomaszowice i jeża odbiorą,jeśli się jednak podejmiecie opieki jak ja to polecam wetów w SALAMANDRZE bo zajmują  sie często pomocą właśnie jeżom.

W razie czego służę pomocą i mogę się po takiego jeża zjawić jakbyście natrafili na wybudzonego zwierzaka i nie wiedzieli co dalej..jakoś pomoc trzeba teraz każdemu nawet jeśli wygląda nieźle.

Aktualizacje


  • Barbara Grsk - awatar

    Barbara Grsk

    18.01.2023
    18.01.2023

    Dziękuję Wam za pomoc w jeżowej opiece!
    Jeżyna wcina drewnojady aż miło.
    Okazało się że czeka nas druga seria odrobaczania, bo co wybite teraz to dorosłe pasożyty..za dwa tygodnie przyjdzie pora na wybicie tych, które dziś jeszcze są w formach jaj- na nie nie działa ta chemia...

    Ale dobre wiesci są takie że zwierzątko ma apetyt ...choć stało się totalnie wybredne, moje psy są mniej wybredne:)
    Jeżyna życzy sobie tylko czyste drewnojady... i nie tknie drewnojada nawet który przeszedł się po kociej karmie... którą przecież w 1 i 2 dzien po przyjęciu do domu wsuwała.

    Mączniaki też jej nie pasują, a suszone w ogóle... Będę konsultować ją chyba z dietetykiem:) ale narazie tyje i dobrze, bo nadal ma niedowagę. Tak czy owak dzięki waszej pomocy ją leczę karmię a ostatnio ufundowano jej nawet małą chatkę, w której teraz nocuje... a raczej do której wraca nad ranem kiedy przetupta cały pokój...

    Niezwykle wam dziękuję za serce, bardzo mi miło widzieć że mam w Was pomoc przy ratowaniu zwierzaka:)

351 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Barbara Grsk - awatar

Barbara Grsk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
270
Agaa - awatar
Agaa
50
Paulina - awatar
Paulina
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij